Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Витарата на Дени

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Витарата на Дени

    Ако е само за лебедката-вече се каза: прекъсвай плюса. Така се прави. Има си специални ключове, масово държат на 1000 Ампера, ако не е само търговски трик. Ама май не е, щом си даянят безгрижно, а в по-големите лебедки токове от 500 Ампера не са рядкост... И няма нужда де в купето. Някъде в коша върши работа.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: Витарата на Дени

      аа
      Последно редактирано от Денислав Димитров; 28-01-13, 19:44. Причина: игнор

      Коментар


      • От: Витарата на Дени

        Ок а ако не монтирам никакъв ключ какви са рисковете? Смисъл ако го изключвам само като е паркирана защо ми е? А ако трябва да го включвам из под капака всеки път като ми трябва ще е мъчително.

        Коментар


        • От: Витарата на Дени

          Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
          ...За лебедката не е разумно да се прекъсва минуса, понеже оставаш с един 35кв кабел без предпазител на муцуната на джипа и при удар може да стане беля .
          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

          Коментар


          • От: Витарата на Дени

            Разбира се можеш да си изведеш ключа в купето. Но ще трябват дълги кабели, от това следват веднага два минуса-за да захраниш лебедката добре(да няма пад на напрежението) се изискват дебели кабели. Минимум 50 мм2. По-добре 75. И веднага другия минус-скъпи са пущините. Иначе един ключ по правата между акумулатора и релетата не внася никакво удължаване. Само трябват още две обувки.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • От: Витарата на Дени

              - Шлайфан блок
              - нови ризи
              - бутала
              - лагери втори ремонт
              - шлайф на вал - втори ремонт
              - нов комплект съединител
              - много пари













              Коментар


              • От: Витарата на Дени

                Колко много ти излезе?
                Важното е да се оправи и ще стане като нова.
                Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                Dacia Duster 4WD

                Коментар


                • От: Витарата на Дени

                  1100 лева за ремонта на двигателя

                  Коментар


                  • От: Витарата на Дени

                    Понеже имам проблем с оборотите на студен двигател, може ли да ни посъветвате къде да търсим проблема докато е разглобена?

                    Някой каза че е писано но аз не открих много.

                    Като я запалим студена ще ревне с 2800-3000 оборота и е грехота на този нов двигател...

                    За проблема, прави го и на газ и бензин. Като загрее след това държи около 1000 не точно ами там някъде.

                    Коментар


                    • От: Витарата на Дени

                      Първоначално публикуван от Денислав Димитров Преглед на мнение
                      1100 лева за ремонта на двигателя
                      Дени, за тези пари да си купил два двигателя
                      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                      Коментар


                      • От: Витарата на Дени

                        В неизвестно състояние .

                        И аз често съм мислил над двата подхода. Ако двигателя е лесен за намиране до някъде е опция да вземеш мотор 2ра ръка. Ако е някой по-труден е по-удачно да си го оправиш и знаеш, че е читав след това. Обаче впечатленията ми за ремонтирани мотори са също противоречиви - един кара, един не кара...

                        Коментар


                        • От: Витарата на Дени

                          Първоначално публикуван от Денислав Димитров Преглед на мнение
                          Понеже имам проблем с оборотите на студен двигател, може ли да ни посъветвате къде да търсим проблема докато е разглобена?

                          Някой каза че е писано но аз не открих много.

                          Като я запалим студена ще ревне с 2800-3000 оборота и е грехота на този нов двигател...

                          За проблема, прави го и на газ и бензин. Като загрее след това държи около 1000 не точно ами там някъде.
                          Е то така си се държи поначало. Докато вдигне 40-50 градуса, оборотите са малко по-високи, след това си слизат. 3000 е множко, наистина. Ако е моноинжекция, кръглата капачка с 3те болта, завиваш така да се каже гайката вутре на половин оборот и си ОК. Ако е малко може и на 1, ама внимателно все пак.

                          1100 само за ремонт на мотора и то ПО ТОЗИ начин - не си добре в главата. Тотатлно!
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • От: Витарата на Дени

                            Аз искам джип дето мога да му вярвам. Или ще е като хората или въобще няма да го карам.

                            Драго ако се покаже некой чарколяк през блока докато сме по чукарите на Б. Слатина трябва да дам сума пари само да си го прибера в къщи, а пък от там нататък нов блок и яко разправии.

                            Покрай която Витара съм минал на всичките се чува едно и също "крякане" на лагерите. Откъде да знам какво купувам особено когато е в насипно състояние и не може да се пробва?

                            Предложиха ми уж добри двигатели по 600 лева. Но нали трябва да ида на 200 километра да го видя? Ами някой трябва да го свали? Трябва да го докарам и накрая да платя на някой да го монтира? Тогава ще ми излезе пак същото но няма да знам какво карам.

                            Може и да съм пишлеме, но съм се опарвал от "евтиния начин" толкова много пъти че направо вече съм го отписал като "начин".

                            А доколко ремонта на мотора е добър или лош, ще разберем много скоро.

                            Благодаря за съветите.

                            Коментар


                            • От: Витарата на Дени

                              И на мен ми се виждат доста за такъв ремонт. Преди пет , шест години излизаше толкова , но и с нови бутала ремонт на главата и шлайф 0.25. Повечето части бяха от миркат. Дано да е сполучлив ремонта . За мен лично японски мотор веднъж отворен , вече не е същия. Ако ще и във ВМЗ Сопот и при всички извесни и неизвестни майстори да е правен с части дошли директно от Япония със чартър . Ако в сметката включиш и изгубеното време при майсторите , ядовете , донастройките и времето в което не си имал и карал тази кола сметката ще стане х2 или х3 , ама кеф цена нема .
                              0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                              Коментар


                              • От: Витарата на Дени

                                Втора ръка бутала - 80 лева
                                Гарнитура глава - 35 лева
                                Силикон за картер - 15 лева
                                2х Семеринг - 20 лева
                                маслен филтър - 13 лева
                                сегменти - 144 лева
                                биелни лагери - 58 лева
                                основни лагери - 69 лева
                                масло - 50 лева
                                майстор - 300 лева
                                шлайф и нови ризи на блок, шлайф на колянов вал - 340 лева

                                Всичко: 1124

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X