Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кърпене, но както си му е реда!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Кърпене, но както си му е реда!

    Първоначално публикуван от marc144 Преглед на мнение
    Еми колега, ако говорим хипотетично аз ще платя 3000 евро. Каква е гаранцията обаче, че ти няма да отидеш да купиш едно запазено купе за 600 лв. да му праснеш една боя и да ми вземеш 3000 евро. Качественото изпълнение изисква време и пари, но къса витара за 3000 Евро ...? Виж ми списъка с необходимте операции, каква трябва да е часовата ставка на един майстор за да вземе толкова пари - 100 евро на ден за 30 дни или 200 Евро на ден за 15? Видяхте снимките, колата не е толкова зле! Друг е въпроса, че като говорим за толкова пари трябва и гаранция за качественото изпълнение. Много е лесно да се каже, че българите не ценим труда на другите. Е поне аз не съм от тия. Склонен съм да си платя повече, но и насреща да получа: 1. Отношение. 2. Качество. 3.Срок за изпълнение.
    Колега, я си направи труда да минеш през няколко "доверени" сервиза и да събереш оферти. Смятам, че няма да получиш нито една или пък съвсем няма да ти хареса финалната сума.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #47
      От: Кърпене, но както си му е реда!

      Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
      ...Хора, нали говорим за витара, а не за А8ца??!
      Говорим за работа, дето трябва да се свърши качествено. А при витарата работата даже е повече, първо щото надали има толкова изгнила A8-ца, второ, защото трябва да се премахват творенията от предишните кърпения, и не на последно място - има и шаси.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #48
        От: Кърпене, но както си му е реда!

        Първоначално публикуван от marc144 Преглед на мнение
        ...100 евро на ден...
        Сам човек трудно ще го свърши качествено за месец, а ако работи в сервиз трябва да изкарва кинти и за сервиза, та цената си е съвсем на място.

        Ако можеш да намериш запазено купе за 600лв, директно се мятай. Ама се съмнявам че ще намериш такова даже и за 3000 евро.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #49
          От: Кърпене, но както си му е реда!

          Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
          Само за протокола-колко би струвала добре запазена и не изгнила подобна Витара? Или няма такива...?
          По-малко.
          Някъде в началото на темата май му беше обяснено на колегата.

          Лошото е, че всички писали в темата са прави.
          Щом нещо е за кърпене, значи е за изхвърляне, освен ако няма сантиментална стойност, и понеже има много хамалогия, би платил само някой Тойота-ултрас с финансови възможности и ментални проблеми.

          Винаги ми е било интересно някой като почне да пита "А има ли изгнило ?".
          Ами по-новите на години имат по-малко изгнило, по-старите -повече.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #50
            От: Кърпене, но както си му е реда!

            Ся,да метна и моите пет стинки като човек,чиято 1/3 от живота е минала в подобни забавления.Никой уважаващ себе си тенекеджия не би си губил времето с подобно количество ръжда.Първо,защото Вие се опитвате да оцените труда му.Второ,защото автопаркът предлага по добри условия за изкарване на пари/въпросната сума съвсем не означава"чисто"/.И трето,за изискванията Ви ще се кандидатират хора,които още не са пораснали да ги изпълнят.Не и на тази цена.
            Аз бих ви предложил,така или иначе трябва да се прави.Заиграйте се с флекса да поограничите ръждата,за да си изясните поне малко обема на работа.
            Вече 15 години се занимавам с други неща.Отказах се от занаята,въпреки че и името ми вече работеше за мен.Успех в търсенето.

            Коментар


            • #51
              От: Кърпене, но както си му е реда!

              Кърпенето е най-неблагодарната работа.
              За кърпещият парите винаги са по-малко от вложената хамалогия, а за плащащият винаги са мнооого повече от колкото му се иска.

              ... като въобще не слагам в сметката и боядисването.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #52
                От: Кърпене, но както си му е реда!

                3000лв е съвсем реалистичен бюджет. Скоро съм ги плащал.

                Друг е въпроса, че не бих набил такава сума във витара, защото няма никаква възвръщаемост.
                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                Drag Grand Canyon Daily
                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                LZ1JYM

                Коментар


                • #53
                  От: Кърпене, но както си му е реда!

                  Кърпенето е бавен и труден процес, ако се прави като хората. Плюс това си има и разходи за материали (основно по завършващите фази), машините също не им ги подаряват. По тази кола сам човек ще утрепе повече от месец, може и към два да отидат (разглобяване, песъкоструй, върпене, подготовка, боя, сглобяване). Естествено ще работят повече хора, но човекочасовете се трупат пак така. За мен 3000 лв. са малко даже.

                  Неуважително е да оценяваш труда на човек, по това:
                  - колко ти се дава на теб лично
                  - спрямо стойността на колата

                  Като е стара загнила Витара, трябва да я направят без пари ли?

                  За тази сума ти си преценяваш дали ще я правиш, дали ще търсиш купе или ще я караш колкото изкара (с или без някакво евтино кърпене, колкото за Бог да прости).
                  Последно редактирано от Vitku; 27-02-17, 12:04.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Кърпене, но както си му е реда!

                    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                    Друг е въпроса, че не бих набил такава сума във витара, защото няма никаква възвръщаемост.
                    А в какъв автомобил набитата сума има възвръщаемост?
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Кърпене, но както си му е реда!

                      Във връзка с темата, една истинска случка от преди 15 и малко години.

                      При познат майстор на мой приятел от Ботевград пристига един мангал със Жигула за боя.
                      Майстора му обявява некви 200лв., а мангала "Е па тя цЕлата тОлку не струва !", а майстора "Като искаш по-тънко, мога да ти я пръсна и за 20лв. Боя носиш ли ? Ела утре да си я земеш."

                      Идва циганина на другия ден и "Кво си напраИл бе ?!", а майстора "За 20лв. - толкова !"

                      Оня като оставил Жигулата, само разредили боята да можеда се пръска, и както си била паркирана я оляли яко.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #56
                        От: Кърпене, но както си му е реда!

                        Е включиха се няколко дружета от бранша и картинката стана много грозна.
                        ДМА-то в цената на кърпенето ли ги включвате? Бирите?

                        Скочихте все едно не са ви дали парите. Някой предложи ли, като услуга/оферта на marc? Или, като всеки тенекеджия първо се опитва да те уплаши с цената, после почва да ти обяснява колко е сложно и ако се навие да почне работа ще е след година за година.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Кърпене, но както си му е реда!

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          А в какъв автомобил набитата сума има възвръщаемост?
                          В ретро, а възвращаемостта е в сантименти.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #58
                            От: Кърпене, но както си му е реда!

                            Първоначално публикуван от Vitku Преглед на мнение
                            Кърпенето е бавен и труден процес, ако се прави като хората. Плюс това си има и разходи за материали (основно по завършващите фази), машините също не им ги подаряват. По тази кола сам човек ще утрепе повече от месец, може и към два да отидат (разглобяване, песъкоструй, върпене, подготовка, боя, сглобяване). Естествено ще работят повече хора, но човекочасовете се трупат пак така. За мен 3000 лв. са малко даже.

                            Неуважително е да оценяваш труда на човек, по това:
                            - колко ти се дава на теб лично
                            - спрямо стойността на колата

                            Като е стара загнила Витара, трябва да я направят без пари ли?

                            За тази сума ти си преценяваш дали ще я правиш, дали ще търсиш купе или ще я караш колкото изкара (с или без някакво евтино кърпене, колкото за Бог да прости).

                            Колега в никакъв случай не се отнасям неуважително към труда на който и да било. Не искам и никой да се обижда. Казах, че не ми се струва реалистична сумата от 3000 ЕВРО за изкърпване на купе - виж нищо не съм написал за шасито. Никъде не съм казал и че трябва да стане за без пари. Вече няколко колеги ми писаха на лично. Ще се чуем, като имам време ще им откарам колата и ще си кажат мнението. Ако си стиснем ръцете ще станата нещата.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Кърпене, но както си му е реда!

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              А в какъв автомобил набитата сума има възвръщаемост?
                              Може да има ако автомобила я рядък. Витара съм сигурен, че все ще се намери неизгнила, пък и по-добре едно Джимни.
                              Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                              Drag Grand Canyon Daily
                              Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                              LZ1JYM

                              Коментар


                              • #60
                                От: Кърпене, но както си му е реда!

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                А в какъв автомобил набитата сума има възвръщаемост?
                                Toyota HJ61 , купих я за 3000 лева , налял съм към 6000 лева в нея и я продадох за 8000 евро. Не ми се продаваше въобще , но не купиха Нисана а ми трябваха пари.
                                Nissan Patrol TD42 , купих го за 4500 лева , налял съм към 7000 лева и го продадох за 25000 лева .

                                Има коли в които имат сериозна вазвръщаемост . За Витара не бих дал и един лев ! Като изгние ще се продаде на части !
                                Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                                New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X