Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛС 200 V8 дизел-разход на масло

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ТЛС 200 V8 дизел-разход на масло

    А пък и Крузъра има много много приятен звук. В една друга тема сме споделяли впечатления от тази машина - http://www.offroad-bulgaria.com/show...458#post677458 . Не ме разбирай погрешно относно "негативното ми мнение" - то се отнася предимно за дизайна и оформлението на интериора. Не ми е по вкуса и все пак се заглеждам всеки път когато ТЛК 200 мине покрай мен. Все пак ако имах възможност да си го позволя, ще преглътна всичко, което не ми харесва или ще си подаря за рожденния ми ден къстъм салон . По отношение на техническата част - там всичко си ми харесва

    Старият РР Р38 са с двигатели на бмв и доста разпространен е известният 2,5 TDS.

    Коментар


    • #17
      От: ТЛС 200 V8 дизел-разход на масло

      Първоначално публикуван от HansDribbler Преглед на мнение
      да ти кажа това с БМВ двигателите май не е точно така. дизелите v6 и v8 са разработка на Форд, водят се Lion family и се изпозват от Пежо-Ситроен,Ягуар и Ленд Ровер. за v6 мога да кажа,че за 160хил.км не е мръднал грам и се държи прилично имайки в предвид теглото на джипа.конете са му малко,но това си е въпрос на инженерни решения.
      А па Фордов дизел -ептем убава работа....
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • #18
        От: ТЛС 200 V8 дизел-разход на масло

        Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
        Недейте сравнява Ланд Ровер с Тойота,особено новото производство!Тойота сасветовни всепризнати майстори на дизеловите агрегати,а Ландроверите с тези дизели на БМВ са за срамота!!Наскоро един познат с последна серия Дискавъри точно след като му изтече гаранцията изпищя за помпи ,ама яко!Помпите са две обаче и парите са доста,доста хиляди!!
        От лични наблюдения си мисля, че тойота много изостана в разработките на дизеловите агрегати, може би защото е голям производител ориентиран повече към огромния щатски пазар, където все още се търсят повече бензиновите агрегати и заради това изостана от европейските френски, немски и италиански разработки за мощни и икономични дизелови агрегати.
        Поправете ме, ако греша.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #19
          От: ТЛС 200 V8 дизел-разход на масло

          Toyota ще взима дизелови двигатели от BMW
          Японците са се насочили най-вече към 2.0-литровия агрегат със 184 к.с.


          Японският вестник Nikkei съобщи, че автомобилите Toyota, предназначени за европейския пазар, съвсем скоро ще бъдат оборудвани с немски дизелови двигатели. Азиатската компания се е насочила най-вече към двулитровия агрегат на BMW с мощност 184 к.с., който познаваме от новата 3-series (F30).

          Ръководството на Toyota счита, че покупката на двигател от баварците е далеч по-изгодна инвестиция, отколкото разработването на нов агрегат. Според японците подобен ход ще повиши сериозно интереса към автомобилите на компанията.

          Двигателят на BMW ще бъде слаган на Avensis, Rav-4 и, най-вероятно, и на Auris.

          Твърди се, че в замяна Toyota ще даде достъп на BMW до хибридните си технологии.

          От компанията съобщиха още, че производството на Auris ще бъде съсредоточено в завода на Toyota във Великобритания, за което ще бъдат инвестирани допълнително 256 млн. евро. Сега този модел се прави и в Турция, където място му ще бъде заето от Corolla.

          Причината за този ход е, че в Източна Европа има по-голям интерес към седани, докато в Западна Европа се търсят повече хечбеци.

          http://www.automedia.bg/news/article_14898.html
          Ей на какво ще става.

          Коментар


          • #20
            От: ТЛС 200 V8 дизел-разход на масло

            Е те и това доживехме!Яко ги е треснала нещо радиацията у главиците Японците!Пфу....язък за славните дизели на Крузърите толкова десетилетия назад!Дано да се поосъзнаят какво правят!То бива бива глобализация,ама чак пък толкова....
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • #21
              От: ТЛС 200 V8 дизел-разход на масло

              Дали ще палят сутрин?

              Коментар


              • #22
                От: ТЛС 200 V8 дизел-разход на масло

                Бмв и дизел е все едно индианец и пишеща машина Като гледам развитието на новите двигатели си мечтая за автомобил с чистия дизел на Форд или 1,9 на пежо Особено пък нов двигател с еко "подобрение". Кога ТЛК 200 на 28г. ще запали както на Джамбазов кораба

                Коментар


                • #23
                  От: ТЛС 200 V8 дизел-разход на масло

                  Ще се усетят. Така стана преди шест години с Айго. Дизела е на Пежо. Една година се продаваше и го спряха. После се продаваше само бензина. Така стана преди доста години с ВМ недоразумението на ТЛК около 89та и 1.9дизела от Пежо за Королата около 99та. Малко мотори могат да покрият Тойотските стандарти. За съжаление тези които вземат решенията не виждат или тестват физически мотора а гледат едни цифри в едни таблички. За сега изглеждат добре, само, че после идват едни други таблички за едни други разходи и рекламации и се взема друго решение.
                  "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                  Коментар


                  • #24
                    От: ТЛС 200 V8 дизел-разход на масло

                    Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                    Ще се усетят. Така стана преди шест години с Айго. Дизела е на Пежо. Една година се продаваше и го спряха. После се продаваше само бензина. Така стана преди доста години с ВМ недоразумението на ТЛК около 89та и 1.9дизела от Пежо за Королата около 99та. Малко мотори могат да покрият Тойотските стандарти. За съжаление тези които вземат решенията не виждат или тестват физически мотора а гледат едни цифри в едни таблички. За сега изглеждат добре, само, че после идват едни други таблички за едни други разходи и рекламации и се взема друго решение.
                    Напълно си прав-сервизното обслужване на БМВ мотора ще ги пре... яко и ще се усетят!Дизелите на БМВ са страшни гробове ,и колкото по-нови,толкова по яко се чупят и много по-скъпо се правят,за да се счупят пак съвсем скоро!!!!Дано размислят,че майка им жална иначе...па и репутацията ще пострада също!
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • #25
                      От: ТЛС 200 V8 дизел-разход на масло

                      Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                      Ще се усетят. Така стана преди шест години с Айго. Дизела е на Пежо. Една година се продаваше и го спряха. После се продаваше само бензина. Така стана преди доста години с ВМ недоразумението на ТЛК около 89та и 1.9дизела от Пежо за Королата около 99та. Малко мотори могат да покрият Тойотските стандарти. За съжаление тези които вземат решенията не виждат или тестват физически мотора а гледат едни цифри в едни таблички. За сега изглеждат добре, само, че после идват едни други таблички за едни други разходи и рекламации и се взема друго решение.
                      Добре де, нали "парен каша духа"-що повтарят една и съща грешка?!Язък им за големите отдели, които се занимават с това!
                      Оказва се, че истинските стари Тойоти ще стават все по-скъпи!
                      много автомати-слаби резултати!

                      Коментар


                      • #26
                        От: ТЛС 200 V8 дизел-разход на масло

                        Повтарят една и съща грешка защото на пет-десет години се сменят хората на позициите които са с оторизация да вземат подобни решения. И като всеки новодошъл, младока се натяга да открие топлата вода, завършил е Харвард или Принстън или подобно котило, разбира от ексел и в червата си и мисли, че ще направи големия удар. След някоя година вече разбира и от бизнес а и след "блестящото" му решение са го пратили на поточната линия за да види що е то двигател и как се ремонтира и като се върне, няколко години му държи топло и не му идва на акъла за подобня простотия. Е да ама след няколко години или е поумнял за по горна позиция или не става и е сменил компанията и идва новия с ексела и цикъла се повтаря... Мога да ти ги разбия по модели, коя става и коя не. Ама е голямо писане, а и ще изкочат маса народ да ми обясняват колко не съм прав...
                        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                        Коментар


                        • #27
                          От: ТЛС 200 V8 дизел-разход на масло

                          Защо всеки път като си отворите тема за великите тойоти все ви избива да обяснявате колко са калпави ровър и колко са велики крузърите?
                          Малко ви беше това , че сега и БМВ намесихте. Ами много ви здраве за дизела на ланд ровър и БМВ.Надявайте се японските "конструктори" скоро да купят някой немски или френски проблемен дизел, до го разглобят и да видят кво има вътре. Там ви е надеждата.

                          А за ТЛК 200 нямам думи- кола която нито е за офроуд(не става) нито аз асфалт( там съвсем не става).
                          Затова и цената и тихомълкон се намали с 40%. Продава я само името ланд крузър и то по малко. Джамбазов тук не си в час и ти не знаеш кое точно им харесваш на тия двестатици. Не знаеш колко безпомощни са по стръмните дюни- тежки, тежки ,тежки. Осмака не е панацея за неграмотни конструкции.

                          Хвалете си тойотите , но не плюйте по доказаните марки.
                          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                          Коментар


                          • #28
                            От: ТЛС 200 V8 дизел-разход на масло

                            Руси, прекалено много те уважавам, че да споря с теб. За МЕН това е най-добрият СУВ в момента. Като каза за дюни, как се справя стоково Х6 там?
                            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                            Коментар


                            • #29
                              От: ТЛС 200 V8 дизел-разход на масло

                              И кои са доказаните марки щом не е Тойота? Явно не гледаш ни телевизия ни нищо, защото из пустинята може да се срещне 98% Тойота, в Австралия сходна ситуация, Исландия пак същото, НАТО и те балъци с недоказани марки, де що има терористи шейхове всичко кара недоказалите се Тойоти, на офроуд състезания пак сходна картинка, май колега човека не в час си ти 200тица дето не става за магистрала съм се гонил с над 200, даже и бат Бойко си я кара от няколко години, щото и той е заблуден и не си купи един хубав Ровър с "хубав" БМВ двигател, само ще ти кажа че брачед ми 3 деца отгледа от "хубавите" БМВ двигатели. И друго интересно е РР цената му пада всяка година на 1/2ра а на кофтите тойотки за миналата година обезценяването е 500лв или 1% по шваке, я ми покажи ровър с 1% обезценка за период от 1г?

                              Коментар


                              • #30
                                От: ТЛС 200 V8 дизел-разход на масло

                                Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
                                ...даже и бат Бойко си я кара от няколко години, щото и той е заблуден и не си купи един хубав Ровър с "хубав" БМВ двигател...
                                Бат ти Бойко кара Секвоя(Sequoia), не 200-ца. Бензин.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X