Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TLC 90 3.4V6 Mods

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тая тема кефи,по 3 пъти се троши нещо преди да се смени с правилното,2 инча лифт в комбинация с тежката броня явно не му понасят много.

    Следя с интерес
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • Не мисля че унибалите биха тио решили проблема. И проблема им не е в здравината. Лично бих вървял в посока горен шарнир от нещо със същия конус и носач за него.

      Гледайки картинки на предно окачване, сравнително лесно може да се ползва шарнир от Terrano, Pajero, Terracan, и да се направи носач за него. Поне терановия горен шарнир ми се струва че има по-голям ход, а и ми се струва по-здрав.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • 90ка нямам,на комбито съм с SPC които уж държали около двойно повече от оригинала,по-голям ход имат и се нагласят за сходимост при лифт,а ако те гони мерака и се гресират.На комбито съм с 2 инча,може и без тях ма едната гума стои 2 пръста по-напред от другата и ме дразнеше та пляс едни нови и заспа,за 90ка имат ако не се лъжа,цената няма да е като на Терано та виж и тая оферта.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • Терановия има ход в едната посока, в другата е много малък. И вътре "сачмата" вероятно е по-голяма. И няма такова изтъняване преди нея. При терано е много по-натоварен - лоста на шенкела към него е поне 3 пъти по-къс. Предполагам ще забравиш че има шарнири въобще.

          Ако конуса в шенкела е по-голям от на терано, друг вариант е горен от 4-Runner. Той е още по-здрав, но с по-голям конус от терановия с около милиметър.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            Тая тема кефи,по 3 пъти се троши нещо преди да се смени с правилното,2 инча лифт в комбинация с тежката броня явно не му понасят много.

            Следя с интерес
            За да се смени с правилното, трябва първо да се установи че има проблем и да е ясно от къде идва. Първите комплекти шарнири не бяха оригинални и отдадох бързата им замяна на лошо качество афтърмаркет продукти. От Гладиатор въпреки изричните ми въпроси за възможни вторични проблеми от подмяната на окачването отговора беше твърдо отрицателен. Както се видя, това не отговаря на истината. Подмяната на първите комплекти шарнири бяха извършени от общи сервизи, а не от такива, занимаващи се с оффроад, съответно те дори не са знаели за какво да гледат старите шарнири, а са отдали повредите на лошо качество и тежка експлоатация.
            Все пак Гладиатор ми помогнаха много да открия друг проблем с окачването отзад: с липсваща част: 48302-35040 легло на пружината, което причини много проблеми, включително изкъртване на планката на която ляга пружината отгоре към рамата. Въпросният тампон е липсвал още като купих джипа и нямаше дори да разбера че там трябва да има такава част, ако не се бяха появили проблеми. Ако се сменя окачване с лифтнато, този тампон става задължителен.
            Готовите решения за оправане на проблема с шарнирите излизат неоправдано скъпо. Към момента мисля да се насоча към по-лесният вариант, да монтирам шарнирен лагер вместо стандартен ball joint.
            От нета съм намерил следните размери на оригиналния шарнир:
            диаметър: 43,3 - 43.4мм
            мярка на резбата: M14x1.50
            ъгъл на наклона на конус: 1/8
            размер на конуса: 15.75 мм
            конструктивна височина: 98 мм
            Мисля на мястото на стандартен шарнир да сложа шарнирен лагер с примерни размери 14х26х19 или подобен. 14мм вътрешен размер за болта, изработен от стругар 14х1.5мм резби от двете страни и в средата конус 15.75мм 1/8 наклон по модел на оригиналния шарнир който влиза в горния носач. Между лагера и хебела изработен по поръчка адаптер с външен диаметър 43.3мм зъб от едната страна и улей за circlip от другата страна, размер отново взет от оригиналния шарнир. Вътрешния отвор на адаптера пак със зъб за лягане на лагера в него от едната страна и улей за зегерка от другата страна. Сега ровя за подходящи шарнирни лагери с добро качество.
            Последно редактирано от LZ2BVB; 10-12-19, 12:19.

            Коментар


            • 90ката все пак е първият експеримент на Тойота с независимо окачване отпред и офроуд и си има съответните детските болести. При 100 голяма част са отстранени, но и там си има болежки. И чак при 200 и до известна степен 120 нещата вече са малко по-надеждни и измислени.

              Коментар


              • Първоначално публикуван от MoridinBG Преглед на мнение
                90ката все пак е първият експеримент на Тойота с независимо окачване отпред.
                Hilux и 4-runner?? Имат същия проблем с изкачащи шарнири, май. Само не помня долния или горния.

                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • MoridinBG
                  MoridinBG коментира
                  Редактиране на коментар
                  Офф, разбира се... Не знам защо бях останал с впечатлението, че махат предния мост 96та, а не 86та (:

              • Прав си, sparkybg, за долния става дума.Само бих добавил, че винаги се е случвало, когато шарнирите са били подменени с нискокачествени и/или ако са оригиналните, колата е била повдигната прекомерно и изтезавана на тежко скалолазене(rock crawling), поставящо шарнира да работи в неблагоприятен ъгъл водещ до износване на външната му черупка.Все пак Тойота промени дизайна обръщайки посоката на натоварване след 3-та генерация.
                Иска се внимателно следене и редовна подмяна, ако човек се отдава на такива крайности.А ако купува бричка, винаги да е макс близко до стоковата версия.
                1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

                Коментар


                • Първоначално публикуван от metotem Преглед на мнение
                  Прав си, sparkybg, за долния става дума.Само бих добавил, че винаги се е случвало, когато шарнирите са били подменени с нискокачествени и/или ако са оригиналните, колата е била повдигната прекомерно и изтезавана на тежко скалолазене(rock crawling), поставящо шарнира да работи в неблагоприятен ъгъл водещ до износване на външната му черупка.Все пак Тойота промени дизайна обръщайки посоката на натоварване след 3-та генерация.
                  Иска се внимателно следене и редовна подмяна, ако човек се отдава на такива крайности.А ако купува бричка, винаги да е макс близко до стоковата версия.
                  То е ясно че ако си сменяш шарнирите през ден няма да се случи. Въпроса е че още по дефиниция е гламаво - все ще се намери някой мУрдар или скръндза, или просто неразбиращ от коли шофьор. За разкош при 90-ката понеже шарнира е постоянно натоварен е една посока, при нормално каране разбитото не се и чува и се усещаш чак като ти изпадне гумата. Затова и при 120-ката го обръщат.

                  Всъщност не знам дали не може на 90-ка да се сложат шенкели и долни носачи от 120-ка - пипалите тия коли ще кажат. Че сигурно ще излезе с цената на теглото им в злато е почти сигурно.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • На Рънера от подписа ми с 3RZ му направих до края на юни тази година 200К мили.Каран е постоянно с около 200кг през лятото и 250кг през зимата, офроуд около 1%, тежък и дебел сняг доста повече.Октомври го извадих от служба и го разглобих напълно.От първия собственик имаше 90К мили, така че сумарно 290К.Долните шарнири са оригинални, както и горните и всъщност всичко по колата, като водна помпа, съединител, радиатор и даже маслата в дифове, раздатка и трансмисия.По този Рънер съм сменил само тръбичките на заден отоплител, една предна биалетка и 2 комплекта свещи.Последните 170К мили е каран с Mobil1 Turbo diesel Truck масло, сменяно на всеки 10К мили.Компресията на всички цилиндри е 12.5.Aнтифризът e също оригиналния.
                    Та за долните шарнири се зачудих дали да си ги сваля, защото не само че гумичките им бяха в добро състояние, но и имаха почти оригиналната си стегнатост на сферите, 2нМ по-малко от оригиналните 5-7.
                    Но в един момент се донесе човека с репатрака и махнах с ръка и го харизах.Разбира беше само чисто купе с предно стъкло и рама със спирачни и горивни тръбички+ долни носачи със шарнирите.Причината да го бракувам беше корозията по спирачните тръбички.
                    Накратко супер доволен съм от Рънерите.Дизеловите в България на мен и на сина ми са видяли повечко извън пътя, нищо крайно разбира се.
                    Но както се казва важно е как ще го избереш при покупката.
                    Със здраве на всички!
                    1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

                    Коментар


                    • Отново неприятен опит. Този път за съжаление с главното участие на колега от оффроада. От известно време забелязах теч на гориво от резервоара, лек, но достъчно да мирише постоянно на бензин. Оглеждах се да изпадне читав от няколко месеца без особен успех, вчера се оказа че Цветан Моллов от Клисура, с автоморга "Мони 4х4" в с. Иганово, Пловдивско и тел номер: +359 879005570 има наличен. Уговорихме се, вечерта пътувах и го взех с уговорката ако има проблем с него, да го върна като изказах притеснения от това че резервоара има удар отдолу и мазни петна. Днес започна почистването му и под люспите с ръжда се показа дупка.
                      Цветан отказа да си го вземе обратно, защото не бил в "оригинално'' състояние. Почистването от ръжда, кал и старо напукано покритие означавало че вече частта не била в състоянието в която ми е била продадена. Според него трябваше да го монтирам мръсен и ръждясал, да платя за смяната му(естествено за моя сметка) и тогава да разбера че "новия" също е пробит. Предния път от него купих раздатката и за късмег беше здрава, сега си ме набута "само" 300лв + транспорт. Гаранцията за негодни части е само на думи.
                      След случката реших да видя дали има други опарени от него и ...
                      https://news.bg/regions/razprostrani...v-klisura.html
                      Факта, че е от оффроад средите и не очаквах да си плюе на името по толкова грозен начин ми даде спокойствие да не го проверявам преди да правя покупки от него. Грешка! Дано и други да не я последват.
                      За да не звучи като оплакване и за да предпазя евентуалните му клиенти от неприятни моменти, това е фб профила му:
                      https://www.facebook.com/ceco.mollov

                      Коментар


                      • Това изглежда е системен проблем за модела. Търси начин да си направиш ресервоар от неръждавейка или алуминий. Всичко останало са пари на вятъра. Неръждива 90-ка вече е рядко явление, а неръждива 90-ка, продавана на части - още по.

                        ...което не изключва гламавото поведение на въпросния.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • И аз един път се подлъгах и направих поръчка от въпросния моргаджия.Взех си уж "перфектен" кулер за Терано,ей така за да си сменя моя защото имаше малко омазняване.Неговият бил "перфектен".
                          Оказа се,че неговия е в пъти по омаслен и по-зле от моя.Върнах му го обратно,получих си парите след максималния срок на изчакване на пратката в Еконт,мисля 7 дни и господина ми заяви да му изтрия номера и никога повече да не го търся.
                          Еми....с удоволствие
                          "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                          0878739299

                          Коментар


                          • От сигурно половин година съм с китайски кулер - нула проблеми. Някой във форума май продаваше втора рука такъв преди няколко дена.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • Проблема с резервоара се реши с подмяната му с нов. Ако бях успял да намеря новия за 600лв навреме, нямаше изобщо да търся стар(в началото ми обявиха цена от 1300лв). Новия е корейски, единствената видима разлика с оригинала е липсата на пробка за източване на горивото. Резервоара си пристигна комплект с всички необходими гарнитури и болчета, което много улесни монтажа.

                              След едно оффроадче около Мургаш и малко окопаване, при опитите да го извадя напред назад се оказа че съм останал без хидравлика на волана. Малко видео от него тук:
                              https://youtu.be/Q9od3vyR2sQ
                              https://youtu.be/_gnvXVEmddc
                              https://youtu.be/3o2L1tt8QwU
                              Първия проблем който видяхме беше смачкана тръбичка на рейката. Питане насам натам и никъде нищо. Ремонтирахме тръбичката, през нея си минава течност, но проблема с хидравликата остана. За по-сигурно реших да поръчам нова тръбичка преди да търся проблема другаде. В крайна сметка поръчах оригинална от ТМ ауто, представителството на тойота на Цариградско шосе в София. Тръбичката пристигна и се оказа, че щуцерите/накрайниците за хващане към рейката са различни и несъвместими. При мойта има О-пръстени, при оригиналната няма и е на конуси. Днес им звънях да им върна новата неизползвана тръбичка и се оказа че и те не искат да си я вземат обратно, защото проблема бил при мен, рейката не била оригинална, те са ми продали правилната част според номера на рамата. Интересно къде остана правилото, че мога да върна нов продукт който не ми върши работа в 10 дневен срок...изглежда не важи за тойота. Тръбичка която никога не е била монтирана, само сравнихме и видяхме че са различни и няма да стане.
                              Междувременно реших че е крайно време да сложа предпазител под тази тръбичка на рейката, защото при движение назад в коловоз лесно може да я удариш, както и се случи. В резултат направихме предпазна ламарина захваната между предната греда на лайзена и края на фабричната подкартерна защита. Получи се продължение на защитата назад до допълнителното усилване, описано назад в темата. Ако се наложи, впоследствие ще разпробия новата защита, в случай че почне там да се задържа кал.

                              За десерт отстраних един проблем, с който купих колата преди време. Автоматичната антена не работеше, въпреки че моторчето се чуваше да върти. След известно ровене успях да намеря номера на оригиналната част и да я поръчам от Бургас. За да се докопаш до моторчето на антената се сваля частично подкалника. В случай, че на някой му потрябва (номера не се намира лесно) : 86337-60110. След монтиране всичко по антената си работеше както трябва, само не ми хареса настройката при включено радио автоматично да изкарва антената нагоре десетина сантиметра, въпреки че ръчно го свалям на минимум. За да се прибере антената изцяло, трябва да изключа радиото, което е доста неприятно, защото оставаш без музика (няма значение дали е на радио или флашка, щом е включено надига антената) когато си на оффроад в гората и има опасност клоните да я отнесат.

                              Коментар


                              • MoridinBG
                                MoridinBG коментира
                                Редактиране на коментар
                                Антената си я смени с гъвкава, това влизане-излизане в гората не ти трябва.

                                Парт номера се намират много лесно тук - https://toyota.epc-data.com Това са оригиналните схеми на тойота, така че не трябва да имаш съмнение в номерата.

                                С номер под ръка, оригиналните части си поръчваш от https://offroad-bulgaria.com/forum/с...омобили - найдобре му пиши или се обади, кой знае кога ще реагира на ЛС тук. Цените при него в левове доставени до офис на Еконт са ~2x доларите от сайта по-горе ($5=10лв). Обикновено са 30-50-70% от цените, които ТМ Ауто обявява. Без карантини и пандемии, чакането е 7-10 дни обикновено.

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X