Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лифт на Витара (Иван Попов style)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лифт на Витара (Иван Попов style)

    Ето, че Витарчето ми беше отремонтирано след сблъсъка с пияния бакшиш и дойде време за лифт!
    По темата е изписано много, затова ще бъда кратък! Отпред сложихме подложки на амовете и на пружините (материала е джелезо, за да е здраво )! Мисля, че 3см. на амовете и 5-6см. на пружините, не съм ги мерил. По-интересно е положението отзад! Там подложки няма! Сменени са пружините с по-дълги и малко по-дебелички. Също така (още от преди това) по препоръка на Соти, отзад съм със амове "Supra", Киеви, които са с около 7см. по-длъжки от оригиналните Витарови. Ефекта за мен е добър. Вече имам някои впечатления - хода на задния мост е значително по-голям, за жалост обаче отпред с подложките се постигна само височинка за сметка на ходове. На пътя колата се държи много добре, стабилна е и волана се върти по-лесно! (за нямащите хидравлика! ) При реглажа (Витарата няма настройка на страничния наклон на гумата), всичко беше на шест!!! Спецялни благодарности на Иван Попов и майстора от Самоков за перфектно свършената работа!
    Ето и някои снимчици:
    Прикачени файлове
    Vitara 1.6 8V; +/-80hps; Kobra NT-235/75 R15; FJ 48"

  • #2
    До: Лифт на Витара (Иван Попов style)

    Колега, честито. И аз съм със същото МПС като твоето и в момента се подготвям (психически) за подобен лифт. Ако не е неудобен въпросът ми ще ми кажеш ли колко ти излезе лифтинга (без гумите).

    Коментар


    • #3
      До: Лифт на Витара (Иван Попов style)

      Браво,добра работа,на моята и чакам подложките за четирите пружини ,от алуминии ги порьчах и се проточи работата,взех амове на монро-адвенчьр 4x4 по сьвет на vOid,и началото на идната седмица ще я барна наи накрая.
      LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
      Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

      Коментар


      • #4
        До: Лифт на Витара (Иван Попов style)

        Браво супер изглежда.Много добре. Очарован съм.

        Коментар


        • #5
          До: Лифт на Витара (Иван Попов style)

          Първоначално публикуван от biboqn Преглед на мнение
          Браво супер изглежда.Много добре. Очарован съм.
          Кво си очарован,твойта що не става???Отивай да я правиш веднага.

          Коментар


          • #6
            До: Лифт на Витара (Иван Попов style)

            Мисля че ако не е порпорционално разпределението на подложките,ще е за сметка на амортизацията,в смисьл че при полужение че на макферсона се подложи подложка 3 см,6 см на пружините ще ги натегнат повечко,мисля решението на руснаците за подложки дето са го споделили с redair(http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...202#post208202), тои с нас ,е по удачно след като добавим по сант от нас и на 6-те подложки.Разбира се не разглеждам варианта с пружини или пьк удьлжаване на макфесона и добавяне на нов пьлнител
            LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
            Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

            Коментар


            • #7
              До: Лифт на Витара (Иван Попов style)

              Става, става.... Днес оправиха ъгъла.Днес дойдоха ДЖАНТИТЕ...Утре поставят подложката на А-рамото и правят фланците на задните амортисьори.В петък до обяд доставят гумите........

              Чичо Доктор в петък е до обяд на работа ( ден на майстора е петък)( майсторите работят до обяд.....)

              И В РАННИЯ СЛЕДОБЕД ОТИВАМ КАДЕ?
              - да играя шах

              НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ

              Коментар


              • #8
                До: Лифт на Витара (Иван Попов style)

                Ще пратя снимки.

                Коментар


                • #9
                  До: Лифт на Витара (Иван Попов style)

                  И моята е при Иван на лифтИНГ !
                  Чакам с нетърпение да си я взема, че ми омръзна да карам тоя дръгел - Каптивата само по лек Off road ! Днес ходихме аз и Янчо Терзиев с него за гъбки.
                  Ендурото и сексът не са шега работа !
                  -------------
                  Животът се измерва с броят на издишванията !

                  http://sixdayscrazyjob.com
                  http://crazy-job.com

                  Коментар


                  • #10
                    До: Лифт на Витара (Иван Попов style)

                    Честито колега, и аз ако бях по на близо отдавна да съм минал тая процедура при Иван . Виждам че ефекта е доста по добър от от колкото с подложките, само едно нещо ме притеснява - амортисьори супра не са ли само за гладък асфалт ? Имам лоши спомени от тази марка и никога повече няма да взема такива .
                    Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                    Коментар


                    • #11
                      До: Лифт на Витара (Иван Попов style)

                      Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
                      ... само едно нещо ме притеснява - амортисьори супра не са ли само за гладък асфалт ? Имам лоши спомени от тази марка и никога повече няма да взема такива .
                      Еми ... не знам дали са "само" за асфалт Твърдички са и са доста дурако устойчиви. На Кията успяхме да счупим само 1 при положение, че опираше и се кривеше доста. Но след като се изкриви, на първия скок се намести и така ... бе още са си на Кията
                      RB Patrol Team

                      Коментар


                      • #12
                        До: Лифт на Витара (Иван Попов style)

                        Първоначално публикуван от Асен Василев Преглед на мнение
                        Еми ... не знам дали са "само" за асфалт Твърдички са и са доста дурако устойчиви. На Кията успяхме да счупим само 1 при положение, че опираше и се кривеше доста. Но след като се изкриви, на първия скок се намести и така ... бе още са си на Кията
                        При мен издържаха 3 месеца и изтърваха и 2та .
                        Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                        Коментар


                        • #13
                          До: Лифт на Витара (Иван Попов style)

                          А да и за сравнение. Сложихме оригинални за Кия, маслени ... издържаха 3 часа
                          RB Patrol Team

                          Коментар


                          • #14
                            До: Лифт на Витара (Иван Попов style)

                            Първоначално публикуван от Асен Василев Преглед на мнение
                            А да и за сравнение. Сложихме оригинални за Кия, маслени ... издържаха 3 часа
                            Абе явно за кията са здрави, аз сложих монро и съм много по доволен .
                            Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                            Коментар


                            • #15
                              До: Лифт на Витара (Иван Попов style)

                              Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
                              Абе явно за кията са здрави, аз сложих монро и съм много по доволен .
                              Е затова и Витарката я изтупахме с такива от Кия. А и както е написал Киро - са с 7см. по-дълги от Витаровите.
                              RB Patrol Team

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X