Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

    Подозирам, че тая перка с нищо няма да ти помогне докато не намериш причината за загряване. Успех все пак
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #77
      От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

      Моята Тойота също "загряваше" и се оказа, че уредът показва силно невярно, поради ТНТМ преди мен.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #78
        От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

        Възможни са всякакви варианти. Според мен тая перка е смешна и може да върши някаква работа само като спомагателна, за изпарител на климатик примерно. С тия малки лопатки е абсурд да направи дебит и да охлади достатъчно бързо воден радиатор, освен ако не се върти с 20-30 000 оборота в минута, което малко ме съмнява да се случи .... Да оставим настрани факта, че ще трябва да се дупчи между ламелите и това неизбежно ще доведе до протриването им след някое време. Абе, кърпешка работа, нещо за замазване на положението от днес за утре.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #79
          От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

          Ами не знам, но тази перка си е откровенна кражба на този модел https://webstore.spalusa.com/en-us/p...-12v-pksl.aspx. А този модел го дават за екстремно натоварени двигатели, така че поне по визия си става Аз съм напълно наясно, че перката не е нищо особенно, но тя ще ми позволи да си пускам и вадя лодката, докато оправят виското.. Даже може и само на бъстър копче да я сложа, колкото да видя има ли ефект в охлаждането.....
          Роден рибар, а принуден да работи.......

          Коментар


          • #80
            От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

            Нали знаеш,че мотора не е затворен и не можеш да я ползваш на мокро или запрашено както и за повече от час?Така пише де,колко е вярно те си знаят.

            Иначе на първите Хьмвита в Ирак са им монтирали подобни,че са греели в пустинята,Съмит Рейсинг ги пращат директно там.

            Ако имаш възможност вземи някоя която да е с апликация за постоянно натоварване,ще звучи на самолет
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #81
              От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

              Да аз прочетох всичко, преди да се ориентирам към този вариант. За тази на СПАЛ някъде четох че капацитета и е над 3 кубика на минута, не знам това как се отнася към отдаване на радиатора
              Роден рибар, а принуден да работи.......

              Коментар


              • #82
                От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                Първоначално публикуван от EU_BG_akademika Преглед на мнение
                Ами не знам, но тази перка си е откровенна кражба на този модел https://webstore.spalusa.com/en-us/p...-12v-pksl.aspx.
                С една тънка разлика - СПАЛ тегли 26 ампера, а това дето си го взел - 10 ампера. Със съответния резултат върху количеството въздух. Ааааа сигурно и ефективността не е абсолютно еднаква.

                Аз също се минах де, да не мислиш че си само ти.

                Първоначално публикуван от EU_BG_akademika Преглед на мнение
                ...За тази на СПАЛ някъде четох че капацитета и е над 3 кубика на минута
                ... ама това не е СПАЛ.

                Коментар


                • #83
                  От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                  Все пак си мисля, че ако изправно виско с дифузьор не може да охлажда, проблема най-вероятно е другаде. Ако греша някой да ме поправи.


                  Коментар


                  • #84
                    От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                    А аз да попитам ти как ми радиатора,свален ли беше или на колата.На мойто терано като го мих на колата блестеше но като го свалих 10 минути не спря да излиза мръсотия от ламелите докато го чистех с водоструйката.
                    0 8 76 36 8 542

                    Коментар


                    • #85
                      От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Аз също се минах де, да не мислиш че си само ти.

                      ... ама това не е СПАЛ.
                      Аз не съм се минал, както казах умишленно я взимам за проба, ако не става по добре да олекна със 100 кинта отколкото със 600. Ако става си взимам СПАЛ-а. Радиатора е нов, смених го след едно прикючение я има я няма 10к км. Но сега ще се свали и ще видим.......
                      Роден рибар, а принуден да работи.......

                      Коментар


                      • #86
                        От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                        Е, не става и аз затова сега съм заръчал СПАЛ.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                          Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
                          Все пак си мисля, че ако изправно виско с дифузьор не може да охлажда, проблема най-вероятно е другаде. Ако греша някой да ме поправи.
                          Всички капацитети с които говорих, казват ,че виското не е у ред. Някой ми каза че на състезателен автомобил, сложил оригинално, Тойота виско и колата пак греела при натоварване.... След интервенция от фирма в България въпросът бил решен.
                          Роден рибар, а принуден да работи.......

                          Коментар


                          • #88
                            От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Е, не става ....
                            В какво се изразява?
                            Роден рибар, а принуден да работи.......

                            Коментар


                            • #89
                              От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                              Китаеца също го дават 3 кубика, явно е някаква непозната за хамериканците технология, та с 2/3 от тока, да прави 1/2 кубик повече..... И не е 10 а пише 15А Може би е с безчетков матор, те са с по ниска консумация......
                              Последно редактирано от EU_BG_akademika; 06-10-18, 11:06.
                              Роден рибар, а принуден да работи.......

                              Коментар


                              • #90
                                От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                                Първоначално публикуван от EU_BG_akademika Преглед на мнение
                                В какво се изразява?
                                Грее, какво.
                                Лятна жега и натоварен двигател - стрелката тръгва нагоре и двигател дето е нормално 75-80 градуса стига до 110. И по-нагоре отиваше ама като сложих две перки (от двете страни на радиатора) температурата се закроти и над 110 вече не отива. Добре е съветски чугуний, та не му става нищо фатално.

                                Преди си имаше фучалка (няма виско, няма дявол, перката с 4 болта е завинтена на вала на водната помпа) и над 100 не го бях виждал. Ама през зимата нямаше стопляне и затова се хвърлих на електрическите.

                                Теоретично бензинов двигател 100кс трябва да грее колкото турбодизелов 120-130кс така че картинката трябва да е близка до твоята.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X