Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кърпене, но както си му е реда!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Кърпене, но както си му е реда!

    Първоначално публикуван от marc144 Преглед на мнение
    качество като по Дискавъри ченъл може да говорим за 3 хил. Евро......
    Нагледал съм се на техни творения. Ако е по Чип Фус и сродни цената е + една нула стартово и нагоре, ако е "Уилър дилър" след две години си "риж на лисица"

    Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
    3000 хиляди пък и в евро. Хора, нали говорим за витара, а не за А8ца??!
    Говорим за изисквания за качество. Преди години сглобявах от два "Хайлукса" един ( има я някъде тук темата) и понеже собственика имаше краен бюджет я боядисах с 2 литра боя. За късмет като се прибрах в къщи точно даваха по "Дискавъри" боядисване на "Ролс", цитат: .....до края на процеса върху колата ще бъдат положени общо 45 (четиридесет и пет) килограма боя. ....край на цитата. Нещо ме ръчна и му пръснах още един литър. Сигурно още е жива но вероятно с избила ръжда.

    Първоначално публикуван от marc144 Преглед на мнение
    .... Качественото изпълнение изисква време и пари... Виж ми списъка с необходимте операции, каква трябва да е часовата ставка на един майстор ..... Склонен съм да си платя повече, но и насреща да получа: 1. Отношение. 2. Качество. 3.Срок за изпълнение.
    Преди време си чатим с един перфектен сервиз за реставрация някъде по света, част от диалога:
    Аз - колко време ти отива за една кола?
    Той - ами 5-6 месеца средно.
    Аз - не това питах, а колко човекочаса?
    Той - ооооо не съм го смятал, 53 човека ми е сервиза
    Аз ......щях да си глътна кафето с чашката и чинийката заедно. Та така с красотата и качеството и часовата ставка - не бях на неговото ниво


    Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
    Или, като всеки тенекеджия първо се опитва да те уплаши с цената, после почва да ти обяснява колко е сложно .....
    Утре ще ти снимам каква скрап има от вчера за кърпене ( реанимация )

    Първоначално публикуван от marc144 Преглед на мнение
    Не искам и никой да се обижда. Казах, че не ми се струва реалистична сумата от 3000 ЕВРО за изкърпване на купе.
    Поне мене не ме обиждаш ни най-малко, просто се опитвам да помогна.
    От моята камбанария: 2000 човекочаса е стартово труда по качествена реставрация.
    Тук пишещия Спарки да каже колко пари е антикорозионната обработка на дъното на неговия "Теранозавър", и то говорим за освежаване, а не от нула. Върти ми се из главата 300лв. за материали, труда от него (и може би малко от мен)
    Купето на пясъкоструй 2х50лв. Да го закарам и да го прибера. Товарене и разтоварване 80лв. (толково ми взеха за ваденето от реката на Боголюбовия "Пасат")Цена за самото пясъкоструене - по-нагоре в темата
    Това и то х2 заради шасито. Обаче ако ще ходи и на поцинковане 1лв. на кг + транспорта до на`м си къде и и обратно х2 (т.е. и да си го прибера) 2000 много се съмнявам да стигнат....
    Литър ръждопреобразовател на "Вюрт" 80лв. ( по спомени )
    Кило медна грес на "Вюрт" за да няма след години "Ма болта клеясАл" 100лв.
    Шкурки, обезмаслители, разредители, боя, грунд1, грунд2, грунд3, четки, филтри, противопрашни маски и т.н. 600 може и да не стигнат
    Ламарини, мокет, семеринги, тампончета, ........и т.н.
    Последно редактирано от дядо владо; 27-02-17, 18:54.
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #62
      От: Кърпене, но както си му е реда!

      Деди, след разбивката в тоя пост колегата, ако не ползва антидепресанти, ше трябва да се самоубива.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #63
        От: Кърпене, но както си му е реда!

        На Спарки 7 (седем) бутилки му е само восъка. Ама бутилки за пистолет, а не спрейчета. И това смо за отдолу, без кърпене. То кърпене по моето не е имало - това лято ще има малко, ако не го продам. Обаче оправяне на ръжди под задната броня + съпътстващото пръскане на вюрт, после 2 грунда, металик и лак, дето си мислех че за 2-3 дена ще свърши, съвсем не ми излезе по сметката - май отиде над седмица, а това е елементарна работа, отново БЕЗ кърпене, а само почистване, подготвяне, олепване и боядисване. И съвсем не както трябва да се прави, за да е съвсем истинско (направих доста лаишки грешки - бояджийски пистолет не бях пипал в живота си).

        Да съм дал към 200-300лв за мат'ряли (без да смятаме лигавщините), ама това изобщо не ми беше дерта, щото ако си направя сметката за човекочасовете и я приравня към часовата ми ставка за това, с което си изкарвам хляба, и аз трябва да мина на антидепресанти, при това мастити такива.

        ПП: Не си представям добър тенекеджия да работи за под 3000лв месечен доход, а сам човек за месец НЕ МОЖЕ да свърши горното, поне по това, дето се вижда от снимките. Може да го свърши по начин, по който след 2 години ще е на изходна позиция, но не и наистина както трябва.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #64
          От: Кърпене, но както си му е реда!

          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
          Нагледал съм се на техни творения. Ако е по Чип Фус и сродни цената е + една нула стартово и нагоре, ако е "Уилър дилър" след две години си "риж на лисица"

          Говорим за изисквания за качество. Преди години сглобявах от два "Хайлукса" един ( има я някъде тук темата) и понеже собственика имаше краен бюджет я боядисах с 2 литра боя. За късмет като се прибрах в къщи точно даваха по "Дискавъри" боядисване на "Ролс", цитат: .....до края на процеса върху колата ще бъдат положени общо 45 (четиридесет и пет) килограма боя. ....край на цитата. Нещо ме ръчна и му пръснах още един литър. Сигурно още е жива но вероятно с избила ръжда.

          Преди време си чатим с един перфектен сервиз за реставрация някъде по света, част от диалога:
          Аз - колко време ти отива за една кола?
          Той - ами 5-6 месеца средно.
          Аз - не това питах, а колко човекочаса?
          Той - ооооо не съм го смятал, 53 човека ми е сервиза
          Аз ......щях да си глътна кафето с чашката и чинийката заедно. Та така с красотата и качеството и часовата ставка - не бях на неговото ниво


          Утре ще ти снимам каква скрап има от вчера за кърпене ( реанимация )

          Поне мене не ме обиждаш ни най-малко, просто се опитвам да помогна.
          От моята камбанария: 2000 човекочаса е стартово труда по качествена реставрация.
          Тук пишещия Спарки да каже колко пари е антикорозионната обработка на дъното на неговия "Теранозавър", и то говорим за освежаване, а не от нула. Върти ми се из главата 300лв. за материали, труда от него (и може би малко от мен)
          Купето на пясъкоструй 2х50лв. Да го закарам и да го прибера. Товарене и разтоварване 80лв. (толково ми взеха за ваденето от реката на Боголюбовия "Пасат")Цена за самото пясъкоструене - по-нагоре в темата
          Това и то х2 заради шасито. Обаче ако ще ходи и на поцинковане 1лв. на кг + транспорта до на`м си къде и и обратно х2 (т.е. и да си го прибера) 2000 много се съмнявам да стигнат....
          Литър ръждопреобразовател на "Вюрт" 80лв. ( по спомени )
          Кило медна грес на "Вюрт" за да няма след години "Ма болта клеясАл" 100лв.
          Шкурки, обезмаслители, разредители, боя, грунд1, грунд2, грунд3, четки, филтри, противопрашни маски и т.н. 600 може и да не стигнат
          Ламарини, мокет, семеринги, тампончета, ........и т.н.
          А телта не я слагаш 200 кинта килото ,аргона и той фри ,абе на чужд гръб.....
          It's too bad that everyone who has a solution on everything is at home commenting on the internet.

          Коментар


          • #65
            От: Кърпене, но както си му е реда!

            Само аз ли си мисля,че тази витарка преди да се озове при колегата е била пациент на дупнишка клиника за красота.Грима по преден ляв калник и целулита по веждите и праговете са визитка за дупнишките доктор Енчев.Може и да бъркам за клиниката,ама за грима и целулита фащам бас.

            Коментар


            • #66
              От: Кърпене, но както си му е реда!

              Тва тенекеджийството си прилича с естетичната хирургия явно,ако не си фолк певица,не моеш да си позволиш да се поопънеш,в нашия случай,ако колата ти не е от 20 000 нагоре излиза,че няма смисъл да я кърпиш.Между другото на тия от "да продадеш колата си"от Дискавари не бих им дал да ми пипнат колата,дори ако ми дадат 3000 евро.
              п.с.Във Враца песъкоструй на цялото шаси на Ивеко Дейли с 4.10 метра каросерия ми излезе. 260 лв,заедно с пръскане с епоксиден гунд и боя,с техни материали.
              Последно редактирано от genadi.tsvetkov; 27-02-17, 21:09.
              Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
              Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
              Враца

              Коментар


              • #67
                От: Кърпене, но както си му е реда!

                Интересна тема и общо взето безсмислена...Вероятно ще се намери кой да вземе парите които колегата е приготвил за възстановяване на Витарата,дали ще свърши точно каквото на колегата му се иска,в желаният срок и с нужното качество,това е друга тема.
                Всеки си гледа от неговата камбанария,за едни е скъпо,за други-заплащането е ниско.
                Лично според мен,също не си заслужава наливане на пари във въпросното возило.
                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                Коментар


                • #68
                  От: Кърпене, но както си му е реда!

                  Колеги,стига с това не си заслужава,това всеки сам си го решава и всеки е луд за себе си. И за моя ръждилник всеки ми викаше не си заслужава,а сега е чисто нов и му се кефя въпреки налятите пари. Не е тойота или нисан но си ме кефи,а кефа цена няма.
                  Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Кърпене, но както си му е реда!

                    Първоначално публикуван от eternityz Преглед на мнение
                    Колеги,стига с това не си заслужава.Не е тойота или нисан но си ме кефи,а кефа цена няма.
                    Мерак с пАри се гАси.
                    Бил съм в схемата по изкърпване,много малко хора я владеят за да я изпълнят качествено.
                    Няма смисъл да се налива от пусто в празно,по-евтино ще е да се намери читав донор и ядовете(задължиелно ще ги има) ще са в пъти по-малко.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • #70
                      От: Кърпене, но както си му е реда!

                      Първоначално публикуван от teneketo Преглед на мнение
                      А телта не я слагаш 200 кинта килото ,аргона и той фри ,абе на чужд гръб.....
                      Ей, жив ли си бре? Ела на по кафе, че ако те срещна на улицата няма да те позная

                      Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                      Интересна тема ....
                      Баш, и за това понякога гаража ми е в режим "мастурбант" - т.е. който иска идва самозадоволява се и се кефи на постигнатото....ъъъъъъ и разбира какво е у'яц. Последно беше мналия "викенд" и собственика на колата разбра в общи линии кое как е.
                      П.П. Ти и семейството ти как си в тяхното държава?
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #71
                        От: Кърпене, но както си му е реда!

                        След последното ми мнение не бях отварял темата, но гледам много се разрастна и реших пак да погледна какво разбунва духовете.
                        Като видях снимките ми стана ясно - то няма кола, вие искате да кърпите
                        Положението е доста зле - няма да се кърпи, а трябва да се строи наново. Пълна безсмислица при положение, че може да се намери нормална кола и да и се прехвърлят необходимите части от тази. Сметката времево и финансово, и най-вече като краен резултат ще е в полза на този вариант.
                        о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                        Коментар


                        • #72
                          От: Кърпене, но както си му е реда!

                          Ееее ся Стояне, чак пък кола да няма! Не е толкова зле положението Щом още не подавам краката отдолу като Фред Флинстоун има хляб в колицата Благодаря и на Владо и останалите за мненията.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Кърпене, но както си му е реда!

                            Не ги подаваш благодарение на това, че някой е направил опит за кърпене преди теб. Шасито също изглежда учудващо здраво на фона на останалото. Може би е сменяно, но пък и то е не е пожалено от предходния майстор в задната част. Съвсем сериозно - бих търсил друго купе. Имаш шанс да намериш съвсем читаво, а финансово и времево ще си много напред.
                            о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                            Коментар


                            • #74
                              От: Кърпене, но както си му е реда!

                              Тенекеджиите, кърпачите, майсторчетата-бояджии, ако толкова бачкахте, колкото чаткахте по клавиатурата из форумите, досега щяхте да сте я изяли тая витара, голямо плашене на гаргите. Бимберици, евра, шушу-мушу и куп празни приказки. Крайно време е темата да се заключи и да отива в архива.
                              Успех на всички ентусиасти, като колегата, задал един елементарен въпрос и дал повод за такъв шум, на Кольо-карето от Шумен в подписа пише едно много умно нещо:
                              Има ли желание, има и начин.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Кърпене, но както си му е реда!

                                Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                                Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
                                ....почва да ти обяснява колко е сложно .....
                                Утре ще ти снимам каква скрап има от вчера за кърпене ( реанимация ).
                                Както обещах. Докарано "само да му се поправи захвата на задния амортисьор"
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06182.JPG
Прегледи:1
Размер:51.7 КБ
ID:5744485отвън Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06183.JPG
Прегледи:1
Размер:51.4 КБ
ID:5744486 и от вътре
                                Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
                                майсторчетата.... голямо плашене на гаргите. Бимберици, евра, шушу-мушу и куп празни приказки.....Има ли желание, има и начин.
                                Хайде дай цена на съединяването на двете червени линии понеже има желание, а начина е пари.....и без празни приказки
                                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X