Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota 4 Runner проблем преден мост.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Toyota 4 Runner проблем преден мост.

    Да не отварям нова тема, проблема е пак по предният мост и пак на 4рънър/Хайлукс. Ситуацията е следната:
    от време на време, както колата се движи само на задно, по равен асфалтов път, изведнъж започва да се чува едно зверско виене и стържене. И като казвам звреско, имам точно това предвид. При натискане на бутона за включване на предното, виенето и стърженето не изчезват, но определено си променят звука. След 2 километра такова каране (до бокса), "прасето" се беше нагряло около или малко над 60 градуса. Възможно ли е да е от муфата за включване на предното или да очаквам други "красоти"?
    Това, което ме хвърли в размисъл е, че ако я няма описаната по-горе шумотевица, предното си работи. А когато я има, при много ниска скорост (първа на обороти примерно), шума изчезва. После може да се появи пак, а може и да не се.
    Утре ще я разглобявам, но ако някой подскаже къде да търся най-напред, ще съм благодарен.

    П.П. Забравих, моторчето е обичайната 2.4 турбо нафта, LT-E. Годината ... честно казано не знам точно, предполагаемо около 96та.
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • #17
      От: Toyota 4 Runner проблем преден мост.

      Моя проблем се оправи със смяна на лагера в левия ръкав след дисконектора.Втулките в главините също може да създават подобни проблеми.А нагряването на дифа е друго нещо и не е от дисконектора.

      Коментар


      • #18
        От: Toyota 4 Runner проблем преден мост.

        Така, на първо четене, не е от муфата. В нормално състояние си е, работи си, не стърже никъде, няма и следи от неправилна работа.
        утре, ако остане време ще отворя капака на дифа, да няма някоя инфекция по лагерите.
        Смъкнах лявата полуоска, така или иначе маншона беше скъсан, и ми направи впечатление, че бронзовата втулка, през която преминава вала на карето е абсолютно суха. Няма и помен от смазка. За сметка на това има подозрително голямо количество фини бронзови стружки. Има ли вариант виенето и стърженето да са от това? На Витара при проблем с втулката звука е различен и малко по-тих, ама ... то си е за Витара
        Койота е с капачки, полуваловете въртят винаги. И с доста зверски лифт, не съм го мерил колко е, ама сигурно е над 10 санта. Вярно, лифта си е заводски, ама какво от това, каретата пак са под доста веселяшки ъгъл...
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • #19
          От: Toyota 4 Runner проблем преден мост.

          Щом има стружкки най вероятно виенето е от там.

          Коментар


          • #20
            От: Toyota 4 Runner проблем преден мост.

            Да се отчета: Нови втулки (при стругаря), нови семеринги, нужното количество грес и всичко се смълча. За съжаление няма да е за дълго - по пвърхността на оста на карето има тук-там язвички вече, загладих ги, доколкото посмях. Предвид условията на експлоатация и така ще откара поне година, още повече, че вече е с ръчни хъбове и натоварването в него възел е много по-малко. По-сериозното оправяне ще е като се сменят каретата... които, изненадващо за мен, все още не са дали фира.
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X