Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛС 200 V8 дизел-разход на масло

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ТЛС 200 V8 дизел-разход на масло

    Здравейте
    Искам да попитам дали някой има лични впечатления от ТЛС 200 V8 дизел и по-конкретно как стой въпроса с разхода на масло. в интернет има доста лоши мнения от ползватели в Австралия,но те са предимно от 2008 и 2009 година.прокрадват се коментари,че през 2010 проблема е кардинално решен,но те са по-скоро предположения защото не успях да намеря никакво солидно потвърждение. също така ТЛС 200 доста лошо се е представил при спирачен тест на Auto Motor und Sport,да не кажа трагично съдейки по изпозваните думи в статията.
    Тъй като до края на година ми предстой покупка ще се радвам ако някой сподели инфомация относно дали първоначалните недостатъци са вече изгладени и дали ТЛС 200 си заслужава парите в крайна сметка.

  • #2
    От: ТЛС 200 V8 дизел-разход на масло

    Привет колега!мога само да те поздравя за това ,че имаш желание и най-вече възможност за покупката на този крайцер!С информация единствено мога да ти помогна с това което съм чел по въпроса,а то е че по-принцип при големите Крузери има проблем с недобро спиране,който проблем остава и при 200 -цата!Но най-добре ще го прецениш карайки колата!За маслохарченето не съм чул нищо,но вероятно този огромен турбодизел е допустимо да похарчва по малко масло!Успех и да ни я покажеш като я придобиеш!
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #3
      От: ТЛС 200 V8 дизел-разход на масло

      Мерси за отговора колега,прав си че най-добре си е да се качиш и да покараш.пак на базата на австралийците, toyota считала разход до 1л масло на 2000км за нормално.вярно,че нямам кой знае колко опит ама това хич не си се струва нормално,нищо че е 4.5 v8. на 2.7 TDV6 RR-S за 160хил.км. не съм доливал грам масло. сподели според теб колко масло би трябвало да похарчва тойотата?

      Коментар


      • #4
        От: ТЛС 200 V8 дизел-разход на масло

        Първоначално публикуван от HansDribbler Преглед на мнение
        Мерси за отговора колега,прав си че най-добре си е да се качиш и да покараш.пак на базата на австралийците, toyota считала разход до 1л масло на 2000км за нормално.вярно,че нямам кой знае колко опит ама това хич не си се струва нормално,нищо че е 4.5 v8. на 2.7 TDV6 RR-S за 160хил.км. не съм доливал грам масло. сподели според теб колко масло би трябвало да похарчва тойотата?
        Относно харча на масло, който производителя счита за допустим, за да си "върже гащите" и за да няма основание за рекламация пишат за допустим разхода от 1 литър на 1000км.!?Така, че разход от 1 литър на 2000км. си е супер!
        много автомати-слаби резултати!

        Коментар


        • #5
          От: ТЛС 200 V8 дизел-разход на масло

          Не четене трябва, а каране. Относно разхода на масло. Оправя се със смяна на вакум помпата с нов модел. Относно спирачките, зависи с какво го сравняваш. Не можеш да си купиш нещо по добро, защото няма такова. Имам познат който се двоумеше дали да е такова или ЕСкласа, малко насила под мое давление си взе това. Всяка зима ми се обажда да ми каже колко е щастлив, че ме е послушал. Имам друг познат които си взе това, а съдружника му ГЛ, единия само кара, а другия само прави, отделно сега са на почти едни и същи километри, две години след покупката. Едното (ТКЛ200) е още като ново, а другото е разхлопано като Софийска маршрутка.
          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

          Коментар


          • #6
            От: ТЛС 200 V8 дизел-разход на масло

            Тъкмо щях да питам за кой модел.става дума ма ти го издадеD:

            Коментар


            • #7
              От: ТЛС 200 V8 дизел-разход на масло

              ако вакумната помпа решава въпроса ще бъде чудесно. тлк 200 ми хареса освен заради размерите си,а и защото ми изглежда като джип за който не е нужно да треперя: мога да седна мръсен след атв-то или морък след джета и да не ме е грижа. доста съм доволен от RR-Sport но дори след като минах от 20" на 18" пак всичко от пътя се усеща доста осезаемо в купето и тропането от релсите например взе доста да ми писва. да не говорим,че след 2010 спряха TDV8 за Sport-a:голяма грешка според мен.трябва да изнамеря някое тлк200 което да покарам седмица,две...

              Коментар


              • #8
                От: ТЛС 200 V8 дизел-разход на масло

                Мой приятел кара същия джип и той сподели,че неговия харчел по 2 литра масло на 10 0000 хил. км.Неговия е на 30 000 хил. км. и не вярвам това да е дефект,пък и какво са 30 лв. примерно за 10 000 хил. км. в този лукс.
                My Toyota is fantastic! 0888 912 442 / 0897 912 442

                Коментар


                • #9
                  От: ТЛС 200 V8 дизел-разход на масло

                  Само имам 1 въпрос към запознатите: Какво масло харчи марка, вискозитет спецификации, че королата на жена ми докато беше в гаранция харчеше по малко масло, а вече втора смяна от както излезе от гаранция и не го бута.
                  Е ако наистина проблема е, че смуче през вакум помпата вида на маслото може би няма да е определящ.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #10
                    От: ТЛС 200 V8 дизел-разход на масло

                    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                    Само имам 1 въпрос към запознатите: Какво масло харчи марка, вискозитет спецификации, че королата на жена ми докато беше в гаранция харчеше по малко масло, а вече втора смяна от както излезе от гаранция и не го бута.
                    Е ако наистина проблема е, че смуче през вакум помпата вида на маслото може би няма да е определящ.
                    Нормално е чисто нов двигател да гори по малко масло, докато се притрият(напаснат) перфектно сегментите към цилиндрите и всички останали триещи се части.После остава единствено редовната смяна на масла и филтри(с качествени).
                    много автомати-слаби резултати!

                    Коментар


                    • #11
                      От: ТЛС 200 V8 дизел-разход на масло

                      При всички положения возията на ТЛК200 ще е по-добра от на РР-Спорт. А като клекнеш и погледнеш отдолу изглежда много солиден. Много пъти карам зад РРСпорт и се чудя как може да го продават като "джип" при положение, че резервната му гума е като котва с този наклон, отзад има неособено дебели носачи, които на всичкото отгоре са разположени прекалено ниско.

                      Коментар


                      • #12
                        От: ТЛС 200 V8 дизел-разход на масло

                        Вакум помпата решава проблема с разхода, не зависи какво масло слагаш, гори всичкото. Да сравняваме РР с 200 е като да сравняваме Пинин с Патрул. И двете са с кутия на джипка, ама само едното е с механика на джипка. Някъде, не помня къде бях публикувал снимки отдолу на ТЛК200, Дебелината на стабилизиращата щанга е като на седем тонен камион....
                        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                        Коментар


                        • #13
                          От: ТЛС 200 V8 дизел-разход на масло

                          Недейте сравнява Ланд Ровер с Тойота,особено новото производство!Тойота сасветовни всепризнати майстори на дизеловите агрегати,а Ландроверите с тези дизели на БМВ са за срамота!!Наскоро един познат с последна серия Дискавъри точно след като му изтече гаранцията изпищя за помпи ,ама яко!Помпите са две обаче и парите са доста,доста хиляди!!
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • #14
                            От: ТЛС 200 V8 дизел-разход на масло

                            Първоначално публикуван от getsov Преглед на мнение
                            При всички положения возията на ТЛК200 ще е по-добра от на РР-Спорт. А като клекнеш и погледнеш отдолу изглежда много солиден. Много пъти карам зад РРСпорт и се чудя как може да го продават като "джип" при положение, че резервната му гума е като котва с този наклон, отзад има неособено дебели носачи, които на всичкото отгоре са разположени прекалено ниско.
                            така си е,ужасно грозно стои и за това на моя използам mini вариант, който идеално пасва в отделението и никак не се забелязва. иначе за off road определено бих взел тлк пред който и да е РР(от новите разбира се) не защото РР не са способни,а защото с тлк няма да ми олекне толкова джоба когато се върна на пътя (или в сервиза)

                            Коментар


                            • #15
                              От: ТЛС 200 V8 дизел-разход на масло

                              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                              Недейте сравнява Ланд Ровер с Тойота,особено новото производство!Тойота сасветовни всепризнати майстори на дизеловите агрегати,а Ландроверите с тези дизели на БМВ са за срамота!!Наскоро един познат с последна серия Дискавъри точно след като му изтече гаранцията изпищя за помпи ,ама яко!Помпите са две обаче и парите са доста,доста хиляди!!
                              да ти кажа това с БМВ двигателите май не е точно така. дизелите v6 и v8 са разработка на Форд, водят се Lion family и се изпозват от Пежо-Ситроен,Ягуар и Ленд Ровер. за v6 мога да кажа,че за 160хил.км не е мръднал грам и се държи прилично имайки в предвид теглото на джипа.конете са му малко,но това си е въпрос на инженерни решения.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X