Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преден диф

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Преден диф

    Ами и аз да се похваля,днес си счупих предното дифче,по точно опашката на кожуха откъм кардана,нерядко срещано явление при Витарите.Та идеята ми е да споделите вашето мнение за интервенция:
    1-заварка на кожуха+евентуално подсилване
    2-подмяна с друг втора у-ба
    3-замяна с Гранд Витаров
    4-смяна с цял Самурайски мост
    5-смяна с цял Витаров заден/имаше такава в Б.Слатина/
    6-други решения
    7-вариант за смяна на джипката не се приема
    Кой от вариантите как се представя на различните условия/един от примерите е при скок на предните гуми/,плюсове и минуси.
    0887/400121 Антон Донев

  • #2
    До: Преден диф

    За съжаление така стоят нещата с алуминиевите кожуси на предните дифове.Нивите го правят същия номер.Затова за по сериозни изпълнения и подскоци е добре Витарата да е със УАЗ-ов или Самурайски мост.Вече има такива в Бг-преправяни.Не че няма да държи и със напълно стандартния си диф,но определено ще трябва да се внимава повече с подскоците,защото при падане на колелата именно те пръскат кожуха.Да знаеш,че не е гаранция,че ако си и със Самурайски или УАЗ-ов диф няма да възникне проблем-при тях,тъй като няма как да се пръсне кожуха си заминават направо вътре частите-касета,пиньон,корона.Е разбира се това при много вандалско каране.Реално погледнато тази повреда си я "купуваме" ние самите.При яко подскачане най-добре е крака да е на съединителя,когато предницата пада на земята.Поне така мисля аз...иначе излиза солено.Успех Антоне и бързо оздравяване на Витарката.
    Последно редактирано от Янко Желязков; 21-03-10, 20:08.

    Коментар


    • #3
      До: Преден диф

      Съгласен съм със теб и теоретично е така.Ама скока става за части от секундата и малко хора могат да реагират.Сигурно с по-богат опит става ,ама явно моя не е толкова богат!Освен това отвътре скока ми се стори незначителен,а колегите казаха 30-40см.Не за първи път минавам такова препятствие,гумите ми не са от най-агресивните,ама явно си беше сухо и зацепиха отведнъж...Между другото,може и спирачката да се чукне!
      0887/400121 Антон Донев

      Коментар


      • #4
        До: Преден диф

        нещо не е било наред с твоя диф. най слабото место е пиньон/корона или кардан или верига в раздатката. дай снимка на счупеното место.виждал съм счупени ръкави на предния диф и то от към лявата(дъгата)страна ,но при удар в нещо. а що се отнася до УАЗ -ките диференциалите им са най слабото место(не са хипоидни, а ортогонални). а бе стара технология и особено ако някой пишман майстор счупи и спести предния иглен лагер на пиньона. Твоят най евтин и успешен вариант според мен е втората употреба , но читав. за каква заварка говориш - забрави дори ида продаваш .
        899180483

        Коментар


        • #5
          До: Преден диф

          Според мен най-лесния и евтин вариант е да търсиш втора употреба стандартен Витаров.И нали знаеш-най-важното нещо е да е със същото предавателно число,като твоя-иначе си отваряш 100% нова беля.Незнам при Витарите колко разновидности пред.числа има и къде ги пише.При Нива пред.число го пише на короната,но при Витара някой от колегите да каже.Смятам,че при малко повече внимание в такива ситуаций за в бъдеще няма да имаш проблеми.Преди покупката огледай за дребни язви на зъбите на пиньона и короната,както и хлабината между тях.

          Коментар


          • #6
            До: Преден диф

            Тони, опитай с кожух от Гранд Витара, ако и него счупиш ще мислим нещо друго
            DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
            Skype: pach_bs

            Коментар


            • #7
              До: Преден диф

              А бе отдавна си мисля за цял мост,какви минуси ще имам при него?
              0887/400121 Антон Донев

              Коментар


              • #8
                До: Преден диф

                То е измислено другото, ама е цифра.
                http://vbox7.com/play:398e8b82

                Коментар


                • #9
                  До: Преден диф

                  Т о с цифра и баба знае,ние искаме за 5 лв цветен телевизор
                  0887/400121 Антон Донев

                  Коментар


                  • #10
                    До: Преден диф

                    При целия мост ще имаш евентуално недостатъци само на асфалта при по-висока скорост.По принцип поради вече изцяло зависимото окачване автомобилът се държи по-кофти в завой.Иначе за в гората май са само плюсове,ако разбира се е присъден добре.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Преден диф

                      Йонко 68 е твоя човек от Бяла Слатина на който Витарата е с преден мост от УАЗ и Витара Кара я вече няколко състезания и много разходки и няма проблеми.
                      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                      Коментар


                      • #12
                        До: Преден диф

                        И аз съм се замислял да укрепвам по някакъв начин предния диференциал, дори мислех и за чугунен, но все нещо ще изпращи при такива удари. Та съм го оставил така и ако си счупи ухото да му направя обръч, но пак не много здрав - нещо като бушон. Все пак каво се счупи на твоя?
                        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                        Коментар


                        • #13
                          До: Преден диф

                          Пукна се откъм опашката,поне доколкото успях да го видя.Като я измия,ще направя снимки,че си изкарах разходката само на заден мост да не провалям мероприятието.
                          0887/400121 Антон Донев

                          Коментар


                          • #14
                            До: Преден диф

                            Егати вируса,днес още един колега от Ст.Загора със счупен диф
                            0887/400121 Антон Донев

                            Коментар


                            • #15
                              До: Преден диф

                              Ето откъде се изкърти:
                              Прикачени файлове
                              0887/400121 Антон Донев

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X