Здравейте имам проблем с хидравликата на Витарата.Както е самата хидравлика от долната страна където излиза лоста който отива към управлението на джипката има теч на хидравлично масло.Хидравликата е TOYO-Някой може ли да помогне или да препоръча майстор във ВАРНА.Благодаря предварително.
Обява
Свий
Няма добавени обяви.
Проблем с хидравлика на Витара 1.6mi
Свий
X
-
До: Проблем с хидравлика на Витара 1.6mi
За Варна , не мога да ти помогна , но в София мога .
Отзиви всякакви и от двете фирми , аз ли4но имам впе4атления от Жизет , там съм заменял около 10-на рейки , не съм имал проблеми след това.
Сервиза се намира до "Окръжна болница" на ул. "Димитър Мооллов" телефони мога да ти изпратя по късно.
Други които се занимават с ремонт на рейки в София са сервиза на МЕИ:
Стефан Шаклев 0889 308 859
Любо Шишов 0888 692 321
-
До: Проблем с хидравлика на Витара 1.6mi
Колега повечето Витари омасляват там, моята също. Ако разхода на хидр. масло не ти е голям не е проблем да си я караш така. Аз доливам около 0.05 литра на година. Но ако тече тогава ремонт.NISSAN TERRANO II , 2.4 i,къса база,BF Goodrich Winter slalom, 235/75/15
Коментар
-
До: Проблем с хидравлика на Витара 1.6mi
Колега решили си проблема с теча?
Ако си го управил пиши какво и беше?
Защото и моята е много леко омаслила точно там и горе при кормилния прът.И мисля като се оправи малко времето да и сменя кичетата ако е от тях.Последно редактирано от Dimitar; 21-02-09, 20:02.
Коментар
-
До: Проблем с хидравлика на Витара 1.6mi
И аз имам проблем с хидравликата /даже съм писал тема/, но моя е по-сериозен. За една вечер се събира локвичка /не много голяма, не много малка/ под колата. Вчера отидох при Алекс сервиза и оттам ми казаха, че е направо за смяна, понеже над болта на секцията /от където и тече сега/ има пръстен, който не се бил махал. Затова ми казаха да си взема друга. За момента ще карам внимателно и да се надявам в края на седмицата да си взема. Dankov ако още имаш проблеми обади се на 0888 56 15 61 /това е сервиза на Алекс/. Може при теб проблема да е поправим.
Успех!Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.
0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
/e-mail: nikolaynkl@gmail.com/
Коментар
-
До: Проблем с хидравлика на Витара 1.6mi
Ще си позволя да вдигна темата, защото вчера,както си бях свалил предното ляво колело на витарката, да си сменям накладките и вижте каква гледка ми се отвори:
поглед отдолу:
Теча е само и единствено отдолу! Та въпроса ми е някой някога сблъсквал ли се е с проблем подобен на моя и евентуално как го е решил? Дали подлежи на смяна проблемната част(семеринга ли е пръстен ли е незнам просто гадая) или трябва да се рециклира цялата?
Теча не е толкова голям - засякох го на седмица му доливам 10 - 20 грама, но дразни че улива по носачите, джантите и къде ли не.
Моля дайте някакви мнения и препоръки.
Поздрави!!![COLOR=black]Suzuki Vitara 1,6 '94[/COLOR]
0899089976 Адриян
Коментар
-
До: Проблем с хидравлика на Витара 1.6mi
Проблема ти е в семерингата, която се намира в долната част на секторната кутия (хидравликата). Решение - нова семеринга, разход 4 лева (поне толкова беше преди време), но няма да е повече от 6 лева. Имам и тема може да видиш какво са споделяли колегите.Първоначално публикуван от kitenec Преглед на мнениеЩе си позволя да вдигна темата, защото вчера,както си бях свалил предното ляво колело на витарката, да си сменям накладките и вижте каква гледка ми се отвори:
поглед отдолу:
Теча е само и единствено отдолу! Та въпроса ми е някой някога сблъсквал ли се е с проблем подобен на моя и евентуално как го е решил? Дали подлежи на смяна проблемната част(семеринга ли е пръстен ли е незнам просто гадая) или трябва да се рециклира цялата?
Теча не е толкова голям - засякох го на седмица му доливам 10 - 20 грама, но дразни че улива по носачите, джантите и къде ли не.
Моля дайте някакви мнения и препоръки.
Поздрави!!!
Успех! И ако има нещо пиши с радост ще помагаме ощеСузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.
0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
/e-mail: nikolaynkl@gmail.com/
Коментар
-
До: Проблем с хидравлика на Витара 1.6mi
И аз така си мислех, че ще е въпросния семеринг, просто не съм запознат с устройството на хидравликата и за момента гадаех. Благодаря за бързия отговор Nik16. Като остане време за ремонта ще пусна и малко снимков материал
.
[COLOR=black]Suzuki Vitara 1,6 '94[/COLOR]
0899089976 Адриян
Коментар
-
От: До: Проблем с хидравлика на Витара 1.6mi
Да ,ама Не . Това там отдолу ,което се вижда не е семеринг ,а е прахооловител . В него няма пружинка . Може да се замени със семеринг ,но не се решава проблема . Семеринга не издържа на високо налягане ,а теча идва от вътре или от високото налягане в сектора . В Миркат такива неща като секторна кутия и рейка не се ремонтират - защото завода пройзводител не го позволява . Предполагам ,че във всички оторизирани сервизи е така . Предлагат само нови ,но цената им е в хил. лв. Вариянта с рециклирането е удачен и надежден . Аз ползувам услугите на друг сервиз от изброените в темата по-горе и съм доволен . Имам в момента направена такава и мога да я заменя за течаща стига да няма луфтове и да ми платите цената за ремонта . Така ще ви спестя време и излишни нерви . Ако някой има нужда моля на л.с.Първоначално публикуван от Nik16 Преглед на мнениеПроблема ти е в семерингата, която се намира в долната част на секторната кутия (хидравликата). Решение - нова семеринга, разход 4 лева (поне толкова беше преди време), но няма да е повече от 6 лева. Имам и тема може да видиш какво са споделяли колегите.
Успех! И ако има нещо пиши с радост ще помагаме още0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara
Коментар
Активност за темата
Свий
В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.
Най-много потребители онлайн 8,787 в 17:37 на 21-06-23.
Коментар