Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко помощ за ТЛК90

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Малко помощ за ТЛК90

    под стартера
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #32
      От: Малко помощ за ТЛК90

      Отново благодаря Андро.

      Коментар


      • #33
        От: Малко помощ за ТЛК90

        Здравейте колеги ! Не искам да правя нова тема , за идентиячният проблем като на колегата ( машинката за блокажа на диференциала ) благодарение на темата си отстраних проблема Но имам друг проблем с лошо чукане във волана и незнам как да го отстраня , най-много се усеща по-лош черен път !!! Цялата ходова част , шарнири, накрайници, тампони,бонбони са здрави, рейката също, каретата на кормилния прът също са здрави, чукането е под аербега, някъде там, където волана се чупи е проблема ,друго каре ли е незнам . Има ли начин да се отремонтира и как ? Много благодаря предварително !!!

        Коментар


        • #34
          От: Малко помощ за ТЛК90

          Бръкни под таблото над педалите, хвани кормилната щанга с ръка и я разклати. С голяма доза сигурност ще чуеш същото чукане. Една част от кормилната колона е телескопична с цел безопасност при удар. Фабрично двете части дето влизат една в друга са захванати с точкови заварки, които са слаби и се късат. Стандарнто слабо място на модела. Единственото което помага е пак заварка. Ще стане по яка от фабричната но няма друг начин. Е нова кормилна колона е другия начин.

          Коментар


          • #35
            От: Малко помощ за ТЛК90

            Тая схема е на 120, на 90 е подобна. Това ограденото е промеждутъчен вал 1, веднага след кормилната колона. Там има кръстачка:

            Коментар


            • #36
              От: Малко помощ за ТЛК90

              И без тази схема това го разбрах, но това оградено според мене не е проблема.Как го установих, разглобих всички пластмаси под кормилната уредба, и с ръка като хвана каретата отдолу и държа здраво ,с другата ръка въртя волана и се чува как нещо щрака ,нещо точно или най-вероятно там където се чупи той, но неможах да вида какво е или по-какъв начин се разглобява

              Коментар


              • #37
                От: Малко помощ за ТЛК90

                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                Тая схема е на 120, на 90 е подобна.
                120 несъм имал, имам 90 и тая схема беше точно там. И е широкоизвестен проблем точно на тоя модел. Ето така изглежда:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4e34ec8cdda9.jpg
Прегледи:1
Размер:75.5 КБ
ID:5691741

                А другото нещо което може да е проблема е това:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:123e97a1c3cf.jpg
Прегледи:1
Размер:75.1 КБ
ID:5691742

                Ако е това вече ще сменяш колоната. Подробности тук - http://www.prado-club.su/forum/index...800#msg2095800

                Коментар


                • #38
                  От: Малко помощ за ТЛК90

                  Според мен тази ябълчица е проблема , целият вал ли трябва да се смени или има ремонтен комплект ? Някой сбълсквал ли се е с този проблем, и как го е решил евентуално ? Ново или втора употреба да търся ? Виждам че в мегапартс има нещо подобно , ако може някой по вещ от мен да му хварли едно око ,и дали е същото , благодаря
                  https://www.megaparts.bg/product/kor...d4d-4x4-163-ks
                  Последно редактирано от banban; 18-11-15, 12:11.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Малко помощ за ТЛК90

                    Възможно е да е ябълката. Щом си започнал да разглобяваш извади я и виж.

                    Аз поне не съм чувал за ремонтен комплект. Ако намериш сподели да знаят и други.

                    Иначе лошото е че изглежда има два вида колони -

                    45210-35210 (04/1996 - 12/1997)
                    45210-35221 (01/1998 - 05/1999)
                    И въпреки датите дето ги пише тука и двата вида са монтирани до 2002-а на Ленд Крузър и 4-рънър. Най- добре ще е да свалиш твоята и да сравняваш. Освен ако не е набит номера на частта някъде по нея.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Малко помощ за ТЛК90

                      Колега не търси повече от къде идва чукането и тракането аз лично съм сменил 2 пръта на такива коли клиентски разбира се.Тази ябълка износва алуминиевата част от единия край а другата част е стоманена и не се износва . Единият човек реши да даде 380лв за оригинален прът а другия го взема втора ръка за 80 лв.Ако вземаш този от моргата го провери за износване и луфт .Ако има нещо пиши .Поздрави.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Малко помощ за ТЛК90

                        Малко да съживява темата.
                        Кой датчик на раздатката показва, че е блокирана? (като дам малкото листче напред лампата на таблото не ми свети, мислех че е изгоряла крушката но се оказа че не е тя.)И дачика за блокирана раздатката един и същ ли е с този който казва на блокажа че е ба бавни, (щото нали блокажа работи само на бавни а и той не работи)

                        Коментар


                        • #42
                          От: Малко помощ за ТЛК90

                          Благодарение на колегата Metotem проблема е решен. За което хиляди благодарности Мето.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X