Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новото предизвикателство Toyota HJ61

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новото предизвикателство Toyota HJ61

    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
    И 80-ката ли не ти арЕса? Ако отговора е "да" значи си извратен
    Ся аз че съм извратен е ясно
    80тката беше големио дизел, тръгваш и ръгаш неква скорост между втора и пета и то върви еднакво ...
    Мани. За кратко имах една 90 май беше къса база - това поне имаше неква динамика - като лада нали сравнено с москвича

    Иначе за там са перфектни. Особено дългата база - има място да си носиш вода и като се потроши в средата на нищото едно обаждане по радиото да идват да се спасяват и лягаш отдолу на сянка (шото сянка иначе нема никъде и е 60 градуса). Двигателя не е лош - както е плосък е идеален за печене на яйца на вестник.

    ПП Да не ме разбере некой погрешно - 60 определено е стъпка в правилната посока след шлепа 55
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Новото предизвикателство Toyota HJ61

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Ся аз че съм извратен е ясно
      80тката беше големио дизел, тръгваш и ръгаш неква скорост между втора и пета и то върви еднакво ...
      Мани. За кратко имах една 90 май беше къса база - това поне имаше неква динамика - като лада нали сравнено с москвича

      Иначе за там са перфектни. Особено дългата база - има място да си носиш вода и като се потроши в средата на нищото едно обаждане по радиото да идват да се спасяват и лягаш отдолу на сянка (шото сянка иначе нема никъде и е 60 градуса). Двигателя не е лош - както е плосък е идеален за печене на яйца на вестник.

      ПП Да не ме разбере некой погрешно - 60 определено е стъпка в правилната посока след шлепа 55
      Е така е Петраки, това са то истинските джипове правени за бездорожието...викаш като Московец, ама държат и не сдават лесно. Всички го знаем , че е така..сега за гъзеене и лигавщина има разни новички, ама тия старите могат и да ги надживеят ако намериш начин как да консервираш шасито и ламарината с подходяща антикорозионна обработка.
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • От: Новото предизвикателство Toyota HJ61

        Ако ще е койота предпочитам 40 или 70 пикап.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Новото предизвикателство Toyota HJ61

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Ако ще е койота предпочитам 40 или 70 пикап.
          Азе съм решил всекак да запритежавам 80-ка, с който и да е мотор..само от человек разбирач и пазител да е карана...щото като гледам свършват нормалните коли на света, така де...снощи сто пъти пуснаха реклама на супер БМВ-то дето си се кара само в задръстванията,..айде нема нужда толко да е умна кочината.
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • От: Новото предизвикателство Toyota HJ61

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Ако ще е койота предпочитам 40 или 70 пикап.
            Аз не бих отказал да притежавам и който и да е модел ...
            Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
            New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

            Коментар


            • От: Новото предизвикателство Toyota HJ61

              В моя случай (HJ 60 с 2Н) се налага сваляне на купето с последващ сериозен ремонт на рамата и тенекиите. Ремонт на двигател (дойдоха нови бутала +0.50 от братска Австралия), ремонт на трансмисия, защото изключва 5-а скорост и козметика.
              Интересното е, че рамата на места е скъсана, без да е много ръждясала.
              Търся бренери. От 6 бренера, 4 са зверски нацепени...
              Общо взето има работа за целия полуостров Индокитай, но тази бабичка наистина много ми харесва, въпреки че за момента е полужива. Засега успях само да върна ел инсталацията в нормалния и вид и да накарам уредите по таблото да показват нещо.
              Това, което със сигурност ще бъде сменено са предните седалки, които вероятно са копирани от фитнес уредите на Светата инквизиция. Към момента ускорява до 120 за по-малко от седмица и гори около 16/100. Предвид, че съм виждал двигателя отвътре недоумявам, как изобщо пали
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • От: Новото предизвикателство Toyota HJ61

                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                В моя случай (HJ 60 с 2Н) се налага сваляне на купето с последващ сериозен ремонт на рамата и тенекиите. Ремонт на двигател (дойдоха нови бутала +0.50 от братска Австралия), ремонт на трансмисия, защото изключва 5-а скорост и козметика.
                Интересното е, че рамата на места е скъсана, без да е много ръждясала.
                Търся бренери. От 6 бренера, 4 са зверски нацепени...
                Общо взето има работа за целия полуостров Индокитай, но тази бабичка наистина много ми харесва, въпреки че за момента е полужива. Засега успях само да върна ел инсталацията в нормалния и вид и да накарам уредите по таблото да показват нещо.
                Това, което със сигурност ще бъде сменено са предните седалки, които вероятно са копирани от фитнес уредите на Светата инквизиция. Към момента ускорява до 120 за по-малко от седмица и гори около 16/100. Предвид, че съм виждал двигателя отвътре недоумявам, как изобщо пали
                Първо- голямо ЧЕСТИТО ! А за паленето- нали знаеш приказката за Тойота..важаща особено за тези ветерани Тогава е мислено как човек да може с пет ключа, чук и клещи да си направи сам ремонт, а не да закара подвижната пластмаса в ТМ-ауто , да я увържат цялата в кабеляци и да ти кажат - 60 лева на час за труд...Успех в начинанието и да се похвалиш !
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • От: Новото предизвикателство Toyota HJ61

                  Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                  В моя случай (HJ 60 с 2Н) се налага сваляне на купето с последващ сериозен ремонт на рамата и тенекиите. Ремонт на двигател (дойдоха нови бутала +0.50 от братска Австралия), ремонт на трансмисия, защото изключва 5-а скорост и козметика.
                  Интересното е, че рамата на места е скъсана, без да е много ръждясала.
                  Търся бренери. От 6 бренера, 4 са зверски нацепени...
                  Общо взето има работа за целия полуостров Индокитай, но тази бабичка наистина много ми харесва, въпреки че за момента е полужива. Засега успях само да върна ел инсталацията в нормалния и вид и да накарам уредите по таблото да показват нещо.
                  Това, което със сигурност ще бъде сменено са предните седалки, които вероятно са копирани от фитнес уредите на Светата инквизиция. Към момента ускорява до 120 за по-малко от седмица и гори около 16/100. Предвид, че съм виждал двигателя отвътре недоумявам, как изобщо пали
                  Дай да я видим
                  Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                  New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                  Коментар


                  • От: Новото предизвикателство Toyota HJ61

                    Снимката е "бегла" с останалата менажерия в темата за Патриотя (мръсна дума)
                    http://www.offroad-bulgaria.com/show...F2%F0%E8%EE%F2
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • От: Новото предизвикателство Toyota HJ61

                      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                      Снимката е "бегла" с останалата менажерия в темата за Патриотя (мръсна дума)
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...F2%F0%E8%EE%F2
                      Тази Тойота не беше ли на Ванката от Търново ?
                      Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                      New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                      Коментар


                      • От: Новото предизвикателство Toyota HJ61

                        Същата. Той, обаче е преценил, че не е неговата джипка, оттам при Станко и от него тук
                        Просто ми се иска да я направя както трябва. Има доста работа, но е спасяема. Сега я карам с идеята да си покаже и останалите магарии, които не са малко, но така или иначе ще се разглобява напълно...
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • От: Новото предизвикателство Toyota HJ61

                          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                          Същата. Той, обаче е преценил, че не е неговата джипка, оттам при Станко и от него тук
                          Просто ми се иска да я направя както трябва. Има доста работа, но е спасяема. Сега я карам с идеята да си покаже и останалите магарии, които не са малко, но така или иначе ще се разглобява напълно...
                          На пръв поглед не изглеждаше толкова зле
                          Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                          New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                          Коментар


                          • От: Новото предизвикателство Toyota HJ61

                            Тя съвсем не е толкова зле за годините си. Двигателят е за ремонт.. Със Станко сложихме нови сегменти от МБ300Д. Оказа се, че и буталата и цилиндровите втулки са доста зле. Събрахме го, колкото да може да се движи с пълното съзнание, че трябват бутала, бренери и т.н.. Сега има бутала и др. и ще го направя по верния начин.
                            Рамата е в доста прилично състояние и за да не се влошава ще трябва да се ремонтира обстойно. Има няколко пукнатини и малко гнило. Скъсана е точно на ухото за преден ляв ресор, където е скъсан и амортисьорът. Има два счупени листа на ляв преден ресор.
                            Електроинсталацията върнах в оригиналния вид. Бяха пускани доста "дублиращи" проводници и такива с неясно предназначение.
                            По купето е мазано яко с кит, което не ме кефи. Особено по тавана, където се отлюпва като юфка.
                            Това, разбира се по никой начин не пречи на експлоатацията на колата, но ми се ще да махна шпакловката и да я изкърпя подобаващо. Пета скорост включва с междинна газ и изключва при отнемане на газта.
                            Има течове от семерингите на предния диф и раздатката.
                            Монтажът на лебедката не ме кефи и ще се преправя.
                            Това са все поправими неща, а колата си заслужава, да бъде върната в автентиния и вид.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • От: Новото предизвикателство Toyota HJ61

                              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                              Тя съвсем не е толкова зле за годините си. Двигателят е за ремонт.. Със Станко сложихме нови сегменти от МБ300Д. Оказа се, че и буталата и цилиндровите втулки са доста зле. Събрахме го, колкото да може да се движи с пълното съзнание, че трябват бутала, бренери и т.н.. Сега има бутала и др. и ще го направя по верния начин.
                              Рамата е в доста прилично състояние и за да не се влошава ще трябва да се ремонтира обстойно. Има няколко пукнатини и малко гнило. Скъсана е точно на ухото за преден ляв ресор, където е скъсан и амортисьорът. Има два счупени листа на ляв преден ресор.
                              Електроинсталацията върнах в оригиналния вид. Бяха пускани доста "дублиращи" проводници и такива с неясно предназначение.
                              По купето е мазано яко с кит, което не ме кефи. Особено по тавана, където се отлюпва като юфка.
                              Това, разбира се по никой начин не пречи на експлоатацията на колата, но ми се ще да махна шпакловката и да я изкърпя подобаващо. Пета скорост включва с междинна газ и изключва при отнемане на газта.
                              Има течове от семерингите на предния диф и раздатката.
                              Монтажът на лебедката не ме кефи и ще се преправя.
                              Това са все поправими неща, а колата си заслужава, да бъде върната в автентиния и вид.
                              Оказа се че тук се намират доста налични части за тези Тойоти .Аз до сега смених:
                              - притискател с феродов диск 350 лева
                              - гумички на клапаните 30 лева
                              - семерингите на предния мост бяха по 7 лева за брой
                              - предните спирачни маркучи са по 17 лева за брой
                              - предни накладки 30 лева
                              - утре ще сменя и термостата който е към 40 лева
                              Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                              New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                              Коментар


                              • От: Новото предизвикателство Toyota HJ61

                                Доста от мотокарите Тойота са с мотор 2Н. Твоята е с 12Н-Т, но повечето от парчетиите са еднакви. Части се намират, но си трябва търсене. Аз например ще търся основни и биелни лагери, но това ще стане като я разглобя за да имам яснота какъв размер ще дойдат шийките. Това, което засега не мога да намеря е задно стъкло и бренери.
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X