Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самурая на Трол

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Самурая на Трол

    Самураят е витаров двигател 1.6 моноинжекция, който е само 80 к.с. Определено трябва да се усети бая разлика, като се сложи 2.0 115 к.с.
    Както казах, двигател вече имам: C20NE от Вектра (не че има значение, защото е 1:1 с този от Омега. Значи правилно съм се ориентирал: Скоростна кутия от Омега А - с жило.

    Първоначално публикуван от Миро Иванов Преглед на мнение
    Опел Омега А, но по-добрият вариант е цяла Омега и се сваля всички, което ти трябва. Все още на схващам целта на упражнението.
    Целта е ясна: Не ми стига мощност в баира. Един клип за онагледяване:
    https://www.facebook.com/groups/1600...3245219632669/
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

    Коментар


    • От: Самурая на Трол

      Куплираш си мотора с омегова кутия и раздатка от 1,0 самурайска и ще усетиш разликата .Аз съм с раздатка от ГАЗ 69 .
      0887/400121 Антон Донев

      Коментар


      • От: Самурая на Трол

        Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
        Самураят е витаров двигател 1.6 моноинжекция, който е само 80 к.с. Определено трябва да се усети бая разлика, като се сложи 2.0 115 к.с.
        Както казах, двигател вече имам: C20NE от Вектра (не че има значение, защото е 1:1 с този от Омега. Значи правилно съм се ориентирал: Скоростна кутия от Омега А - с жило.


        Целта е ясна: Не ми стига мощност в баира. Един клип за онагледяване:
        https://www.facebook.com/groups/1600...3245219632669/
        Разликата трябва да е в картера само.
        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
        Ford Fiesta 1.4 Tdci

        Коментар


        • От: Самурая на Трол

          Антоне този самурай трябва да е с 4.16 раздатка, стига с тия от хилядарка, че после всеки вика нямам преден мост.
          П.п. Аз съм карал с Витаров двигател с карбуратор от лада на газ и не мога да кажа, че му е липсвала мощност.
          Сузуки Самурай-старт от скрапа
          0885192667

          Коментар


          • От: Самурая на Трол

            Ами да ,зависи от килограмите на машината .

            А какво се случва на мостовете заради раздатката от 1,0 Самурай ?
            0887/400121 Антон Донев

            Коментар


            • От: Самурая на Трол

              Раздатката е бавна - със сменените зъбати колела. Имам бавни и по-бавни. Бързи нямам.
              Първоначално публикуван от Миро Иванов Преглед на мнение
              Антоне този самурай трябва да е с 4.16 раздатка, стига с тия от хилядарка, че после всеки вика нямам преден мост.
              П.п. Аз съм карал с Витаров двигател с карбуратор от лада на газ и не мога да кажа, че му е липсвала мощност.
              С какви гуми си го карал? Моят е със 33-ки Силвъри. На асфалт няма грижи - за старт копа на място, но в баир умира.
              Ето още един клип, където на двигателя мощността му едвам стига, за да издрапа:
              https://www.facebook.com/groups/1600...3244406299417/
              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

              Коментар


              • От: Самурая на Трол

                Току що гледах клиповете и ми стана интересно, та можеш ли да кажеш какви са ти ПЧ на мостовете и на бавните и още по-бавни на раздатката, като предполагам, че на клипчетата си на по-бавните ?
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • От: Самурая на Трол

                  Да, изрових ги преди време. аз съм си маниак на статистиката.
                  Бавни: Раздатка: 1.409 по дифове 5.125
                  По-бавни: Раздатка: 4.16 по дифове 5.125
                  Последният клип е на 2-ра бавна с около 4000-5000 об/мин, което прави 15-19 км/ч

                  П.П. Предавателното число на 2-ра е 1.947 - който иска - да смята.
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • От: Самурая на Трол

                    Самурая на zvinko е с оригиналните мостове на 35"-ци, мисля и с оригиналната раздатка, и с оригиналният 1.3, но тубиниран, и казва, че си върви достатъчно добре, а и не е чупил мостове.
                    Не виждам причина твоят да се задъхва.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • От: Самурая на Трол

                      35-ци Силвъри ги имам на нисък старт на джанти. В момента, в който сложа повече кобили под капака, ще ги обуя. За момента няма смисъл, защото и 33-ките има драма да ги развърти.

                      П.П. Ако оригиналният преден мост за Самурай може да удържи на 35-ци, това е много добра новина за мен. - ще се опитам.
                      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                      Коментар


                      • От: Самурая на Трол

                        1.3 турбиниран, с оригиналните мостове и 35"-ци, като в момента не се сещам какво говорихме за раздатката, но мисля че и тя беше оригиналната.

                        Що просто не турбинираш витаровият мотор ?
                        Лозенските близнаци продаваха турбокита от тяхната Витара, но дори и да са го продали, предполагам ще те светнат как стоят нещата, да не откриваш топлата вода.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • От: Самурая на Трол

                          От моя опит с опелкския двигател-Франко не можеше да съперничи на по-сериозните машини. Но пък тежеше със сигурност над 1500 кила, по-вероятно беше 1600. Така и не стигнах до кантар.
                          Но пък и двигателя не беше в много добра кондиция. Уж всичко наред, амааа...

                          Обаче разлика с витарския двигател определено се усеща.
                          Отначало не я усетих много, но след като свикнах с тази мощност-седнах да покарам малко витара, с 80 коня.
                          Определено се усети разликата.
                          Раяздатата беше Газ-69, мостовете с 4,625. Кутията-Опел омега.

                          Ако самурайчето не е накичено с много железа, и двигателя е в ред-определено има смисъл.
                          З самурайски мостове с 35-ци?.. Хммм...

                          П.П. Търси двигател от калибра. 16 клапановия, 150 коня. С него самурайчето лети, лети... Преди 2-3 години mendi кара такова самурайче в траялния шампионат. Страхотна машинка беше.
                          Е, и мостовете бяха тойота де
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • От: Самурая на Трол

                            Добре де, една турбина не е ли по-лесният вариант, особено и че е отработено ?

                            Иначе, ако така и така ще се сменява двигателя, варианта предложен от Кольо със 150 коньовият мотор е по-смисленият.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • От: Самурая на Трол

                              То при опел само ц20лет е смислен ама айде.
                              Няма страшно в умирачката...
                              Страшното е да си жив!...

                              Коментар


                              • От: Самурая на Трол

                                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                                Добре де, една турбина не е ли по-лесният вариант, особено и че е отработено ?

                                Иначе, ако така и така ще се сменява двигателя, варианта предложен от Кольо със 150 коньовият мотор е по-смисленият.
                                С тая степен на сгъстяване при сузукитата мотора ще трябва да премине през доста преработки. Цената ще надхвърли смяна на готов мотор, a дали ще стане не е много сигурно. Аз ако трябваше да прява бегачка, щях да сваля цялата предница да насадя нещо смислено 200кс (V6 че са по-къси) с кутията и после да затоворя както ми е удобно съобразявайки се с новия мотор. Предната част на купето на самурай се сваля за половин ден, а и без това тази кола е тотално нелегална.
                                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                                Drag Grand Canyon Daily
                                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                                LZ1JYM

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X