Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на Suzuki за "лек" офроуд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

    Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
    1000лв за гуми дето не знам дали са мойте гуми са много. Ще пробвам първо със грабъра и преди да преценя размера ще си видя ЕТто на джантите и ще питам за съвет. Гумите ще са нови, за регенерат даже и не мисля. Дано избера правилното, защото не са евтини и не са нещо дето да го взимам всеки месец ...

    Относно размеара на гумите - витарата няма да се вдига. Поне за сега. И съответно 215/85/Р15 имам силни подозрения, че ще опира.
    С постепенното навлизане в гората и разходките ще разбереш,че щеш-нещеш Витарата ще трябва да я вдигнеш и съответно да и сложиш 215/85-15 или 235/75-15.
    Стандартно Витарите отпред са нисички-/клиренс 20-21см./,а това за в гората често ще ти е проблем.

    Коментар


    • #62
      От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

      Щом няма да я вдигаш придържай се към стандартния размер който се препоръчва а той е 195R15 или 205/75/15.Иначе играе шлайфа.Успех в избора и дано уцелиш твоите гуми.Щото аз за една година смених три комплекта докато си седна на д....то.
      не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

      Коментар


      • #63
        От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

        В момента е със 215/75/Р15. Значи това ще са и следващите гуми. С някакви ляти джанти е и предполагам са с по-малко ЕТ от железните. Може това да е причината да не опира никъде с този размер.

        Коментар


        • #64
          От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

          Тая работа така няма да стане. Ще се лифтва колата. Днес по едни кални коловози за малко да си остана на Искъра. Влезнах в плитък и задницата на колата почва да се пързаля към дълбокия. А дълбокия е има няма 40см. Ама с малко акъл и късмет издрапах от плиткия преди да стигна до закъсвация. Добре че човека с мен даде акъл да подложим малко клонки там и да видим дали няма да захапе. Иначе щях сега да махам с лопатата и да права място за излизане от коловоза ...

          Можете ли да ме ориентирате грубо колко пари излиза лифта? Има ли човек дето да се хване и да я свърши тази работа или да почвам да диря чертежи и да я правя сам?

          Коментар


          • #65
            От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

            Ахааа, ще сетиш...На мен повдигането ми излезе 30-40 лева. 20 за пружините от вартбург, и още малко за стругар дето ми остърга подложките за предните пружини. Но аз почти всико си правя сам де... Ако наемеш майстор, или сервиз-сметката ще е много по-голяма разбира се.А теми за повдигане има няколко. Най много информация можеш да намериш в темата за повдигане на витара къса база от Славин. Аз копирах всичко оттам, и няма никакъв проблем. Всички размери са точни, прочети какво пише, и действай според написаното.Успех.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #66
              От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

              Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
              Тая работа така няма да стане. Ще се лифтва колата. Днес по едни кални коловози за малко да си остана на Искъра. Влезнах в плитък и задницата на колата почва да се пързаля към дълбокия. А дълбокия е има няма 40см. Ама с малко акъл и късмет издрапах от плиткия преди да стигна до закъсвация. Добре че човека с мен даде акъл да подложим малко клонки там и да видим дали няма да захапе. Иначе щях сега да махам с лопатата и да права място за излизане от коловоза ...

              Можете ли да ме ориентирате грубо колко пари излиза лифта? Има ли човек дето да се хване и да я свърши тази работа или да почвам да диря чертежи и да я правя сам?
              Колега казах ти,че няма да ти хареса така Витарката и ще стигнеш до извода-ЛИФТ и май познах.
              Естествено,че всичко ще си направиш сам,както ти е казал и Кольо.Има доста теми тук.Иначе ще ти вземат едни сериозни пари и ще си мислиш,че са ти направили кой знае какво.

              Коментар


              • #67
                От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                Има гараж с подемник на разположение, там ще се действа. Иначе видях, че в продава има тема и колега предлага готови елементите. Чудя се само отпред да подлагам ли пружините или да ползвам такива от Гранд Витара. И тези задните дето от Варбург се ползвали къде ще ги търся идея си нямам ...

                Какъв размер гуми влизат след лифта? Фланци ще се слагат, защото джантите ми са доволно прибрани. Още не съм свалил да видя колко е ЕТто, но тия дни ще го направя. Предполагам накрая ще се цели ЕТ към 0 или -10.

                Коментар


                • #68
                  От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                  Така най-накрая взе правилно решение.Придържай се към изпробвания вариант т.е. отпред подложки отзад пружини от варбург, това си е сиромашкия лифт на И.П. изпробван през годините.Най- добрия вариянт за гуми след лифта е 235/75/15.За пружини се разтърси по моргите мойте ми ги дадоха за 10лв но, ако кажеш за какво са ти цената може да стигне и 100лв,така че без много обяснения взимаш и бягаш.Същото важи и за подложките даваш чертежа на стругаря и без много обяснения.За джантите, ако не искаш фланци мин ЕТ-25 така след лифта който ще ти даде около 10см височина/след смяната на гумите/ получаваш и 12см ширина. Успех и чакаме снимки!
                  не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                  Коментар


                  • #69
                    От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                    235/75/Р15 е без лифт на купето, нали?

                    Коментар


                    • #70
                      От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                      Ще ти опират тук-там.
                      0887/400121 Антон Донев

                      Коментар


                      • #71
                        От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                        Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
                        Ще ти опират тук-там.
                        Ще се угризът калниците Ако колата е италианка и не са ръждясали болтове да късаш и да псуваш колата се вдига за 4 часа, първата която вдигнах бая се озорих (от холандия) и другия зор са болтове с ситна резба ,които трудно се намират по морги и сервизи на приятели
                        Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                        Коментар


                        • #72
                          От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                          Ако е само в калниците - ще се "тунинговат" . И без това вече имам няколко ремонта за тенекеджия.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                            Ето тук се реже.

                            Но ако те увлече по-хард оффроад не е лошо и един боди лифт
                            М-у другото моята вече почти не си прилича с тази от снимката.
                            не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                            Коментар


                            • #74
                              От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                              Това 235/75/Р15 ли е? Че изглежда меко казано огромно...

                              Иначе сефтосах праговете и вече единия е смачкан. Нищо не пречи при смяната на праговете да се тунингова калника ако е само там.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                                Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                                Това 235/75/Р15 ли е? Че изглежда меко казано огромно...

                                Иначе сефтосах праговете и вече единия е смачкан. Нищо не пречи при смяната на праговете да се тунингова калника ако е само там.
                                Да това е 235/75/15.Тези от снимката са едни не лоши китайчета, с много добро поведение на сняг и замръзнало, не лошо в калта но, са много шумни на асфалт.
                                не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X