Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гранд Витара XL-7

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гранд Витара XL-7

    Тъй като нямам отделна тема за другата ми Витара,реших да пусна такава за новата ми красавица
    След като си продадох късата "шосейна " Витара имах нужда от втора, по голяма и комфортна джипка,дълго се колебах ,търсих и накрая си купих този дългуч.Ще пусна по -късно снимки ,че е събрал прахоляк в един гараж.
    Моторът е бензин ,173 к.с. /ще се монтира газ/ 2,7 V 6 ,набира добре ,поддържа скорост 115 км/ч на
    3000 оборота ,без да се товари особено ,което ме устройва за извънградско каране.
    Като изключим дългия заден кардан ,който е с висящ лагер,мисля ,че други разлики от Гранд Витарата няма,предното карданче е като на къса Витарка,раздатката изглежда същата ,ск.кутия е ръчна ,предният диф е чугунен /по-скоро изглежда като стоманен/,предполагам ,че дифовете са бързи .
    Колата стъпва добре,пробвах бързи ,бавни -никакви шумове ,тракания ,виене и т.н.
    Екстериор и интериор за мен са много добри,но отдолу положението не е така розово.Праговете отвътре са ИЗГНИЛИ яко,има и малко ръжди над резервоара,прегледах и изпробвах три броя дългучи ,тази беше най -добре като цялостно състояние,няма и течове .
    Третият ред седалки липсват ,но най-вероятно няма да търся,ще мисля вариант за газ.бутилка отдолу.Не знам дали при новите наредби не трябва първо да монтирам газта и тогава да я регистрирам/купих я вчера /.

    Колата ще се кара основно по асвалт /като паркетник 2002 г./и леки забежки по черно .Уж .
    Колебая се дали да я лифтирам и дали няма да ми пречи да карам с по-голяма скорост.Иначе за в гората имам друга понаправена Витара /тази от аватара/.

    Тъй като нямам много инфо за модела ,купих го малко на риск ,дано не съм сгрешил и моля тези ,които имат такива машини да споделят впечатления !
    0887/400121 Антон Донев

  • #2
    От: Гранд Витара XL-7

    Честито Тонка! Много безаварийни километри.
    ТЛК-120 Николай Колев
    0898521295

    Коментар


    • #3
      От: Гранд Витара XL-7

      Ето и малко параметри
      2.7 i V6 24V (173 Hp)
      0887/400121 Антон Донев

      Коментар


      • #4
        От: Гранд Витара XL-7

        Честито, Тони! Със здраве да я ползваш... по хасфалта.
        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

        Коментар


        • #5
          От: Гранд Витара XL-7

          Честито, Тони. Да си я караш с удоволствие и мярка!
          Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
          Стефан Арзатов

          Коментар


          • #6
            От: Гранд Витара XL-7

            Дълги и безаварийни километри ти желая,и нисък разход на газ
            http://vbox7.com/play:398e8b82

            Коментар


            • #7
              От: Гранд Витара XL-7

              Честито Тонка . Не изменяш грам на марката. Дълги безаварийни километри.
              не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

              Коментар


              • #8
                От: Гранд Витара XL-7

                и аз съм на същата вълна и ще следя с интерес. Даже вчера Ти си купил ХЛ-7 цата,която аз бях набелязъл!
                Честито и безаварийно.
                Мен най-вече ми е интересно да споделиш,дали разликата е толкова голяма с Гранд Витарата,защото както сам си се убелил ХЛ-ите са все още малко и трудно се намира читав,а Гранд Витари има като избор.Също ми е интересно има ли разлика в окачването м/у тях?Като двигатели и въртящ момент усеща ли се голяма разлика м/у двете и много други въпроси?
                Последно редактирано от CrAzY_eMo; 08-12-13, 09:18.
                Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                Коментар


                • #9
                  От: Гранд Витара XL-7

                  Здравейте, изненада ме приятно, пусни снимки. Честита да ти е, и това да са й кусурите. Отдавна наблюдавам модела, дори преди време доста си поговорих с Иван Попов, той е човекът който май има най много опит във форума с нашата марка и с този модел специално. Аз лично смятам да си взема такава, но с дясна дирекция, поради ред причини, ще видя дали ще си я обръщам или ще я карам така, но това ще се случи по натам. Успех

                  Коментар


                  • #10
                    От: Гранд Витара XL-7

                    Честито и безаварийно и от мен. И аз навремето се заглеждах в такъв екземпляр.
                    ... to be continued

                    Коментар


                    • #11
                      От: Гранд Витара XL-7

                      Честита и със здраве да си я караш.
                      SUZUKI VITARA V6
                      HONDA CBR 919RR
                      MERCEDES ML
                      MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

                      Коментар


                      • #12
                        От: Гранд Витара XL-7

                        Благодаря на всички за пожеланията !
                        Измерих гумите по диаметър -67 см / 235/60/16 /,голям срам Ми тя малката Витарка с такива гуми,даже резервната е 195/80/15 .
                        Голяма ,дълга джипка +малки гуми =излагация ,извън пътя .

                        Какви най -големи гуми успявате да вкарате на Гранд Витарите без лифт и с лифт и как се отразява това на скоростта и динамиката ?
                        0887/400121 Антон Донев

                        Коментар


                        • #13
                          От: Гранд Витара XL-7

                          Честита нова придобивка! Много безаварийни километри ти желая!
                          Чакаме снимки.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Гранд Витара XL-7

                            Не си взе Тойота Ай Честито
                            Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                            New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                            Коментар


                            • #15
                              От: Гранд Витара XL-7

                              Честито!Много безаварийни километри.
                              SUZUKI VITARA 1.6 16V COOPER DISCOVERER STT 31X10.5X15

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X