Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-после: след 19 години Suzuki подменя Jimny

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение

    Сузуки има квота по държави, която е доста ниска. Причината за недостига е, че има ограничения за СО2 в Европа, които са за производителя и се мерят комбинирано за всичките му модели. Джимни пуска доста СО2 и вдига средната цифра, а превишаване на нормата води до глоби от ЕС.
    Това сериозно ли ?!

    Басиии.., до къде я докарахме...
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • dido12345
      dido12345 коментира
      Редактиране на коментар
      Да сигурно много замърсява почти колкото един осмак amg примерно

  • Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение

    Това сериозно ли ?!

    Басиии.., до къде я докарахме...
    Да ... От 2021 EС има лимит 95г/км. Джимни изкарва между 179-189, което не е "колкото осмак", но Сузуки нямат електрически автомобил който да намалява средната цифра. Глобата за 1г над лимита ще е 95 евро, умножено по броя автомобили. Фолцваген групата се очаква да отнесе 1.4 милиарда евро глоба. Кия трябва да направят 30% от колите си електрички за да им се размине. Сузуки тепърва работи по хибриди и единствения начин да намалят цифрата е да продават по-малко от моделите, които са с повече СО2.

    Коментар


    • Здравейте. И аз съм се насочил към малката ,,G-класа'', но едно нещо ме притеснява. Знам че търсенето определя цената, за няколко месеца от както го следя на сайта, на официалния дистрибутор за България тя се увелучи с около 3000лв. Става въпрос за GL 1.5 VVT, 102 кс, 5МТ, модификацията. Сега чакам някакви лизингови промоции и т.н.

      Коментар


      • Asteri
        Asteri коментира
        Редактиране на коментар
        Наоколо пък се шушука че увеличението на цената е защото се вдигнала стойността на йената, а също и защото догодина Сузуки ще трябва да плаща глоби за цапане на въздуха в ЕС от порядъка на 1000лв на автомобил. Над тази сума увеличението явно е бонус за дилърите и новогодишно шампанско.

    • Егати дзвера! Хич не е малко Загледах го отдалече и реших, че някой мераклиЙ се е потрудил над стария си Щайер-Пух-G-klasse:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200123_201730.jpg
Прегледи:605
Размер:112.7 КБ
ID:6551747

      После, като го подминах си викам: "Т`ва някой много поддържан Дифендър ще да е"... После ме осени, че май е новото "Jimny" и пресякох да го разгледам:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200123_201700.jpg
Прегледи:591
Размер:102.8 КБ
ID:6551748
      Ще взема и аз да се наредя на опашката за такова

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200123_201648.jpg
Прегледи:581
Размер:116.3 КБ
ID:6551749
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • Преди 2 седмици в София засякох 2. Определено много повече прилича на Самурай SJ80(тези на пружини дето са правени 2 години само) отколкото на старото Джимни. Естествено е доста по-съвременно. На живо изглежда по-добре отколкото на снимки.
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
          На живо изглежда по-добре отколкото на снимки.
          Изглежда МНОГО сериозен... джип
          Старото Jimny си е като детска играчка, каквито и гуми и тунинги да му наблъскат, най-много да заприлича на "монстър" с дистанционно управление
          А това, ТОВА е друго нещо...
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение

            Изглежда МНОГО сериозен... джип
            Старото Jimny си е като детска играчка, каквито и гуми и тунинги да му наблъскат, най-много да заприлича на "монстър" с дистанционно управление
            А това, ТОВА е друго нещо...
            Със тунинг...
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение

              Със тунинг...
              И то на фона на някаква малееща "Панамера" отзад
              На първата ми снимка е до невзрачен и дребнеещ "Туарег". Трябваше по-добър ракурс да хвана, но още имаше яко движение по "Тъ-тъ-ту-тут-Тол-бухин" (днес бул. "В.Левски"), а и три тролея един след друг ми запречиха гледката.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • В Япония и Арабския свят са се побъркали по него. Има всичко вече. Китове, адвенчър комплектации, джанти, различни визии, турбо китове... мазало е. Пишете #jb74

                Коментар


                • https://www.carthrottle.com/post/the...hCZ9xaUjtZwGp0

                  Да не се окаже, че ще го продават като трактор след време.
                  Hyundai Galloper 3.0 V6

                  0885 44 60 16

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от rusanov Преглед на мнение
                    https://www.carthrottle.com/post/the...hCZ9xaUjtZwGp0

                    Да не се окаже, че ще го продават като трактор след време.
                    Както пише в един от коментарите: "Нищо, тъкмо ще има повече място за кучето ми отзад!"
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • Може пък да се научат да правят двигатели някой ден
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Може пък да се научат да правят двигатели някой ден
                        Те мотоциклетни и за разни косачки и моторни триони си правят А в Европа оттук нататък само такива двигатели ще могат да се продават.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                          Преди 2 седмици в София засякох 2. Определено много повече прилича на Самурай SJ80(тези на пружини дето са правени 2 години само) отколкото на старото Джимни. Естествено е доста по-съвременно. На живо изглежда по-добре отколкото на снимки.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190327_200512.jpg
Прегледи:540
Размер:195.2 КБ
ID:6552103 Е, така си е...

                          Коментар


                          • Иван Жоров
                            Иван Жоров коментира
                            Редактиране на коментар
                            Нали имам същото... знам го много добре.
                            Новото Джимни изглежда по-широко и високо, с по-квадратни арки на калниците. Създава впечатление на по-голямо отколкото е заради височината и ширината. Ако беше и една идея по-дълго и с по-мощен двигател щеше да е още по-яко. Ама много пари да го ева...

                        • Нарочно е снимАл старото на преден план, за да изглежда по-голямо :

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8392762.jpg
Прегледи:414
Размер:106.1 КБ
ID:6553567
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X