Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Понижаващи предавки на Grand Vitara 2007,1.9ddis.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Понижаващи предавки на Grand Vitara 2007,1.9ddis.

    относно икономията на гориво... Ако поддържаш някаква скорост при движение в колона (без или с минимум ускорение, по равно или лек наклон), най-икономично е на най-високата възможна предавка. Когато изкачваш баир или ускоряваш, най-добре е да държиш между 2000 и 2500 оборота.
    Друг е въпросът, че при нормално каране по шосе/магистрала нямаш много изборс тая машинка - на 2500об на 5-та си на 100кмч (около 7-7.5л/100) и оттам нагоре разходът се качва прогресивно - на 130-140 отива на 9/100 и повече...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #17
      От: Понижаващи предавки на Grand Vitara 2007,1.9ddis.

      Явно съм останал недоразбран, защото се опитах да кажа това, което Тедо е обяснил на дълго и на широко. Т.е. моето мнение се припокрива с неговото.
      Първоначално публикуван от tanosliven Преглед на мнение
      Явно не си запознат с темата Дизел и по-добре не подвеждаи колегата с некомпетентни изказвания.За дизела оборотите са до 3500 ,от там нататък е само разход и трошене на двигателя.Дизел се кара с оборотомер а не с километраж и ако се НАЛОЖИ и Разбраш и БЕЗ съединител -поради много прости причини!Именно тези причини намалят нуждата от бавните при дизела.Поздрав.
      Ако обясниш с кое подвеждам някой ще стане по ясно. Че инак виси във въздуха!
      Твърдението, че дизела отменя(било то и частично) бавните не искам да коментирам. Явно не караш много много по места различни от лош асфалтов път.
      о 88 з 417 оо 4 - Стоян

      Коментар


      • #18
        От: Понижаващи предавки на Grand Vitara 2007,1.9ddis.

        Карам 4х4 от 86 г и 90 % дизел и по всякъкви пътища икакто е мнението на от колегите 90% е виновно задкормилното устроиство.Досега не съм ъвисвал по темата във въздуха.но никога нищо не се знае.А итам кадето ходя за риба с лодката асфалт няма по много причини .
        Grand Vitra ddis 2008
        SEAT Althea XL tsi 2010
        Mitsubishi Canter

        Коментар


        • #19
          От: Понижаващи предавки на Grand Vitara 2007,1.9ddis.

          Подходящи гуми ,пълна мощност на 1800 обората =?
          Grand Vitra ddis 2008
          SEAT Althea XL tsi 2010
          Mitsubishi Canter

          Коментар


          • #20
            От: Понижаващи предавки на Grand Vitara 2007,1.9ddis.

            Де да знам на колко е равно,повечето тук нямаме ''Тракшион Контрола''
            http://vbox7.com/play:398e8b82

            Коментар


            • #21
              От: Понижаващи предавки на Grand Vitara 2007,1.9ddis.

              Първоначално публикуван от васето Преглед на мнение
              Де да знам на колко е равно,повечето тук нямаме ''Тракшион Контрола''
              Да споменах го и по нагоре -помага много поне за 5 г с него - върши работа .Там кадето с предишния модел ми се е налаголо да включвам бавни сега си минавам без проблем и без тях.
              Grand Vitra ddis 2008
              SEAT Althea XL tsi 2010
              Mitsubishi Canter

              Коментар


              • #22
                От: Понижаващи предавки на Grand Vitara 2007,1.9ddis.

                С тебе говорим на различен език.
                Мо'е аз да карам 4х4 от 2008, ама пък почти не ходя на места, където можеш да минеш без бавни.
                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                Коментар


                • #23
                  От: Понижаващи предавки на Grand Vitara 2007,1.9ddis.

                  Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                  С тебе говорим на различен език.
                  Мо'е аз да карам 4х4 от 2008, ама пък почти не ходя на места, където можеш да минеш без бавни.
                  Наистина говорим на различни езици - за всичко си имач начин!Но се иска опит и бъди сигурен придобиването му е КЕФАВажен е пътя а не целата.Има една легенда в Американското автомобилострене много преди откриването на 4х4 с която са ходили по места през които днес и много хора дори и с наи-бавните пак не минават.
                  Grand Vitra ddis 2008
                  SEAT Althea XL tsi 2010
                  Mitsubishi Canter

                  Коментар


                  • #24
                    От: Понижаващи предавки на Grand Vitara 2007,1.9ddis.

                    Първоначално публикуван от tanosliven Преглед на мнение
                    Да споменах го и по нагоре -помага много поне за 5 г с него - върши работа .Там кадето с предишния модел ми се е налаголо да включвам бавни сега си минавам без проблем и без тях.
                    Аз също имам ESP и Traction Control, по това, което съм чел предимството на този модел с ESP пред същия без ESP е много голямо. Малко остана до зимата, нямам търпение да тествам всичко

                    Коментар


                    • #25
                      От: Понижаващи предавки на Grand Vitara 2007,1.9ddis.

                      това, че дизелът има голям въртящ момент на ниски обороти е вярно, но специално този дизел в диапазона 800-1500 оборота не се представя добре... Почти същото беше и на Санта Фе 2.0ЦРДИ /с разликата, че там няма бавни и проблемът е сериозен/ - сравнявам ги със СФ-2 V6, на който празния ход е 700об/мин, а на 1000 катереше баири на първа с лодката отзад /който е карал дълго 6 метра ремарке с моторна лодка по разбит черен път, знае как се минава - с минимална скорост и ослушване къде ще задере/
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #26
                        От: Понижаващи предавки на Grand Vitara 2007,1.9ddis.

                        Grand Vitra ddis 2008
                        SEAT Althea XL tsi 2010
                        Mitsubishi Canter

                        Коментар


                        • #27
                          От: Понижаващи предавки на Grand Vitara 2007,1.9ddis.

                          Как не му се изкривиха каплите на това чудо...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Понижаващи предавки на Grand Vitara 2007,1.9ddis.

                            Най-вероятно са дървени...
                            о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                            Коментар


                            • #29
                              От: Понижаващи предавки на Grand Vitara 2007,1.9ddis.

                              Малко офф-топик. Днес се сдобих с четири броя от тези гуми:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:36536239_1_585x461.jpg
Прегледи:1
Размер:53.6 КБ
ID:5539930Натиснете снимката за да я уголемите

Име:36536239_2_800x600.jpg
Прегледи:1
Размер:96.4 КБ
ID:5539932

                              В идеално състояние са. Какво ви е мнението, като цяло за гумите на Дънлоп и конкретно за този модел и шарка?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Понижаващи предавки на Grand Vitara 2007,1.9ddis.

                                Зимни гуми втора ръка - много по важно е колко и КАК(!) са карани.
                                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X