Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на Suzuki за "лек" офроуд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

    Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
    в Бургас с парче от моя праг ,избрах си дебелина на ламарината(1,2мм) и ми ги огънаха .Цена за двата прага 44лв
    Идеален вариант. Може би тази зима ще я покарам така да вида до къде ще се стига с офроуда и после като я кърпя ще сменя и праговете.

    А аз все повече откривам зарибявката по офроуда. Или както се казва - днес беше първа кал! Добре че едни добри хора с едно роки ме издърпаха .

    Коментар


    • #47
      От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

      Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
      Идеален вариант. Може би тази зима ще я покарам така да вида до къде ще се стига с офроуда и после като я кърпя ще сменя и праговете.

      А аз все повече откривам зарибявката по офроуда. Или както се казва - днес беше първа кал! Добре че едни добри хора с едно роки ме издърпаха .
      Ми то туй е болест неизлечима и няма открити лекарства за нея
      не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

      Коментар


      • #48
        От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

        Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
        Идеален вариант. Може би тази зима ще я покарам така да вида до къде ще се стига с офроуда и после като я кърпя ще сменя и праговете.

        А аз все повече откривам зарибявката по офроуда. Или както се казва - днес беше първа кал! Добре че едни добри хора с едно роки ме издърпаха .
        Айде, още един заразен...
        Следват гуми. Като опознаеш какво може витарата с добри гуми ще решиш, че с по-големи ще е по-добре. И си е така де. Следват други гуми-по-рошави, и по-високи. След тях минусови джанти, или фланци. После лебедка, която върви в комплект с прости, но яки брони. От тръба. Разните джекове и въжета въобще не ги слагам...

        Добре дошъл в средите на ненормалниците и откачалките.
        При нас е весело...
        И калнооооо....
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #49
          От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

          Първоначално публикуван от jaxan Преглед на мнение
          Ми то туй е болест неизлечима и няма открити лекарства за нея
          Недейте стряска колегата, лекарства мнооого/с временен ефект/, като се почне от всичко изброено от Кольо, и се продължи със смяна на джипа с по- голям, с блокажи, и т.н. и....докъдето ти стигнат мерака и силите! Успех!
          "Make love, not war!"

          Коментар


          • #50
            От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

            Първоначално публикуван от jaxan Преглед на мнение
            Ми то туй е болест неизлечима и няма открити лекарства за нея

            +1
            Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

            Коментар


            • #51
              От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

              Всъщност се оказах почти прав, моите General Grabber AT2 225/70/15 са с грайфер точно 13мм, така че, 15лева надолу с 1,5мм надолу в грайфера

              Коментар


              • #52
                От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                Ся почвам и аз да се колебая. От една страна по-тясните гуми (215) е по-добре за зимата май. От друга страна 235 (ако влиза без да опира никъде) ще е по-добре като няма сняг.

                Кой размер да избера като компромис между всичко?

                Относно лебедката - едно приятелче ми подшушна за лебедка в заложна къща за почти без пари. Чакам да върне малко повече инфо и ако е 4500лб+ май от рано ще се уредя с лебедка. Но на първо време ще трябва да намеря въже за теглене, че при първото ми затъване 4 пъти късахме докато излезна. После и хайджак и платформи .

                Коментар


                • #53
                  От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                  Според мен 225/75/15 е оптималният размер за витара 1,6 без значение начина на изгаряне на горивото, отделно ако си купуваш лебедка имай предвид, че ще се наложи да теглиш и някой друг освен себе си, примерно някой "параход" на 4 колела

                  Коментар


                  • #54
                    От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                    За параходи полиспаста не върши ли работа?

                    Коментар


                    • #55
                      От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                      Нищо не помага при затънал здраво "параход".Много сме малки да ги теглим.Относно гумите ако не са регенерат 235/75/15 е най оптималния вариант, хем си ги търкаля без проблем хем и си придобива по-хубав вид.За регенерат 225/75/15 с по-големи се задъхва.Бих те посъветвал да си вземеш едни BF Goodrich АТ, стават и за лято и за зима че и за лек оффроад, говоря за чисто нови



                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tire-all-terrain-t-a-ko-hero.png
Прегледи:1
Размер:148.8 КБ
ID:5304500
                      не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                      Коментар


                      • #56
                        От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                        Ами да може би 225/75/15 е добър размер за грабера ,но като ги гледах на живо и 235 ми изглеждаха просто по-добре и заръчах от тях Майната му на 1.5мм Но и аз съм за 225/75/15 като ,че ли
                        Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

                        Коментар


                        • #57
                          От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                          Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                          Чакам да върне малко повече инфо и ако е 4500лб+ май от рано ще се уредя с лебедка. Но на първо време ще трябва да намеря въже за теглене, че при първото ми затъване 4 пъти късахме докато излезна. .
                          Лебедка 4500 lbr. ще ти е слабичка, рискуваш винаги да я товариш на пределна възможност. На така нар. "въжета" не разчитай много,по-добре намери колан от ТИР - платформа, и го занеси на подходящия сърач да ти го оформи/за предпочитане по-дългичък/ - гарантирано можеш да висиш на него. Успех!
                          "Make love, not war!"

                          Коментар


                          • #58
                            От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                            Аз съм с 22мм въже (10метра) и съм дърпал и кораби и бусове и проблеми "0" (нула)
                            898450701

                            Коментар


                            • #59
                              От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                              4500 либри е малко за Витарата , оптимален вариант е 6500 либри а най-добре 8000 либри .
                              215/85/15 е идеална гума за Витара , хем висока хем по тесничка .
                              За мен BFG A/T-то не е за нашите коли ........ 1000 лв за тия гумите дет и на сняг и кал са гола вода........ айде не мерси
                              Лудак

                              Коментар


                              • #60
                                От: Избор на Suzuki за "лек" офроуд

                                1000лв за гуми дето не знам дали са мойте гуми са много. Ще пробвам първо със грабъра и преди да преценя размера ще си видя ЕТто на джантите и ще питам за съвет. Гумите ще са нови, за регенерат даже и не мисля. Дано избера правилното, защото не са евтини и не са нещо дето да го взимам всеки месец ...

                                Относно размеара на гумите - витарата няма да се вдига. Поне за сега. И съответно 215/85/Р15 имам силни подозрения, че ще опира.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X