Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Витарата на Дени

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Витарата на Дени

    Затова предполагам че проблема е от лифтнатия амортисьор. Той бяга от максималния ход на щангата и гумата увисва на нея а при по силно натоварване като скачане в коловози я чупи точно там където е на снимката.

    Коментар


    • От: Витарата на Дени

      Първоначално публикуван от Денислав Димитров Преглед на мнение
      Затова предполагам че проблема е от лифтнатия амортисьор. Той бяга от максималния ход на щангата и гумата увисва на нея а при по силно натоварване като скачане в коловози я чупи точно там където е на снимката.
      Имаш ли стабилизираща щанга ? За къса нормална Витара 5 см. на предната пружина са много , но не е скъсан от това. Аз за толкова много години и километри с повдигани Витари съм късал японски накрайник само веднъж на състезание преди две години с гуми 12/16 тракторни. Удара беше зверски, цялата кола падна на една предна гума .
      0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

      Коментар


      • От: Витарата на Дени

        Новия накрайник (гарантирано за този модел Витара) се оказва различен от счупения. Скъсания се оказа много по дълъг. На снимката се вижда че даже с откъсната резба е по-дълъг.

        А пък чудото дето се регулира с него е някакво късо. По-дългото е оригинално.



        Коментар


        • От: Витарата на Дени

          То и другото може да е от Витара, ама пусто испанки, японки, мириканки, коя правена сутрин, коя следобед ... Все пак вземи мерки да поограничиш провисването, кормилната щанга не е нещото, дето трябва да удържа окачването поначало.
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • От: Витарата на Дени

            За испанките са късите , Виж как ти почва номера на рамата (с какви букви)
            Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

            Коментар


            • От: Витарата на Дени

              И аз онзи ден направо срязах накрайника на а-рамото по същия начин. Бях го направил с накрайник от Форд Транзит и след удар в дупка му стана лошо.... все си мислех, че заварената гайка няма да издържи, а то накрайника замина. Сега мисля да сложа подложка и да намаля ъгъла за да се намали и натоварването, според мен. Пусти накрайници.....
              TT-Tuning Team
              АСК Добрич

              Коментар


              • От: Витарата на Дени

                Първоначално публикуван от Деян Давидов Преглед на мнение
                И аз онзи ден направо срязах накрайника на а-рамото по същия начин. Бях го направил с накрайник от Форд Транзит и след удар в дупка му стана лошо.... все си мислех, че заварената гайка няма да издържи, а то накрайника замина. Сега мисля да сложа подложка и да намаля ъгъла за да се намали и натоварването, според мен. Пусти накрайници.....
                На моята и сложих кормилен от УАЗ. Заварих го под ъгъл при които болта стои в средно полужение когато Витарата е в нормално(не натоварено) полужение и от тогава не съм имал проблем.
                Дори болта може да се разглобявва за почистване и смазване или само да се натегне при нужда
                на сушата и град помага

                Коментар


                • От: Витарата на Дени

                  Първоначално публикуван от robocop Преглед на мнение
                  На моята и сложих кормилен от УАЗ. Заварих го под ъгъл при които болта стои в средно полужение когато Витарата е в нормално(не натоварено) полужение и от тогава не съм имал проблем.
                  Дори болта може да се разглобявва за почистване и смазване или само да се натегне при нужда
                  Здрасти и благодаря за съвета.
                  Би ли щракнал една снимка да ни покажеш.

                  Коментар


                  • От: Витарата на Дени

                    Колега не че много разбирам ама да кажа и аз при мен се получи същото нещо но го предотвратих преди да се счупи. Понеже я повдигнахме с подложки на друг колега от форума и точно като я пусках от крика забелязах че при като я пусна на земята няма проблем. Обаче като я вдигна на крик преди да се разгъне напълно опира точно там където се е счупил накрайника.Премахнах стабилизиращата щанга и сега няма ядове.
                    0878424143
                    0887424150

                    Коментар


                    • От: Витарата на Дени

                      Не мога да карам без стабилизираща щанга. Карам таралясника и по асфалт.

                      Ще мисля да връзвам носачите с нещо.

                      Коментар


                      • От: Витарата на Дени

                        Дени, това няма никакво значение че караш по асвалт. Аз съм карал две Рена без стабилизираща щанга без проблеми.
                        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                        Коментар


                        • От: Витарата на Дени

                          Първоначално публикуван от Денислав Димитров Преглед на мнение
                          Не мога да карам без стабилизираща щанга. Карам таралясника и по асфалт.
                          Махай я. Аз съм без. Разликата е малка
                          Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

                          Коментар


                          • От: Витарата на Дени

                            Ок махнах я.

                            Дано не мина някой завой по врати...

                            Коментар


                            • От: Витарата на Дени

                              Koлега след премахването единствено намирам разлика в поведението на витарката след около 90-100км. Има и плюс в тая работа намаляваш теглото с няколко кила.Поздрави
                              0878424143
                              0887424150

                              Коментар


                              • От: Витарата на Дени

                                По добре удължи биалетките,и си остави щангата.Поне 100 инжинери(японски) са изчислили че трябва да е там.Истинските коли имат стабилизираща щанга дори и отзад(имам впредвид на задното окачване),и стоят по-добре.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X