Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

    Първоначално публикуван от EU_BG_akademika Преглед на мнение
    Всички филтри са са сменени преди 300км. заедно с ремъка, накладки, изобщо беше обслужен гресиран и проверен за предница и тампони. Двигателят се води KZN-130, сам върви като бесен и вдига до 5к оборота или там на колкото е ограничен. Проблема в оглаждането при натоварване
    Охлаждането не ти е проблема, а следствие на него.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #62
      От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

      Първоначално публикуван от EU_BG_akademika Преглед на мнение
      ..... антифриза съм забравил какъв е....
      Е, не знаеш антифриза "какъв е", а си тръгнал на сменяш виско-вентилатор!?

      Коментар


      • #63
        От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

        Тъй като въпроса си виси, аз изчетох и се консултирах с доста народ. Най веротно са ми пробутали виско китаец, което не може да зацепи на 100%. Има разни фирми за възстановяване/пренастройка, но работата отива на цената на ново виско. За това реших да сложа елетрически. За този модел има алумиеви радиатори със закачени ел перки. Но аз ще сложа само перка като начало, китаец, да видя там ли е проблема.... Та си поръчах това https://www.ebay.com/itm/16-ELECTRIC...-/253110386902. Ако разреши проблема, ще поръчам оригинален SPAL, има Ясене, ето ги https://webstore.spalusa.com/?aspxer...tore/main.aspx но цената е около 400лв на място. Ще пиша, като пристигне китаеца и монтирам. Мощността му е добра, колко ще работи е Божа работа........
        Роден рибар, а принуден да работи.......

        Коментар


        • #64
          От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

          Не се занимавай с преработки, ремонта на виското е елементарен и ще ти излезе 10-20 лв. В момента ремонтирам едно виско, чакам само да пристигне силикона. Виж темата в Митсубиши подфорума, ще сложа и снимки. П.П. На мен ми се струва, че с тон и половина товар на 125 кс мотор няма как да не му идва зор по баирите. Камионите с по 500 кс двигатели влачат по 44 тона и не греят и всички (или поне които аз съм виждал) са с виско перка. Но са проектирани за това с правилната охладителна система. Ако искаш безпроблемно да влачиш товари с лека кола ти трябва двигател по-сериозна мощност.
          Последно редактирано от kuzdov; 04-10-18, 14:25.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #65
            От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

            Много елементарен, искат ми виското перката и термостата... Поръчах го вече, а като сваля виското мога да ти го пратя ако смяташ че може да се оправи... Тази перка със сигурност не е дълголетна... въпросът е след нея...
            Последно редактирано от EU_BG_akademika; 04-10-18, 14:27. Причина: правописна грешка
            Роден рибар, а принуден да работи.......

            Коментар


            • #66
              От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
              . На мен ми се струва, че с тон и половина товар на 125 кс мотор няма как да не му идва зор по баирите.
              А защо загрява на баир и с включен климатик, или с повечко газ.....
              Роден рибар, а принуден да работи.......

              Коментар


              • #67
                От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                С удоволствие бих ти го ремонтирал, но не живея в България от доста време. Иначе са нужни 1-2 литра бензин за измиване на старата гняс и 30-50 мл силиконово масло за радиоуправляеми колички. Два-три часа работа с все сваляне и качване и пушене на цигари. Грее, щото му идва зор. А и не е лошо да се види центровката на помпата и не знам с ремък ли е или с верига тоя мотор, ама да няма някакво разминаване и там. На Пежо 405 ми беше прескочил зъб на ремъка и грееше на -10 зимата по равно.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #68
                  От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                  За начало провери доколко ламелите на радиатора са забити с прах и кал, както и между климатичния и водния радиатор да няма гняс. Почти всичките ми коли са били с виско и никога досега не съм имал ядове с муфата.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #69
                    От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                    Именно. Измиване и профилактика на охладителната система, проверка на центровки на ангренажа и проверка на центровка на ГНП и дюзи. Моя пикап е 115 коня и цяло лято го карам с полузацепено виско и само в много голям баир почва да качва температурата. А, и съм с регенератки 31-32 инча....
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #70
                      От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                      За начало провери доколко ламелите на радиатора са забити с прах и кал, както и между климатичния и водния радиатор да няма гняс. Почти всичките ми коли са били с виско и никога досега не съм имал ядове с муфата.
                      +1

                      Така съм си карал джипа половин година докато не изчистих с един шиш купища треволяк с косми които се бяха набили м/у двата радиатора.
                      Това го правих точно преди четири години и преди два дни говорихме за тоя проблем с приятел от Форума, като мисля, че е време пак да го направя профилактично.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #71
                        От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                        Как успявате да си задъните между двата радиатора боклуци?

                        Коментар


                        • #72
                          От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Как успявате да си задъните между двата радиатора боклуци?
                          Познат поддържаше 10-15 Ниви които постоянно се карат по ливади, та веднъж месечно на всичките им сваляха радиатора за почистване защото се затапваше плътно с треволяци с размера на диаметъра на дифузьора.
                          Това беше повода да погледна м/у моите два радиатора защото бях ги почиствал само отпред и отзад към дифузьора на перката, та се фанАх за главата като видях кво излезе.

                          Както споменах, това го правих точно преди четири години, и понеже мисля скоро да го направя пак, ще споделя за резултата.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #73
                            От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Как успявате да си задъните между двата радиатора боклуци?
                            Ами ако можеш да обясниш как влиза шума и разни други боклуци в кутията на въздушния филтър на лека кола, която се кара само по асвалт и смукателя е под капака, вероятно така влиза и между радиаторите. Вчера сменях масло и филтри на Вектрата, кутията под въздушния филтър беше пълна с боклуци. Масления охладител на пикапа закрива половината от водния радиатор, същата работа между тях. Даже с водоструйка не можах да ги издухам. Трябваше да откача радиатора и с една тръба да ги избутам. В кутията на въздушния филтър имаше една шепа шума, а смукателя е в калника над пластмасовата кора и теоретично няма как да влезе нищо ...
                            Последно редактирано от kuzdov; 05-10-18, 01:17.
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #74
                              От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                              Ето снимките от ремонта на вискомуфата https://www.offroad-bulgaria.com/sho...36#post3374636
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар


                              • #75
                                От: Вискосъединител за перка - взаимозаменяемост?

                                Относно малкото коне, аз тази лодка я докарах от Солун, с Нисан Терано, печка, 125 коня и никъде нямаше проблем а минах през Маказа и после през Стара планина. Относно боклуците, скоро го мих на пароструйка, а този автомобил, аз не го карам повече от 1000км на година, заради заграяването. Вече помпи ремъци и прочие не знам как са.... Перката е поръчана и повече ме интересува, има ли някой от Варна или изикията, да я постави. Геро е в Гърция до края на месеца, а аз искам да ходя на национална рибарска среща в Поморие на 03.11 и да си карам лодката....
                                Роден рибар, а принуден да работи.......

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X