Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2LT - турбина - ремонт, нова, коментари

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Колко струва турбо компресор за ТЛК LJ 70

    Първоначално публикуван от joro-g Преглед на мнение
    И аз преди време закупих същия кит от Ебей и сам си го поставих Всичко е ок нито масло хвърля нито има аксиален луфтАко искаш дай емейл да ти изпратя сервизна схема как се поставя всеки един елемент във турбината Нещо не си сложил както трябва !!!!!!!!

    manchevy@gmail.com

    Дано . МЕРСИ

    Коментар


    • #62
      До: Колко струва турбо компресор за ТЛК LJ 70

      А ако маслото се вижда вече в въздушния филтър по стените на кутията - дали турбото вече е за ремонт? Става въпрос за 4рънер
      2L-T мотор. Харчи масло около литър за 2000км. и определено не дърпа така добре.

      Коментар


      • #63
        До: Колко струва турбо компресор за ТЛК LJ 70

        Първоначално публикуван от cekleov Преглед на мнение
        А ако маслото се вижда вече в въздушния филтър по стените на кутията - дали турбото вече е за ремонт? Става въпрос за 4рънер
        2L-T мотор. Харчи масло около литър за 2000км. и определено не дърпа така добре.
        Ако е само по стените и не емного омаслено не е чак толкова зле !Може дагори и от много др неща като гумички на клапани те или сегменти !Според мен първо замери компресията а турбото като хванеш остта на турбинката трябва да има минимален луфт ако е ок !

        Коментар


        • #64
          До: Колко струва турбо компресор за ТЛК LJ 70

          Първоначално публикуван от cekleov Преглед на мнение
          А ако маслото се вижда вече в въздушния филтър по стените на кутията - дали турбото вече е за ремонт? Става въпрос за 4рънер
          2L-T мотор. Харчи масло около литър за 2000км. и определено не дърпа така добре.
          Маслото няма как да иде от турбото във филтъра,а идва от отдушника.
          Вероятно износени сегменти.
          ТЛК 80 4,2ТД-95г

          Коментар


          • #65
            До: Колко струва турбо компресор за ТЛК LJ 70

            Може спокойно да отведеш тръбичките от картерните газове някъде отдолу под автомобила..след това почисти филтъра и ще видиш, че няма да има масло. Ако турбото е омаслено/много/ на изхода към колектора това може да е значи нещо..но не на 100%, че турбото си е отишло.
            Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

            Коментар


            • #66
              До: Колко струва турбо компресор за ТЛК LJ 70

              Аз имах сродния проблем .Сутрин като запалех един бял пушек не за разправянеСлед като загрееше пушека изчезвашеДопитвах се до колеги къкъв ми е проблема .Никой конкретно нищо не каза.Обаче маслото от картера намаляваше.Отворих мотора .Съмнявах се сегменти и гумички .Голяма изненада мотора беше 1 ремонт .Всичко беше ново .Както и да е сминих сегментите с нови .Гумичките също .Като запалихме проблема си беше същия.Тогава дръпнах маншона между турбото и колекторите и изфорсирах мотора Турбото за малко да ми умие очите с маслона стената още има капки от маслоТурбото ми го ремонтираха във Варна.Много съм доволен от ремонта.Трябва да намеря тел номер и да го кача тук.Става въпрос за ТЛК70 2 4 ТД.
              ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

              Коментар


              • #67
                До: Колко струва турбо компресор за ТЛК LJ 70

                Първоначално публикуван от meha1971 Преглед на мнение
                Аз имах сродния проблем .Сутрин като запалех един бял пушек не за разправянеСлед като загрееше пушека изчезвашеДопитвах се до колеги къкъв ми е проблема .Никой конкретно нищо не каза.Обаче маслото от картера намаляваше.Отворих мотора .Съмнявах се сегменти и гумички .Голяма изненада мотора беше 1 ремонт .Всичко беше ново .Както и да е сминих сегментите с нови .Гумичките също .Като запалихме проблема си беше същия.Тогава дръпнах маншона между турбото и колекторите и изфорсирах мотора Турбото за малко да ми умие очите с маслона стената още има капки от маслоТурбото ми го ремонтираха във Варна.Много съм доволен от ремонта.Трябва да намеря тел номер и да го кача тук.Става въпрос за ТЛК70 2 4 ТД.
                А дали са ти оправили турбото или са изчистили системата за картерните газове, е друг въпрос.

                Тераното ми правеше следното:
                - Паля и пуша една цигара, преди да тръгна
                - Ако изфорсирам на празен ход, отзад димеше яката, но само след първото форсиране. След това - нищо.
                - Турбото беше напълно в ред, и все още е.

                Е, вече не го прави това. И масло не пипва. А не съм пипал нищо друго, освен системата за картерните газове. Е и свалих и измих капака на клапаните, че маслоотделителното "лабиринтче" ми е там.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #68
                  До: Колко струва турбо компресор за ТЛК LJ 70

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  А дали са ти оправили турбото или са изчистили системата за картерните газове, е друг въпрос.

                  Тераното ми правеше следното:
                  - Паля и пуша една цигара, преди да тръгна
                  - Ако изфорсирам на празен ход, отзад димеше яката, но само след първото форсиране. След това - нищо.
                  - Турбото беше напълно в ред, и все още е.

                  Е, вече не го прави това. И масло не пипва. А не съм пипал нищо друго, освен системата за картерните газове. Е и свалих и измих капака на клапаните, че маслоотделителното "лабиринтче" ми е там.
                  Къде е тази система на картерните газове на 2-ЛТ?Аз нямам проблеми(да чукам на дърво!),но да си знам...А,и вече съм на пълна синтетика,която наистина почиства много добре,та се надявам,ако е имало нещо позадръстено да го разкара...
                  много автомати-слаби резултати!

                  Коментар


                  • #69
                    До: Колко струва турбо компресор за ТЛК LJ 70

                    Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                    Къде е тази система на картерните газове на 2-ЛТ?Аз нямам проблеми(да чукам на дърво!),но да си знам...А,и вече съм на пълна синтетика,която наистина почиства много добре,та се надявам,ако е имало нещо позадръстено да го разкара...
                    На 2LT не знам подробности. Но на повечето джипки това е тръба, която отвежда картерните газове от картера и капака на клапаните до преди турбото, и след нея обикновено всичко е омаслено, затова и много хора се шашкат че им се е скапало турбото, без реално да му има нещо.

                    Та, идеята на това е да отдели колкото може маслените пари, а най-дребните капчици да ги пусне в двигателя за изгаряне, а и една идея мазане в цилиндрите. За това, поне на капака на клапаните или на друго място има и маслоотделител - обикновено някаква система от мрежички, тръбички и тем подобни, която да отделя по-едрите капки и те да си се стичат обратно в картера. Понякога има и клапан, който отваря само когато в картера се получи налягане.

                    Та когато цялото това се задръсти с маслени отлагания (а това с годините неминуемо се случва, особено ако се кара с обикновено минерално масло), системата не работи оптимално, не отделя едрите капчици, понякога не затваря клапанчето плътно, понякога и понасъбира масълце тук-там, и в даден момент го гори накуп, при което зад джипката от ауспуха се образува бял или бяло-синкав облак.

                    Та, търси тръба или маркуч, който влиза някъде във въздуховода между въздушния филтър и турбото. Тръгваш от него и по всичките му отклонения, додето не стигнат до двигателя. Ако ти се разправя може да ги свалиш и промиеш. А като регулираш клапани някой път, хвани и си измий капака на клапаните и каквото има по него. Там обикновено също се събира гняс.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #70
                      До: Колко струва турбо компресор за ТЛК LJ 70

                      Скоро регулирах клапани при Митко-Фулдата...капака и мотора каквото се виждаше беше учудващо чисто...има една тръбичка от капака на клапаните за картерни газове към търбото,но оттам почти нищо не излиза-едвам може да се усети някакво леко налягане...
                      много автомати-слаби резултати!

                      Коментар


                      • #71
                        До: Колко струва турбо компресор за ТЛК LJ 70

                        Да, но турбото му помага. Между филтъра и турбото е вакуум. Не много голям, но вакуум. А маркуча от картера е обикновено по-дебел. Често доста. Моя е може би едни 12-15мм вътрешен диаметър.

                        Не изключвам наистина да е имало проблем с турбото. Просто го давам като вариант.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #72
                          До: Колко струва турбо компресор за ТЛК LJ 70

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          А дали са ти оправили турбото или са изчистили системата за картерните газове, е друг въпрос.

                          Тераното ми правеше следното:
                          - Паля и пуша една цигара, преди да тръгна
                          - Ако изфорсирам на празен ход, отзад димеше яката, но само след първото форсиране. След това - нищо.
                          - Турбото беше напълно в ред, и все още е.

                          Е, вече не го прави това. И масло не пипва. А не съм пипал нищо друго, освен системата за картерните газове. Е и свалих и измих капака на клапаните, че маслоотделителното "лабиринтче" ми е там.
                          Сигурен съм че ми ремонтираха турбото .Оста след ремонта почти нямаше луфт.Преди ремонта видимо имаше.След като монтирах турбото повторих екперимента без маншон .И капка масло не излезе от турбото колкото и да форсирах мотора.За ремонта ми вземаха 250лв плюс 50 за възвратен клапан .Повече джипа не пропуши.
                          Последно редактирано от meha1971; 08-03-10, 14:01. Причина: допълнение
                          ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                          Коментар


                          • #73
                            До: Колко струва турбо компресор за ТЛК LJ 70

                            Няма как да иде от турбото във филтъра масло,маслото във филтъра е от отдушника и от никъде другаде.
                            Не си правете илюзии,че е от турбото.От него всичко влиза в двигатела.
                            ТЛК 80 4,2ТД-95г

                            Коментар


                            • #74
                              До: Колко струва турбо компресор за ТЛК LJ 70

                              То няма начин да няма поне малко картерни газове, решението е едно .... махнете мъркучет..и хем ще ви е чисто турбото, хем няма да изпушва много. Друг е въпроса ако мотора си е отишъл или турбокомпресора. Имах го този проблем...смених сегменти, гумички на калапани,самите клапани прешлафани и регулирани и турбо компресора с чисто нов. Но все пак има малко масълце на изхода на турбината, което е напълно нормално. А и картерни газове има малко ..и масълце също...изкарах ги отдолу и гледам, че се е поомаслио малко. но няма начин все пак е стара кола!!
                              Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

                              Коментар


                              • #75
                                До: Колко струва турбо компресор за ТЛК LJ 70

                                Първоначално публикуван от reichfurrer Преглед на мнение
                                То няма начин да няма поне малко картерни газове, решението е едно .... махнете мъркучет..и хем ще ви е чисто турбото, хем няма да изпушва много. Друг е въпроса ако мотора си е отишъл или турбокомпресора. Имах го този проблем...смених сегменти, гумички на калапани,самите клапани прешлафани и регулирани и турбо компресора с чисто нов. Но все пак има малко масълце на изхода на турбината, което е напълно нормално. А и картерни газове има малко ..и масълце също...изкарах ги отдолу и гледам, че се е поомаслио малко. но няма начин все пак е стара кола!!
                                Е какъв проблем са картерните газове за двигателя, че да махаме маркучите??? Личното ми мнение е че точно това побългаряване е супер безсмислено, а и тия газове реално помагат двигателя да се износва по-малко, понеже малко или много мажат цилиндрите. При каране с читаво масло и редовната му смяна, няма и да се образуват отлагания никъде.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X