Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Витара, въпрос за втулка задна главина?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Витара, въпрос за втулка задна главина?

    Нз защо не са капсуловани...мисля ,че са такъв модел...Ходих по разни магазини луфта за който ви говоря го има и на нови лагери от същия тип...Явно са така..няма радиален луфт никакъв ,а водата е ясна...Сложили са някакъв смотан силикон и то не навсякъде и реално не беше запечатано добре...Това не втулката не са канали...Така изглежда ...гладка е ...изчистих я и сега е добре...семеринга който свалих обаче беше много хлабав нещо...намерих семеринг от едно магазинче за японски части за 10лв и влиза доста по плътно...лагера нито ми е виел нито има луфт като е сложена гумата ...мисля да го събера така за проба само ,че ще правя и друго упражнение...Ще извадя и на другата да сменя ,че и там сълзи и ще смъкна дифа и временно ще сложа един обикновен на колегата Стефан Стоев ,а шпера ще се ревизира с негова помощ(ако не е много късно)защото има малко повечко луфт и да видим какво е цялостното положение ,а ако може и да го натегнем малко
    ще ви държа в течение...
    Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

    Коментар


    • #47
      От: Витара, въпрос за втулка задна главина?

      Проблема ти е не само в лагерите,а и леглата.Защо върху втулката има две следи от семеринг?Аз лично не бих карал така,а и истински семеринг на такива места не протича без причина.А то в тази тема и тук http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=93385&page=2
      е написано всичко което се чудех как да кажа по-кратко.Моето може да не се брои.
      Последно редактирано от veskov; 08-05-12, 17:09.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #48
        От: Витара, въпрос за втулка задна главина?

        има две следи защото семеринга е с двоен ръб...А за другото нз ...
        Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

        Коментар


        • #49
          От: Витара, въпрос за втулка задна главина?

          Нека и специалистите да си кажат мнението,но според мен от снимките си личи,че лагера е превъртял в леглото си,но дали е този лагер или предишния сменен,може да каже само колегата(ако си го е сменял сам или пък е присъствал на смяната). Мисля си,че ако беше превъртял този на снимката, по леглото от горната страна нямаше да има ръжда(може да е било така протрито от предишния лагер и като е проникнала влагата да е ръждясало мястото).Доколкото разбрах колегата е извадил само едната полуоска и снимките са на един и същ лагер от различните му страни.То ясно,че лагера има радиален луфт,но дали при въртенето на ръка показва някакви признаци на затягане при различно радиално натоварване?

          Коментар


          • #50
            От: Витара, въпрос за втулка задна главина?

            Днес извадих и другата полуоска или полувал както май е правилно ...там положението е почти същото ...семеринга отърва значително по-малко (едвам изпуска) ,но лагера има същия луфт и по същия начин е положението по челото му и по леглото в ръкава ...Също и там не беше добре оплатнено със силикон(а оригинално дали няма и гарнитура ,но това е друга тема)
            След това извадих и прасето ест Пак веселба и там...лагерите супер ,но пиниона и короната са видимо "на метал" макар ,че луфта е много малък(явно луфта за който писах по-горе е сбор от луфтовете в целия механизъм:диф,шлици,раздатка,кутия) ...просто като я взех беше без масло в моста но това не е за тази тема...
            Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

            Коментар


            • #51
              От: Витара, въпрос за втулка задна главина?

              Според мен си купи комплекти направо и смени всичко....Вземи си и силикон Виктор Рейнц и почисти и намажи всичко старателно!Надявам се след това да нямаш сериозни проблеми повече с лагерите!Ако нямаш възможност сега,смени поне семерингите и намажи с такъв силикон!
              Това с изяждането на леглата на легери често се оказва сериозен проблем и аз минах през този ад със старата си Витара!Както се случва отзад,така при мен превъртяха и изядоха леглата и предните лагери на главини и то именно от заминали семеринги и проникнала вода!
              Регулиране на луфт-а на задния диф. не е играчка и ако не му разбираш, по-добре не си играй с него,защото можеш да си създадеш неприятности,които да ти струват скъпо!
              Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

              Коментар


              • #52
                От: Витара, въпрос за втулка задна главина?

                Emo благодаря ти за съвета ...За дифа няма да го бутам ...предпочитам да си платя за нещата които не разбирам...А сега ще събера наистина само с нови семеринги пък да видим...Виктор рейнца е ясен ами да ходя да купувам ,че свърши...
                Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

                Коментар


                • #53
                  От: Витара, въпрос за втулка задна главина?

                  Експлоатация всеки ден .Така водата се изпарява.А преди да сглобиш мажи грес яко лагера. Ако не сложиш грес той няма от къде да се смазва.може да е старомодно, но меду фланеца и ръкава ередно да има гарнитура ,не силикон.Пробвано няколко пъти от мен .
                  [I]Георги Дим. Попов :Самоков тел.0882567867[/I]

                  Коментар


                  • #54
                    От: Витара, въпрос за втулка задна главина?

                    Сега...Явно се указва ,че наистина има поизносване на леглата...след консултации вариантите към момента са 4 :
                    1-осигуряване на лагерите с лепило за тази цел
                    2-набиване на центри по леглото
                    3-калайдисване на лагера
                    4-прикапване с медна тел по леглото на лагера

                    това са старите номера явно...говорих си с баща ми като човек живял по камионите цял живот и той пък ме изненада като каза ,че е правил всяко едно от тези неща и лепилото най-добре се справяло нали в зарумни граници 1-3 десети ...И на мен този вариант ми се вижда най-цивилизован ,а и защо да продават нещо ако то не върши работа...Утре ще зачиствам и меря да видим какво ще бъде...
                    Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

                    Коментар


                    • #55
                      От: Витара, въпрос за втулка задна главина?

                      Първоначално публикуван от MiTaKa_ Преглед на мнение
                      Експлоатация всеки ден .Така водата се изпарява.А преди да сглобиш мажи грес яко лагера. Ако не сложиш грес той няма от къде да се смазва.може да е старомодно, но меду фланеца и ръкава ередно да има гарнитура ,не силикон.Пробвано няколко пъти от мен .
                      На моята Витара за първи път аз свалих полуоските(за да сложа шпер) и бяха с един бял(твърд) силикон или херметик.Така че не знам модерно или редно но оригинално е така.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Витара, въпрос за втулка задна главина?

                        Ако лагера беше превъртал нямаше да има такава хубава ръжда само от едната страна на външната гривна. Според мен е превъртал (повечко) предния лагер, а този е сложен после, поне от снимките така се вижда. По принцип този вид лагерен възел се оставя с хлабина по външна гривна, за да превърта по малко с цел да не се износва лагера само на едно натоварено място. Блокирането му с лепила, центри и пр. е неправилно, но в случая при такова износване ще е по-малкото зло. Първо почисти добре без шкурка или с много ситна и леко, премери какво е леглото по размери и има ли отклонение по форма. Човек с опит може да прецени и като вкара в леглото нов лагер и види как влиза и дали се клати по две точки в леглото...
                        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                        Коментар


                        • #57
                          От: Витара, въпрос за втулка задна главина?

                          Някой може ли да каже какви трябва да са размерите на леглото в моста и какви са допустимите допуски при които мога да набия лагера спокойно...Имам разни книжки за Витарата ,но още не откривам това което търся ...
                          Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

                          Коментар


                          • #58
                            От: Витара, въпрос за втулка задна главина?

                            Тези лагери по принцип не се набиват, а са с лека хлабина, но не и да хлопат. Ще ти е трудно да го измериш точно. За да го хванеш ще ти трябва индикаторен микрометър вътромер. С шублер с точност 0.05 ще е трудно и неточно за отвора. Най добре ще може да се прецени, както е казал Славин. С новия лагер, по усет, трябва да влезе лесно но да не мърда.
                            Имай предвид, че ако сложиш гарнитура, ще се отвори още аксиален луфт м-у лагера и капака/леглото.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Витара, въпрос за втулка задна главина?

                              Ще се оправи...Ама е текло защото семерингите бяха сложени на обратно...Ясно в какви сервизи съм ходил
                              Последно редактирано от Петър Минчев - MaxBass; 10-05-12, 18:36.
                              Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X