Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Признаци за издухан двигател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Признаци за издухан двигател

    Как да разбера дали двигателя ми е издухан ? Не излиза бял пушек от ауспуха , не мирише , върви , но пръска масло от шиша при 4500-5000 оборота . При по-малко обороти не пръска . Все пак е джип на 25 години , но признак ли е това за издухан двигател ? Помогнете !
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

  • #2
    От: Признаци за издухан двигател

    Дай инфо за колата/мотора ,иначе почваме с боба !
    Uaz 469 2.4 D MB
    KTM 600 ROTAX
    Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
    Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

    Коментар


    • #3
      От: Признаци за издухан двигател

      Първоначално публикуван от Иво82 Преглед на мнение
      Дай инфо за колата/мотора ,иначе почваме с боба !
      Toyota Land Cruiser LJ70 2LT 2.5 D 86 коня на 200 хиляди километра .
      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
      0878 23 58 34- Радо

      Коментар


      • #4
        От: Признаци за издухан двигател

        За първи път чувам за подобен тест. Това при махнат шиш ли е? Да не е заминало уплътнето на самия шиш?

        Коментар


        • #5
          От: Признаци за издухан двигател

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          За първи път чувам за подобен тест. Това при махнат шиш ли е? Да не е заминало уплътнето на самия шиш?
          При изваден шиш !
          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
          0878 23 58 34- Радо

          Коментар


          • #6
            От: Признаци за издухан двигател

            е отиди да му замерят компресията и ще разбереш!
            driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

            Коментар


            • #7
              От: Признаци за издухан двигател

              Първоначално публикуван от TLC23 Преглед на мнение
              Как да разбера дали двигателя ми е издухан ? Не излиза бял пушек от ауспуха , не мирише , върви , но пръска масло от шиша при 4500-5000 оборота . При по-малко обороти не пръска . Все пак е джип на 25 години , но признак ли е това за издухан двигател ? Помогнете !
              Ама ти не си ли с 2-ЛТ-какви 4500-5000об./мин. за дизел?!
              Според мен, ако духа, че и пръска от тръбичката, в която влиза щеката за проверка на маслото нещата не са добре.
              Я провери какво се случва, ако на работещ двигател отвиеш капачката за доливане на масло, която е отгоре на капака на клапаните?На празен ход почти не трябва да духа, а при подаване на газ(не повече от 2500об.) как са нещата?Не би трябвало да има разлика.Пиши после, ок?
              Масло гори ли ти?Може и от турбината да е...А, белия пушек не е критерий за издухал двигател, ами по-скоро за такъв, на който не му достига гориво, или за такъв който все още е студен, или за такъв, който вкарва антифриз в цилиндрите
              Ще си наясно, ако си измериш компресията-при Андро, например.На мен ми я мери преди около месец-на полутопъл двигател показа 30атм. на всички цилиндри.
              много автомати-слаби резултати!

              Коментар


              • #8
                От: Признаци за издухан двигател

                Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                е отиди да му замерят компресията и ще разбереш!
                Мен ме интересува нормално ли е при 5000 оборота да пръска масло ?

                Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                Ама ти не си ли с 2-ЛТ-какви 4500-5000об./мин. за дизел?!
                Според мен, ако духа, че и пръска от тръбичката, в която влиза щеката за проверка на маслото нещата не са добре.
                Я провери какво се случва, ако на работещ двигател отвиеш капачката за доливане на масло, която е отгоре на капака на клапаните?На празен ход почти не трябва да духа, а при подаване на газ(не повече от 2500об.) как са нещата?Не би трябвало да има разлика.Пиши после, ок?
                Масло гори ли ти?Може и от турбината да е...А, белия пушек не е критерий за издухал двигател, ами по-скоро за такъв, на който не му достига гориво, или за такъв който все още е студен, или за такъв, който вкарва антифриз в цилиндрите
                Ще си наясно, ако си измериш компресията-при Андро, например.На мен ми я мери преди около месец-на полутопъл двигател показа 30атм. на всички цилиндри.
                4500-5000 оборота на място . Не духа , както казах единствено след 4500 оборота пръска малко масло !
                Последно редактирано от Райковски; 12-02-12, 15:56.
                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                0878 23 58 34- Радо

                Коментар


                • #9
                  От: Признаци за издухан двигател

                  Първоначално публикуван от TLC23 Преглед на мнение
                  Toyota Land Cruiser LJ70 2LT 2.5 D 86 коня на 200 хиляди километра .
                  2.4 TD

                  Ако е на реални 200 000км. наистина ще черпиш вечеря на корем!
                  много автомати-слаби резултати!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Признаци за издухан двигател

                    Първоначално публикуван от TLC23 Преглед на мнение
                    Мен ме интересува нормално ли е при 5000 оборота да пръска масло ?
                    За мен това са ненормални обороти за дизел, които никога не съм вдигал, за да мога да дам мнение!
                    много автомати-слаби резултати!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Признаци за издухан двигател

                      Първоначално публикуван от TLC23 Преглед на мнение
                      Мен ме интересува нормално ли е при 5000 оборота да пръска масло ?



                      4500-5000 оборота на място . Не духа , както казах единствено след 4500 оборота пръска малко масло !
                      На тоя дърт дизел при 5000 оборота(не вярвам,че може да ги направи) не е нормално да пръска масло от щеката,а да пръсне мотора!!!!
                      Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                      Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                      Враца

                      Коментар


                      • #12
                        От: Признаци за издухан двигател

                        На място на свободна ги вдига 4500-5000 оборота и пръска масло , не в движение
                        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                        0878 23 58 34- Радо

                        Коментар


                        • #13
                          От: Признаци за издухан двигател

                          Колега тия обороти не са желателни за дизелов двигател от тия годинки ,а за масълцето е нормално ,затова някой двигатели имат оттайник на отдушника ,там попадат маслените "капки" и се връщат в мотора а маслените пари отиват към всмукателния колектор.За състоянието на мотора се гледат други нещица като :
                          как пали на студа,какъв е пушека (син,сив,черен),маслото гори ли го ,мощност и т.н.
                          Когато почне да прави високо картерно налягане ще текне отвсякаде а не само да пръска при отворена система !
                          Май някой ти е пуснал мухичка за забавление
                          Uaz 469 2.4 D MB
                          KTM 600 ROTAX
                          Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
                          Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

                          Коментар


                          • #14
                            От: Признаци за издухан двигател

                            Първоначално публикуван от Иво82 Преглед на мнение
                            Колега тия обороти не са желателни за дизелов двигател от тия годинки ,а за масълцето е нормално ,затова някой двигатели имат оттайник на отдушника ,там попадат маслените "капки" и се връщат в мотора а маслените пари отиват към всмукателния колектор.За състоянието на мотора се гледат други нещица като :
                            как пали на студа,какъв е пушека (син,сив,черен),маслото гори ли го ,мощност и т.н.
                            Когато почне да прави високо картерно налягане ще текне отвсякаде а не само да пръска при отворена система !
                            Май някой ти е пуснал мухичка за забавление
                            Абе знам , че не трябва , ама за да ми покаже майстора че е издухан , настъпи педала докрай . И май наистина е мухичка , но не за забавление , а за притеснение !
                            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                            0878 23 58 34- Радо

                            Коментар


                            • #15
                              От: Признаци за издухан двигател

                              Първоначално публикуван от TLC23 Преглед на мнение
                              Абе знам , че не трябва , ама за да ми покаже майстора че е издухан , настъпи педала докрай . И май наистина е мухичка , но не за забавление , а за притеснение !
                              Хм...не ми дава сърце утре да го настъпя до 5000об./мин., за да ти кажа кво-що, ама "майстора" ме съмнява нещо...кой е-може и на ЛС-познавам много такЪви и от повечето съм с много лоши спомени!
                              Отвори капачаката за доливане на масло, както те посъветвах(аз така си избирам дизелите) и пиши.Ако дизел е издухал няма да запали на -20С(или ще е с много въртене), ще гори масло(т.е. ще пуши синьо), а и ще чади черно повече.

                              Инак един дизел, колкото и да е издухал, ако запали ще си има мощност, която дори да е намалена надали ще се усети, освен по разхода на гориво, и на масло.Това в случай, че центровки и дюзи са му ок, но обикновенно не е така-всичко е "тръгнало"
                              много автомати-слаби резултати!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X