Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

    Йех
    Роден рибар, а принуден да работи.......

    Коментар


    • От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Пак ще я разбива. Там под 40 градуса спада рядко.
      Ясенчо на луд ли се правиш Искам да постигна по продължителен период на охлаждане, а не да слизам под 40 и да си разбивам помпата....
      Роден рибар, а принуден да работи.......

      Коментар


      • От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

        Не знам къде си в момента, но в София има много моделарски магазини в които продават силиконово масло с различен вискозитет за пари различни от тези на "Масло специално за Тойота".
        Това което предлагат като тойотско би трябвало да е 10 000, като можеш да пробваш с различни вискозитети докато докараш това което те устройва като работа.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

          Гледам пак сте я захванали тая тема. От натрупания опит по метода "проба-грешка" мога да ти кажа да не се занимаваш с масла под 10 000 цст. И шкембе чорба да сипеш вътре пак ще работи някак си, но няма да зацепва за достатъчно дълго време и достатъчно твърдо и температурата ще играе. Температурата на зацепване зависи от биметалния клапан, не от вискозитета. При работещо виско ако продължава да грее, значи има нещо друго сбъркано в тоя мотор или го тормозиш прекалено много. Твоето виско е идентично с моето, дето съм качил и снимки от ремонта и 35-40 мл. масло ще са му достъчни, ако е напълно празно. И да го препълниш, излишното ще изтече около оста.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

            Отдавна гледах твойта тема и не се сещам какво точно беше вътре, но щом всичко зависи от клапана, не може ли той да се барне ?

            ... и въпреки всичко, по-рано сработващо виско не мисля, че е решение на проблема с чайника.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

              Не мисля. Всичко опира да термичното разширение на двете пластини. Ако ги огънеш за да отваря по-рано, той просто ще стои недозатворен. Ако пластината е във вид на намотка пък съвсем няма как, защото там дължината на спиралата има още по-съществена роля и въобще цялото упражнение е безсмислено. Ако грее тая кола с работещо виско, проблемът е другаде, не в него. Камионите до един са с виско и с 400-500 коня дърпат 44 тона по баирите при 1000-1500 оборота на двигателя. Та всичко опира до правилно работеща и оразмерена за целта охладителна система.
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                И аз така мисля, но на колегата не му се иска, та като е склонен на експерименти барем да му дадем що-годе правилна насока поне нещо полезно да излезе от тоя зор.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                  Ами определено има ефект от махането на климатичниат радиатор и поставянето на ел. перката, но е недостътъчен, сега е наред виското. Клипове бол. Аз що го сваля отворя и ще видя какво мога да изцедя от него. Ще го измия и отпочвам от 30к масло. Нямам време за експерименти, ако е неуспешен този, следващият ще е по това време догодина... Защото джипа цяло лято си обслужва братчето Мечу... така че ще е една промяна за сега. София трябва да си я махна от профила. Отваратителн град. Не съм стъпвал около 2 години и се надявам да не ми се налага...Благодаря за помощта.
                  Роден рибар, а принуден да работи.......

                  Коментар


                  • От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                    Първоначално публикуван от EU_BG_akademika Преглед на мнение
                    Ясенчо на луд ли се правиш
                    Не аз, а ти се правиш на луд.

                    За да свалиш работната температура на мотора от 95 на 70 градуса трябва първо да пипнеш термостата. Иначе той няма изобщо да започне да охлажда мотора преди да стигне 90-92 градуса.

                    После ще установиш че с 80 градуса вода няма как да охлаждаш 70 градуса мотор и че от долната страна на радиатора трябва да излизат максимум 60 градуса.

                    После една проста сметка ще покаже че ако навън е 40 градуса (т.е. приблизително най-тежкия режим с който се бориш) то радиаторът с тия 60 градуса отдава точно двойно по-малко топлина, отколкото ако беше на 80. Значи ти трябва двойно по-голям радиатор и в цялата тази схема виското ти е послееееедна грижа.

                    И да, температурата на сработване на виското се регулира откъм биметалната пластина.

                    И сега се връщаме на изначалния въпрос: що прегрява тая кола?

                    Идеята да си блокираш виското не е да си разбиваш водната помпа, а да видиш че тоя фокус няма да те спаси. Ако прегрее с блокирано виско, значи не ти е враг виското.

                    Ако пък се окаже че те спасява (което е малко вероятно) - да се правиш вече на алхимик с маслата.

                    Коментар


                    • От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                      Нима във всяка тема трябва да пиша,че има човек, който се занимава с вископерки от 1989г.
                      Има си стенд за проверка,ако е необходимо прави ремонт,дозарядка.
                      Ходих лично да му видя нещата, въпреки, че работи с Еконт и иска виското+задължително термостата с който работи джипа!
                      Пита нормална или за тежки режими на работа настройка иска клиента!?
                      Аз пожелах втория тип.
                      Преди виското ми сработваше на 96-97гр.
                      Сега сработва на 89-90гр.и връща температурата за секунди на 84-85гр.
                      Да не звучи,като реклама....-пишете в Гугъл "Ремонт виско перки-Томчеви",гр.Сливен и ще видите координатите.
                      Няма смисъл от тия мъки и разсъждения за едни 50-60лв.
                      П.П.Сега,ако радиатора е с намачкана,замърсена с кал пита или вътрешно задръстен,или термостата не отваря достатъчно и няма добра циркулация през радиатора,т.е.няма кой да отдаде топлина,тогава и с най-перфектното виско да е джипа,той пак ще прегрее,защото в по-горе описаните случаи няма как да сработи то...-успех.
                      Последно редактирано от Янко Желязков; 16-03-19, 23:29.

                      Коментар


                      • От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                        Първоначално публикуван от EU_BG_akademika Преглед на мнение
                        Ами определено има ефект от махането на климатичниат радиатор и поставянето на ел. перката, но е недостътъчен, сега е наред виското. Клипове бол. Аз що го сваля отворя и ще видя какво мога да изцедя от него. Ще го измия и отпочвам от 30к масло. Нямам време за експерименти, ако е неуспешен този, следващият ще е по това време догодина... Защото джипа цяло лято си обслужва братчето Мечу... така че ще е една промяна за сега. София трябва да си я махна от профила. Отваратителн град. Не съм стъпвал около 2 години и се надявам да не ми се налага...Благодаря за помощта.
                        .
                        30 к е прекалено гъсто. Сложи максимум 15 к и читав термостат. Ако излизат тиняци, промий системата и радиатора и ако тогава няма ефект, вече търси проблема в двигателя.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                          Здравейте колеги сега вижсам темата, мога да споделя от личен опит колегата Куздов е прав , на абсолютно същия модел виско сипах 37 милилитра масло 20 000 но не ми хареса работата доста твърдо зацепваше затова смесих по равно количество 10 000 и 20 000 значи идва към 15 000 сега ми харесва зацепването ! Успех !
                          ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                          Коментар


                          • От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                            Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
                            Здравейте колеги сега вижсам темата, мога да споделя от личен опит
                            Благодаря колега, ето това е ценно и навременно мнение и много ми помага!
                            Роден рибар, а принуден да работи.......

                            Коментар


                            • От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                              Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                              Да не звучи,като реклама....-пишете в Гугъл "Ремонт виско перки-Томчеви",гр.Сливен и ще видите координатите.
                              Няма смисъл от тия мъки и разсъждения за едни 50-60лв.
                              Тези същите, имат сайт, там за контакти са дадени 2 мейла и един телефон. Звънах и писах и на двата. Това беше миналият път като се бях активизирал по въпросът. Никъде не получих отговор. Повече нито съм ги търсил нищо ще ги потърся. Това не е сериозно отношение за мен. Най малкото като се освободиш можеш да върнеш обаждане, това е учитивост, а ако се занимаваш с услуги е задължително. Явно не искат клиенти....
                              Роден рибар, а принуден да работи.......

                              Коментар


                              • От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                                Първоначално публикуван от EU_BG_akademika Преглед на мнение
                                Тези същите, имат сайт, там за контакти са дадени 2 мейла и един телефон. Звънах и писах и на двата. Това беше миналият път като се бях активизирал по въпросът. Никъде не получих отговор. Повече нито съм ги търсил нищо ще ги потърся. Това не е сериозно отношение за мен. Най малкото като се освободиш можеш да върнеш обаждане, това е учитивост, а ако се занимаваш с услуги е задължително. Явно не искат клиенти....
                                Прав си за случката-принципно е така!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X