Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самурая на Трол

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Самурая на Трол

    Според мен сложи най- мощния, за да не решиш в последствие, че ти е малък!

    Коментар


    • От: Самурая на Трол

      Първоначално публикуван от ivko006 Преглед на мнение
      Според мен сложи най- мощния, за да не решиш в последствие, че ти е малък!
      +1 Карал съм 1.3 Гти и върви само във високите обороти... Витаровия сие доста добър вариант... здрав с малко кабели около него... Баленовия има електроника... И доста тяга... която ще бъде предостатъчна за Самурая http://vbox7.com/play:efd8fb38 Ето как тръгва баленовия 1.8 от ниски гумите са 32-ки
      Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

      Коментар


      • От: Самурая на Трол

        Благодаря! Изборът се пада на Витара 1.6 8в с карбуратор. Остава да го намеря!
        Грижа към другия, лична отговорост, свобода; 0886 534013 elffists.deviantart.com

        Коментар


        • От: Самурая на Трол

          Имай в предвид, че Витарата е с 5.125:1 дифове и ако слагаш такъв, ще е по слабичък при теб. А и при монтаж на Самурай мисля че се слага Самурайския маховик, което ще го направи още по слаб. Не знам за Баленов мотор, но ми звучи най- добре, а и най - вероятно ще е по - евтин от Витаров.

          Коментар


          • От: Самурая на Трол

            Ти си луд да сложиш 1.6 двигател...........
            Лудак

            Коментар


            • От: Самурая на Трол

              За сега не ни е нужна много повече мощност.. бавната раздатка помага, а и нямам финансова възможност за лек мощен и надежден мотор.. някой друг път ако решим да сменяме мостовете.. тогава вече ще се мисли за друг мотор.. (но това е вече друг проект.. и сигурно ще е на друг самурай)
              Грижа към другия, лична отговорост, свобода; 0886 534013 elffists.deviantart.com

              Коментар


              • От: Самурая на Трол

                Аз с купуването на втория самурай веднага махнах 1.3то и сложих витаровия. Разлика има но не е кой знае какво. Усети се подобрение откъм ускорението на колата и разхода си ми остана същия да не кажа и малко по малък. До тук ОК но след като сложих и бавните дифове вече нещата придобиха коренна разлика. Вече навсякъде из града си карах на 5 без проблем мотора започна да се развива много по лесно. Лично мое мнение е че мотора е адекватен с понижаване на предавките било то от раздатката или от дифовете. Другото което е като + че с един готов фланец се монтира много лесно и има 6-7 кабела....... Слагай смело витарски мотор няма да съжаляваш, а като за пример и тест имаш Ицовия джип
                Дано да съм помогнал
                „глупава глава на краката почивка не дава”

                Коментар


                • От: Самурая на Трол

                  Троле, що ни забрави....

                  Коментар


                  • От: Самурая на Трол

                    Скоро ще бъде довършен и започваме да се возим, имаше забавяне по финансови причини..
                    Грижа към другия, лична отговорост, свобода; 0886 534013 elffists.deviantart.com

                    Коментар


                    • От: Самурая на Трол

                      А снимки ???
                      Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
                      Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

                      Коментар


                      • От: Самурая на Трол

                        Очакваме скоро да пристигнат и задните шокове... снимки после..
                        Грижа към другия, лична отговорост, свобода; 0886 534013 elffists.deviantart.com

                        Коментар


                        • От: Самурая на Трол

                          Дочакахме ги! Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo (2).jpg
Прегледи:1
Размер:85.4 КБ
ID:5423769
                          Грижа към другия, лична отговорост, свобода; 0886 534013 elffists.deviantart.com

                          Коментар


                          • От: Самурая на Трол

                            Хайде аирлия. И само да питам нещо. Нали не се каниш и задното окачване да е тип radius arm? Предното гледам е такова и с тези малки тампони към моста торсионния ефект ще е като от 50 мм стабилизираща щанга и машината ще следва стриктно наклона на терена с много слаба артикулация. За преден (водещ) мост не е чак толкова неприемливо, но втори водещ (наклона на купето) мост е недопустимо да има. Та затова питам

                            ПС
                            отделно при толкова малък триъгълник материала на рамената би трябвало да е поне Ст 45. Ако си използвал Ст20 или тръби за парно (Ст3) ще се изкривят веднага.
                            My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                            Коментар


                            • От: Самурая на Трол

                              Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                              Хайде аирлия. И само да питам нещо. Нали не се каниш и задното окачване да е тип radius arm? Предното гледам е такова и с тези малки тампони към моста торсионния ефект ще е като от 50 мм стабилизираща щанга и машината ще следва стриктно наклона на терена с много слаба артикулация. За преден (водещ) мост не е чак толкова неприемливо, но втори водещ (наклона на купето) мост е недопустимо да има. Та затова питам

                              ПС
                              отделно при толкова малък триъгълник материала на рамената би трябвало да е поне Ст 45. Ако си използвал Ст20 или тръби за парно (Ст3) ще се изкривят веднага.
                              Така направени носачите нямат торсионен ефект и ходовете са доста добри ! А тръбата си е каквато трябва .
                              Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                              New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                              Коментар


                              • От: Самурая на Трол

                                Аз също смятам ,че така направени носачите имат торсионен ефект ,както при носачите тип (пушки/вилици). Ходовете са друга тема.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X