Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кърпене, но както си му е реда!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Кърпене, но както си му е реда!

    Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
    Това не е кърпене, а реставрация. Почти като рисуване в Paint и стъклопис.
    Е като погледнеш снимките на въпросната витара, ще видиш че разликата никак не е голяма, де не кажа че може да е и по-зле. "Както си трябва" е такова кърпене. Другото е компромис. Ламаринки всеки може да наплюе и да замаже с килограми кит. И в един момент установяваш че магнита спира да ти лови возилото, защото метал не е останал.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #92
      От: Кърпене, но както си му е реда!

      С това мнение темата вече е изчерпана.

      Коментар


      • #93
        От: Кърпене, но както си му е реда!

        Тъй като се говори сериозно в темата за безброй човекочасове, като основно определящи цената и съответно рентабилността на тези начинания и тъй като от една страна е ясно, че те винаги са безброй, но то друга все пак сигурно в някаква степен зависят от дейностите които се изпълняват бих предложил който може компетентно (и спокойно, че не издава някаква професионална тайна) да сподели някакви очаквания за различни дейности. Изброявам няколко, като изрично подчертавам, че въпреки, че вероятно тази информация би бала много полезна за форума интереса ми е съвсем личен Става дума за професионално изпълнена работа, а не за хоби, при което е безплодно да се оценява каквато и да е себестойност.

        1. Боядисване на купе на джип с леки забележки без кърпене, но с пълна подготовка по всички правила за да е здрав след 10 години пак да се боядисва.
        2. Боядисване на здраво купе с малко кърпене по детайли като прагове, вежди, около врати - типичните страдащи места на все още спасяем автомобил.
        3. Кърпене на силно амортизирано купе, като дискутираните в темата - до достигане на момента преди т.1 - боядисване
        4. Разделяне на купе от шаси включващо разглобяване, сглобяване и дребни допълнения като оправяне на някой скъсан болт, някой тампон, някой маркуч.
        5. Демонтиране и монтиране на агрегати от шаси (оголване като за вана)
        6. Ръчно основно почистване на шаси.
        7. Малки ремонти по шаси
        8. Среднои ремонти по шаси
        9. Големи ремонти по шаси (едва ли това е разумно изобщо)
        10. Боядисване (антикорозионна обработка) на шаси в поне 3 стъпки - слоя.
        Technical Rescue Direct - life lies in courage
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

        Коментар


        • #94
          От: Кърпене, но както си му е реда!

          Те така съвсем наизуст понеже две еднакви коли няма и двама еднакви клиента също. Зависи и от сроковете за работа.

          1 и 2 - ~ 1.5
          3 - зависи
          4 - 1-2 според колата
          5 - 0.5-1 според колата
          6 - 0.2-0.5
          7 и 8 - зависи
          9 - не е разумно
          10 - 0.5
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #95
            От: Кърпене, но както си му е реда!

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Ще избие ръжда на местата, където не е почистена и няма да избие на местата, където е направено и обработено както трябва. При калпаво кърпене ръждата избива следващата зима на същите места, където е кърпено и това е съществената разлика.

            За шасито си има лек - казва се поцинковане. Преди това се топи в химии и пада всичко. При горещо поцинковане изкарва много, ама и това си има цена.
            При горещо поцинковане рамата на Витара ще стане на плитка. Гаранция ще се усуче и накрая пак ще има места, до които цинка не е стигнал.

            Кажи място, където могат да изчистят рама, чрез химия?

            Коментар


            • #96
              От: Кърпене, но както си му е реда!

              Някой из форума го беше правил преди няколко месеца, в Кюстендил, ако помня добре. Май беше шаси на Samurai, но може и да се лъжа за последното.

              В описанието на пловдиска фирма за горещо поцинковане също има подобна процедура - топи се във вана за да паднат окисите, после в друга вана за "флюс" и накрая в цинка.

              Шасито се дупчи на доста места с цел както достигане на цинка, така и източването му, иначе освен че ще тежи доволно повече, ще е и доста по-скъпо.

              ...обаче процедурата поне според мен има смисъл при изначално здраво шаси, а не при кърпено такова, поне за автомобилите, за които говорим тук. Иначе става лайноягодка.

              ПП: При читаво студено поцинковане също чистят детайлите предварително с химия. Само не ме питай къде - до сега съм ползвал само Teopast, а тия са тотални мърлячи и повече няма да стъпя там даже и пари да ми дават.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #97
                От: Кърпене, но както си му е реда!

                Петре дай мерни единици защото ме съмнява да се придържяш към споменатите човекочасове
                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                Коментар


                • #98
                  От: Кърпене, но както си му е реда!

                  Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                  Петре дай мерни единици защото ме съмнява да се придържяш към споменатите човекочасове
                  Виж си вайберот
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #99
                    От: Кърпене, но както си му е реда!

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    В описанието на пловдиска фирма за горещо поцинковане също има подобна процедура - топи се във вана за да паднат окисите, после в друга вана за "флюс" и накрая в цинка.
                    Питах на няколко места, казаха, че не ги бърка ръжда, мизерии и мазнини, но да няма боя.

                    Коментар


                    • От: Кърпене, но както си му е реда!

                      Еми ще трябва голяма заигравка със смивка, тогава. Или с горелката. На шасито от 200 градуса например нищо няма да му стане, ама боята би трябвало да падне. То аз заради въпросната тема се поинтересувах кое-що. Преди това и аз мислех че горещо не става. Ама ставало било.

                      Ей тук горещо поцинкована Toyota:
                      https://forum.ih8mud.com/threads/40-...simply.801045/

                      И Land rover:
                      http://www.landroversonly.com/forums...anizing-23440/

                      и още доста имаше, като се ровичках. Да, често се споменава риск от огъване, но пък от друга страна шаси на примерно 10 години ми се чини че отдавна трябва да е приключило с вътрешните напрежения, още повече че всичките (или поне повечето) са от нисковъглеродна стомана, та от топенето във вана с цинк най-много съвсем да се отпуснат покрай заварките, което може да е само в плюс.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Кърпене, но както си му е реда!

                        Не търси по чуждоезични форуми. Ето http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=27512&page=4 , Бай Благо отдавна поцинкова рами на Тойоти. Обаче на Витара, рамата е много по затворена и не е от 4-5мм ламарина, а максимум 2мм, пък разискваната тук може да прозира на места. Затова пак пиша, че на изгнила Витара, рамата ще се усуче при горещо поцинковане.
                        Смивката може и да набъбва блажното, обаче имам съмнения, че би надигнало епоксида, че и без търкане??

                        Коментар


                        • От: Кърпене, но както си му е реда!

                          Аз поцинковам вратички от 1,2мм ламарина.Абсолютно никакви деформации.Мисля че 600 градуса не биха навредили.

                          Коментар


                          • От: Кърпене, но както си му е реда!

                            Първоначално публикуван от Лъчезар Преглед на мнение
                            Смивката може и да набъбва блажното, обаче имам съмнения, че би надигнало епоксида, че и без търкане??
                            Не съм опитвал. Те са и доста видове вида смивките. Ама епоксида по принцип не е връхта на сладоледа по отношение на химическа устойчивост. Отделно дето щаситата, които съм заглеждал, никак не са ми приличали на епоксидно боядисани. Без да твърдя каквото и да е де.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Кърпене, но както си му е реда!

                              На всички Г-та които съм правил са епоксидно и отгоре боя.

                              Изпратено от моят StrongPhoneQ4 с помощта на Tapatalk
                              Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                              New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                              Коментар


                              • От: Кърпене, но както си му е реда!

                                Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
                                На всички Г-та които съм правил са епоксидно и отгоре боя.
                                Е брат ми, Г не е витара и обратното
                                На г шасито има и кинци отвътре
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X