Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Тойотата днес

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Какво направих по Тойотата днес .

    Не с пароструйката, че после четири седмици ще изправяш ламелите. Започвай да го киснеш или най-добре остави миенетона маркуча. Ползвай някакво препарати да разкиснат тая гняс.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #77
      От: Какво направих по Тойотата днес .

      To това е само кал и то не не много стара,а от последната разходка,знам го защото тогава се гмурах в кал,която заля лебедката.Отпред радиатора е чист,но си прав за пароструйката,с нея мия само отдалече и перпендикулярно на радиатора,но точно в долната част лебедката пречи много.Ще пробвам отвътре с маркуча.
      Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
      Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
      Враца

      Коментар


      • #78
        От: Какво направих по Тойотата днес .

        Може да се бухнеш в някоя река или езерце, ама с чиста вода

        Коментар


        • #79
          От: Какво направих по Тойотата днес.

          Избягвай да се киснеш в езерцето с часове , щот после мирише Гледай трактора да е близо .
          TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

          Коментар


          • #80
            От: Какво направих по Тойотата днес.

            аааа, това го знам от личен опит. Ще гледам да си го лепна на таблото да се подсещам

            Коментар


            • #81
              От: Какво направих по Тойотата днес.

              Днес , имах свободно време и реших да погледна джипа на канал . Когато отидох бях смаян от това - Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0918.jpg
Прегледи:2
Размер:109.9 КБ
ID:5353776

              Вече съм намерил майстор който да ми я оправи . Когато я оправи , ще кача снимки на новата тръба .
              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
              0878 23 58 34- Радо

              Коментар


              • #82
                От: Какво направих по Тойотата днес.

                След дълго размишляване все пак реших да си поръчам един спортен филтър на K&N за 70-ката с 2лт мотора. След десетина дена пристигна и сега умувам колко ли коня ще качи . Прави ми впечатление обаче,че оригиналния обикновен въздушен филтър е вкаран почти до половината в плътен пластмасов цилиндър завършващ с нещо като перка околовръст. Идея си нямам защо е скрит половината филтър,но искам да попитам да вкарвам ли и спортния в тази пластмаса или да си го монтирам както съм го получил? Благодаря !

                Коментар


                • #83
                  От: Какво направих по Тойотата днес.

                  Първоначално публикуван от victorio Преглед на мнение
                  След дълго размишляване все пак реших да си поръчам един спортен филтър на K&N за 70-ката с 2лт мотора. След десетина дена пристигна и сега умувам колко ли коня ще качи . Прави ми впечатление обаче,че оригиналния обикновен въздушен филтър е вкаран почти до половината в плътен пластмасов цилиндър завършващ с нещо като перка околовръст. Идея си нямам защо е скрит половината филтър,но искам да попитам да вкарвам ли и спортния в тази пластмаса или да си го монтирам както съм го получил? Благодаря !
                  Питал съм Митко-Фулдата за предназначението на тази джаджа и той каза, че е за да предпази влизането на вода в двигателя(ако жипката не е нагазила прекалено дълбоко).Перките завихрят входящия въздух, а м/у филтъра и пластмасовия корпус има около 2мм. разстояние та може да мине въздух до филтъра.
                  Лично аз съм против спортните въздушни филтри, освен ако не иде реч наистина за състезателно возило с "разпилен" двигател, а пък за 2-ЛТ мотор не виждам никакъв смисъл от тях, но това е само мое мнениеАко получиш повишаване на мощността ще е заблуда породена от желанието ти
                  много автомати-слаби резултати!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Какво направих по Тойотата днес.

                    Тойотата , вече е с направена панта на задната врата , сложиха ми нова тръба на шасито , и всички ръждици са закърпени .
                    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                    0878 23 58 34- Радо

                    Коментар


                    • #85
                      От: Какво направих по Тойотата днес.

                      Още не съм го направил и сега е момента да ме спрете !! В събота имам уговорка със един газаджия за монтаж на газова уредба на Баба ТЛК - 70 2ЛТ мотора 2,4 Тд 1986 г. Цялата философия била във вкарване на газ някъде около въздушния филтър и нейното наличие подобрявало изгарянето на нафтата което водело до повишаване на мощността на мотора с докъм 15-20 процента от където пък падал разхода на нафта при спокойно каране разбира се. Бутилката ще е 20 литра, ще има копче за пускане или непускане на газта /зимата се предполага,че няма да е разумно / и със труда всичко ще струва около 400 лева. Майстора е правил неведнъж подобни експерименти с дизели и собствениците все още са живи,здрави и най-вече доволни.Навил съм се много. Ако някой има с какво да ме разубеди, моля ..."Да говори сега или да мълчи завинаги " .. Поздрави и благодарности на всички !!

                      Коментар


                      • #86
                        От: Какво направих по Тойотата днес.

                        И аз чух за тази екстра . Когато човек си науми нещо той го прави , независимо от мнението на другите . Аз съм против , но все пак това е твоя джип . Успех !
                        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                        0878 23 58 34- Радо

                        Коментар


                        • #87
                          От: Какво направих по Тойотата днес.

                          Давай смело и докладвай . Радвам се че няма да пробвам аз ....ма мноого съм гаден ,а?
                          TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                          Коментар


                          • #88
                            От: Какво направих по Тойотата днес.

                            Само като разберете резултатите, после да не би всички да се зарибим..а? В София градските автобуси от години са така...даже са с метан! Вярвам, че колегата ще е доволен!
                            Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

                            Коментар


                            • #89
                              От: Какво направих по Тойотата днес.

                              Първоначално публикуван от victorio Преглед на мнение
                              Още не съм го направил и сега е момента да ме спрете !! В събота имам уговорка със един газаджия за монтаж на газова уредба на Баба ТЛК - 70 2ЛТ мотора 2,4 Тд 1986 г. Цялата философия била във вкарване на газ някъде около въздушния филтър и нейното наличие подобрявало изгарянето на нафтата което водело до повишаване на мощността на мотора с докъм 15-20 процента от където пък падал разхода на нафта при спокойно каране разбира се. Бутилката ще е 20 литра, ще има копче за пускане или непускане на газта /зимата се предполага,че няма да е разумно / и със труда всичко ще струва около 400 лева. Майстора е правил неведнъж подобни експерименти с дизели и собствениците все още са живи,здрави и най-вече доволни.Навил съм се много. Ако някой има с какво да ме разубеди, моля ..."Да говори сега или да мълчи завинаги " .. Поздрави и благодарности на всички !!
                              Идеята ти е добра но как планираш да намалиш компресията в цилиндрите, при подаване на газта има опасност да се самовъзпламени доста преди ГМТ? Доста вредно ще се отрази на двигателя. При реализиране на такива системи освен намаляване на компресията е важно да се контролира и отношениета на впръскваното дизелово гориво и газта.

                              както и да е пожелавам ти успех
                              BJ73 + HDJ80 = HDJ73

                              Коментар


                              • #90
                                От: Какво направих по Тойотата днес.

                                Да, абсолютно така се получава - пуснеш ли да влиза много газ колата ускорява страшно много за сметка обаче на ужасен звук от мотора и кълба сажди през ауспуха. Тази интервенция определено не е за да направиш джипа състезателен автомобил, но при правилно дозиране на входящата газ колата се движи с нормален звук на мотора,повишена мощност и видимо забавяне на падането на стрелката за горивото. Колко точно - ще трябва да пълня резервоара до горе,иначе не се сещам как ще засеча.За сега оплаквания нямам,още не съм счупил мотора,но усилено работя по въпроса .Поздрави.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X