Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2LT - турбина - ремонт, нова, коментари

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Колко струва турбо компресор за ТЛК LJ 70

    Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
    Къде точно е скъсано?При мен имаше цепнатина на това съединение на гофрираната част близо до корпуса на възд.филтър.Обезмаслих хубаво с екстракционен бензин,промазах внимателно(и естетически)мястото с черен силикон,и като изсъхна навих(без да стягам!!!) 2-3 слоя черно PVC 3M тиксо-стана,като ново!Оправяй го бързо,че ще смуче прахоляк и ти отиде турбината,та се не видя!

    Че не ти свети червения и/диод не е добре-значи не достигаш високо налягане...и имаш предвид при натискане на най-десния педал,а не на най-левия(съединителя),нали-от натискане там ни зелено,ни червено шЪ светне!
    Моето съединение е друга бира-съдрано е от към турбото, но има ли значение?Просто е за смяна с ново!?
    За това, че трябва да ми светва червеното идиотче на турбото нямам представа, аз си мисля,че червено не бива да свети!?Все пак благодаря за инфото относно натискането на газтта, ще експерементирам утре но се съмнявам за светването на червеното идиотче!

    Коментар


    • #92
      До: Колко струва турбо компресор за ТЛК LJ 70

      Първоначално публикуван от toshho Преглед на мнение
      Моето съединение е друга бира-съдрано е от към турбото, но има ли значение?Просто е за смяна с ново!?
      За това, че трябва да ми светва червеното идиотче на турбото нямам представа, аз си мисля,че червено не бива да свети!?Все пак благодаря за инфото относно натискането на газтта, ще експерементирам утре но се съмнявам за светването на червеното идиотче!
      Не карай с това съдрано съединение-така турбината засмуква нефилтриран въздух и последствията може да са фатални!
      Сега са мокри пътищата,ама като изсъхнат тези дни,и като се вдигне един прахоляк...
      много автомати-слаби резултати!

      Коментар


      • #93
        До: Колко струва турбо компресор за ТЛК LJ 70

        И при мен имаше скъсано съединение и след обиколката по магазините и "космическите цени от порядъка на 70-100лв." реших проблема засега така - за 6лв. И за тези пари щего подменям поне 6 пъти
        по година да издържа - значи съм вече 6 години напред.

        Коментар


        • #94
          До: Колко струва турбо компресор за ТЛК LJ 70

          Ето и снимки - не можах да ги прикача в по-горния пост
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #95
            До: Колко струва турбо компресор за ТЛК LJ 70

            Първоначално публикуван от meha1971 Преглед на мнение
            Аз имах сродния проблем .Сутрин като запалех един бял пушек не за разправянеСлед като загрееше пушека изчезвашеДопитвах се до колеги къкъв ми е проблема .Никой конкретно нищо не каза.Обаче маслото от картера намаляваше.Отворих мотора .Съмнявах се сегменти и гумички .Голяма изненада мотора беше 1 ремонт .Всичко беше ново .Както и да е сминих сегментите с нови .Гумичките също .Като запалихме проблема си беше същия.Тогава дръпнах маншона между турбото и колекторите и изфорсирах мотора Турбото за малко да ми умие очите с маслона стената още има капки от маслоТурбото ми го ремонтираха във Варна.Много съм доволен от ремонта.Трябва да намеря тел номер и да го кача тук.Става въпрос за ТЛК70 2 4 ТД.
            Би ли ми казал някаква връзка с момчетата от Варна.Телефон ако имаш или къде се намират.Мерси.

            Коментар


            • #96
              До: Колко струва турбо компресор за ТЛК LJ 70

              Аз изчетох най-внимателно, цялата тема, ама нали съм си тъпунгер, така и не разбрах, при моя проблем, а именно като спра колата и падат няколко капки масло от турбото, на какво се дължи. И колко ще струва разрешението на проблема? Върви си добре и не пуши.......... Нищо не ми свети по таблото за тревога. Дядо Влади я гледа и каза че, може така много да се кара, не че не му вярвам, опазил ме Бог, ама необичам нещо да ми е неизправно (то кой ли обича), та ще гледам да го оправя, с Ваша помощ................
              Едно време, хеее като се уволних 83 беше, та почнах на една Ифа, тогава се смяташе за най-камиона на соца, та нямаше турбо и дивотии.... Тупа лупа....
              Сега само ядове с тия електроники.................и турбини
              Роден рибар, а принуден да работи.......

              Коментар


              • #97
                До: Колко струва турбо компресор за ТЛК LJ 70

                Първоначално публикуван от EU_BG_akademika Преглед на мнение
                Аз изчетох най-внимателно, цялата тема, ама нали съм си тъпунгер, така и не разбрах, при моя проблем, а именно като спра колата и падат няколко капки масло от турбото, на какво се дължи. И колко ще струва разрешението на проблема? Върви си добре и не пуши.......... Нищо не ми свети по таблото за тревога. Дядо Влади я гледа и каза че, може така много да се кара, не че не му вярвам, опазил ме Бог, ама необичам нещо да ми е неизправно (то кой ли обича), та ще гледам да го оправя, с Ваша помощ................
                Едно време, хеее като се уволних 83 беше, та почнах на една Ифа, тогава се смяташе за най-камиона на соца, та нямаше турбо и дивотии.... Тупа лупа....
                Сега само ядове с тия електроники.................и турбини
                Откъде точно капе маслото?И маслото дали е от турбината,или от картерните газове?
                При мен при продължително натоварване на дълъг път по баир ми изпуска по малко масло от гарнитурата на маслената магистрала на турбината,ама като разбрах,че е оттам се успокоих,и а днес,а утре и така вече почти година...
                Цена за ремонт питай Митко-Фулдата,ма докато не се разхвърля да се види кво-що няма да има яснота...
                много автомати-слаби резултати!

                Коментар


                • #98
                  До: Колко струва турбо компресор за ТЛК LJ 70

                  Ами ще слезна после, ама едва ли ще разбера откъде точно капе, и снимка няма как, да направя.......
                  Утре съм при Фулдата и ще се консултирам.
                  Сърдечно благодаря.
                  Роден рибар, а принуден да работи.......

                  Коментар


                  • #99
                    От: До: Колко струва турбо компресор за ТЛК LJ 70

                    Привет.И моята турбина е за ремонт,който съм решил къде да направя.Интересувам се от къде да закупя комплект гарнитури като тези http://www.ebay.co.uk/itm/Turbocharg...d=742610523831 ама от България или да поръчвам .Благодаря

                    Коментар


                    • От: До: Колко струва турбо компресор за ТЛК LJ 70

                      Уважаеми колеги, НЕ ПРАВЕТЕ като мен.Преди да ремонтирам турбината изчетох доста от форума и от други места дали да я рециклирам,къде или да търся втора употреба.Реших да се доверя на унитех Варна.За 530лв. турбото бе рециклирано и изкара 5000км.Турбините СТ20 НЕ СЕ РЕЦИКЛИРАТ, трябва смяна на целия патрон.Най-скъпият произведен +доставка до България е с 200лв. по евтин от псевдорециклирането на гореупоменатата фирма.
                      Искам да бъда разбран правилно.В България трудно се поема рекламация за некачествена стока ,а пък за некачествена услуга да не говорим.Купувайте готови и балансирани ядра с гаранция от чужбина.

                      Коментар


                      • От: 2LT - турбина - ремонт, нова, коментари

                        Колеги, не правете като него. Тия са големи негодници.Преди време ми правиха у на мен една турбина. След първите 2 ремонта блокираше при първото форсиране, след третия започна да гори по кило масло на 100. Има си хора които са се доказали във времето.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • От: 2LT - турбина - ремонт, нова, коментари

                          Колеги, решил съм да направя във Facebook страница, на която с + или - да си бъдат реално оценени различни сервизи, магазини, автоморги. В белите държави всеки негатив е удар върху реномето на фирмата.
                          Ако някой се е сетил да го направи, моля дайте линк

                          Коментар


                          • От: 2LT - турбина - ремонт, нова, коментари

                            Ако още се търси майстор за Варна, може да се провери в МИ (техническия) как стои въпроса въпроса при тях.

                            Коментар


                            • От: 2LT - турбина - ремонт, нова, коментари

                              Аз твърдо не си търся майстори и фирми .Тръгвам за Пловдив с турбината да видя дали става картриджа с парт.номер 17201-54030.Ако не стане значи за моя модел турбина е картридж с парт.номер 17201-54060.На външен вид двете турбини СТ20 се различават в смукателния колектор,17201-54030 е с фланец, а другия модел маркуча влиза директно в студената част на турбината.Моята е от втория вид.От Стара Загора съм и затова отивам в Пловдив ,а частта е доставена от София в пл.магазин.Въоръжил съм се с шублер, та да видим какво ще стане. Иначе в ebay и двата вида ги има на цена 90-100 паунда с 1 год. гаранция. Както и да го смятам излиза от Англия със мин.100лв. по-евтино, а сигурно всички са правени в Китай.

                              Коментар


                              • От: До: Колко струва турбо компресор за ТЛК LJ 70

                                колеги,отскоро имам 4рънър 2.4тд и не съм сигурен в турбото-на мен на таблото ми свети само червено-чувам свистене над определени обороти но не усещам осезателно дърпане-къде мога в софия да го проверя от компетентни хора-моля даите ифо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X