Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купих си Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Купих си Витара

    Даа - дай да я видим, сигурно е станала красавица неземна ЧАКАМЕ снимките
    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
    0888 315 794
    LZ1UPI
    A1 (Rh+)

    Коментар


    • #17
      До: Купих си Витара

      Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
      Даа - дай да я видим, сигурно е станала красавица неземна ЧАКАМЕ снимките
      Ето и две снимки на обновена Витара:

      Коментар


      • #18
        До: Купих си Витара

        Доста бързо се е справил.
        Поздравления за (вече) добрата джипка.

        Коментар


        • #19
          До: Купих си Витара

          И Аз видях витарата много добре е станала
          Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
          Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

          Коментар


          • #20
            До: Купих си Витара

            Браво на Иван Попов! чакаме те на 31 януари на сбирка
            Ако не свършва добре, значи не е свършило!
            0888 315 794
            LZ1UPI
            A1 (Rh+)

            Коментар


            • #21
              До: Купих си Витара

              След почти едномесечно каране на Витарата имам следните питания към по-запознатите в този форум:
              Разход градско на бензин 20/100 при включено 4Х4 -нормално ли е?
              Разход на офроуд на газ - над 25/100
              Разход на газ извънградско 12/100
              Преди да даде тези показатели джипката е минала на реглаж с газанализатор.
              Бих се радвал да споделите вашите мнения и препоръки.

              Коментар


              • #22
                До: Купих си Витара

                Мойта гори градско около 16/100 газ при включено 4х4 . Извънградско 12/100 . 20-25 е много голям разход ...
                Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                Коментар


                • #23
                  До: Купих си Витара

                  Това са наистина много големи разходи.... Моята сега дава градско около12.5-13.5 газ на заключени хъбове,но сутрин първо карам около километър на бензин.Да не би термостата да не ти работи?Смени ли въздушния филтър?
                  Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

                  Коментар


                  • #24
                    До: Купих си Витара

                    Първоначално публикуван от batboby Преглед на мнение
                    След почти едномесечно каране на Витарата имам следните питания към по-запознатите в този форум:
                    Разход градско на бензин 20/100 при включено 4Х4 -нормално ли е?
                    Разход на офроуд на газ - над 25/100
                    Разход на газ извънградско 12/100
                    Преди да даде тези показатели джипката е минала на реглаж с газанализатор.
                    Бих се радвал да споделите вашите мнения и препоръки.
                    A като смяташ разхода отчиташ ли коефициента заради големите гуми? Моята е 16v с четиристепенния автоматик с гуми 215/80/15 и в София ми харчи около 14 на 100 при 2H.
                    При 4Н не съм я засичал но със сигурност ще е около 15-16 за Софииските задръствания.
                    Абе автоамта си е пиявица на градско.
                    Поздрави
                    NISSAN TERRANO II , 2.4 i,къса база,BF Goodrich Winter slalom, 235/75/15

                    Коментар


                    • #25
                      До: Купих си Витара

                      Мойта я купих с газово, центровката никаква я нямаше, не вървеше обаче тръгнах да се прибирам с нея за Бургас ... 50 литра бутилка 4 пъти я пълних докато се приберем ... разхода беше към 30/100 . След елкона се нормализира ...
                      Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                      Коментар


                      • #26
                        До: Купих си Витара

                        Зависи как я караш! Мойта ми е давала 7/100, но и 17/100 като я юркам и бързам ... 20/100 не ми е давала, но съм сигурен, че ако реша ще го докарам и до 50
                        Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                        0888 315 794
                        LZ1UPI
                        A1 (Rh+)

                        Коментар


                        • #27
                          Първоначално публикуван от pastora Преглед на мнение
                          A като смяташ разхода отчиташ ли коефициента заради големите гуми? Моята е 16v с четиристепенния автоматик с гуми 215/80/15 и в София ми харчи около 14 на 100 при 2H.
                          При 4Н не съм я засичал но със сигурност ще е около 15-16 за Софииските задръствания.
                          Абе автоамта си е пиявица на градско.
                          Поздрави
                          Да, отчитам коефициента, който е показанието на километража + 10%. Измервал съм го с GPS.

                          Първоначално публикуван от nikman Преглед на мнение
                          Това са наистина много големи разходи.... Моята сега дава градско около12.5-13.5 газ на заключени хъбове,но сутрин първо карам около километър на бензин.Да не би термостата да не ти работи?Смени ли въздушния филтър?
                          Термостата работи - проверено. Филтъра е чисто нов. Какво ще кажете за въздушен филтър K&N? Пише, че подобрява доста работата на мотора, сваля разхода и се чисти /мие/ след 50000км?
                          Последно редактирано от kolonal-Васил Гергов; 12-01-09, 20:24.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Купих си Витара

                            Извинявай батбоби че ти пиша в темата, но и аз имам същия проблем с разхода.Значи моята витара е с гуми 195 80 15 и ми дава 25 газ и бензин на 100 км оффроуд.Незнам какво да правя давайте предложения.А разбрах че витарите си барали масло вярно ли е?
                            Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
                            Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

                            Коментар


                            • #29
                              До: Купих си Витара

                              Относно разхода,напълно нормален на бензин а за газта не мога да кажа.Сегашната ми Витара е с 3-скоростен/по-добрият вариант/ автомат и разхода съответно: летен 12-16л.,зимен 16-22л. при гуми 235/75/15,но говорим за градско каране.Високият разход идва от многото тръгвания и спирания,които при автомата с по големи гуми стават на полу съединител с повечко газ и по-бавно превключване на предавките.Друга причина е не достигането на работна темперетура на ДВГ-то и скоростната кутия.Недостатъка на повечето Сузукита е малкият обем на охладителната система,съответно много бързото истиване след гасене на ДВГ-то,по-бавно достигане на работна температура при включено парно на повече от първа степен,по-бързо охлаждане при спускане и т.н.Като добавим и автоматичната ск.кутия която също трябва да загрее маслото/студена превключва по-бавно/,и то всичко оказва влияние на разхода.
                              Извън градско разликата обаче е много голяма и тя идва от изброените по-горе причини-работна темперетура и разтоварено ДВГ.
                              И въпреки всичко това, ВИТАРИТЕ са невероятни машини.Поздрави на всички Витараджий и надявам се да съм бил полезен!
                              ОффРоуд Клуб БАЛКАН 4x4-Враца

                              Коментар


                              • #30
                                До: Купих си Витара

                                Първоначално публикуван от CZ 350 Преглед на мнение
                                Извинявай батбоби че ти пиша в темата, но и аз имам същия проблем с разхода.Значи моята витара е с гуми 195 80 15 и ми дава 25 газ и бензин на 100 км оффроуд.Незнам какво да правя давайте предложения.А разбрах че витарите си барали масло вярно ли е?
                                Относно харченето на масло: моята без видими течове и без да ми пуши синьо от ауспуха ми гори над литър на 1000км. Не мога да си обясня на какво се дължи. Смятам да й сложа една добавка в маслото, нещо като смола, пък да видим какво ще стане. Ако не помогне ще пробвам със смяна на гумички на клапаните.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X