Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сузуки Самурай!!Какво мислите??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Сузуки Самураи!!Какво мислите??

    Ще ти дам пример за части-водна помпа за 1300 -45лв а за пасат двойка я взех за 35-разликата не е голяма

    Коментар


    • #62
      До: Сузуки Самураи!!Какво мислите??

      Първоначално публикуван от kekerence Преглед на мнение
      Ще ти дам пример за части-водна помпа за 1300 -45лв а за пасат двойка я взех за 35-разликата не е голяма
      А за самурая може да си я намериш и за 20 лв, ако кажеш че е за суифт 1300.

      Коментар


      • #63
        От: До: Сузуки Самураи!!Какво мислите??

        Не намерих по-прясна тема та затова събуждам тази леко отлежала.
        Интересувам се от дългата версия на Самурай. Ако някой има или е карал такава може ли да сподели дали мощността на двигателя е достатъчен за повишеното тегло на купето и какъв е по-добрия избор с 1,3 бензинов (с газова) или 1,9 дизелов (на пежо). Като изработка от инфото, което тук прочетох дизел се слага само на испанските Самураи, което е минус (нямало части за тях). И въобще има ли дълги бази произведени в Япония?
        Другият ми въпрос е има ли други технически разлики освен в габаритите - разлика в окачването и въобще в наличността на части и възможност за ъпгрейдване, между късата и дългата база.
        Honda Africa Twin RD07 '95

        Коментар


        • #64
          От: До: Сузуки Самураи!!Какво мислите??

          Разликата в теглото, е колкото разликата с АГУ или без АГУ.
          Между 1,3 бензин и 1,9 дизел разликата в цената обаче е двойна.
          За частите не мога да ти кажа има или няма, защото аз лично нямам такъв "крокодил", но пък имам 3 от късите
          2 за каране (трошене) и 1 на части.
          Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
          http://www.cardomain.com/ride/2562837

          Коментар


          • #65
            От: Сузуки Самураи!!Какво мислите??

            Мога да дам цени на части за самурая,които аз проверих във Видин за моя 85 г.карбуратор.
            Ангренажен ремък-13 лв
            Ролка-35 лв
            Предни накладки-24 лв
            Какво производство са не мога да кажа,но цените ми се виждат добри.
            Suzuki Samurai 1.3
            Диян Димитров - 0897875292

            Коментар


            • #66
              От: Сузуки Самураи!!Какво мислите??

              Да дам и аз 1 пример:
              Карета за карданите GMC -25лева На размер са 99% същите от някаква Мазда, но издържат... 1 състезание, или няколко разходки.
              Карета KOYO - 45 лева, обаче не можаха да ми ги доставят. Имат ги само на каталог.
              Ако някой знае представител на KOYO при който да има оригиналните карета за SJ-410 да пише. Te са с вътрешна семеринга в самите чашки и наистина НЕ влиза вода в тях. И нямат гресьорка.
              За 3 кардана по 2 карета разликата в парите идва съществена
              Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
              http://www.cardomain.com/ride/2562837

              Коментар


              • #67
                От: Сузуки Самураи!!Какво мислите??

                Първоначално публикуван от Kaskadiora Преглед на мнение
                Te са с вътрешна семеринга в самите чашки и наистина НЕ влиза вода в тях.
                Аз си мислех че е с вътрешен зегер ама щом казваш.........
                Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                Дий Снайдер

                Коментар


                • #68
                  От: Сузуки Самураи!!Какво мислите??

                  Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                  Аз си мислех че е с вътрешен зегер ама щом казваш.........
                  Въртешния зегер си е едно на ръка, той не пази от вода. Самите чашки имат семеринг Откога не си виждал ОРИГИНАЛНИ карета?
                  Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
                  http://www.cardomain.com/ride/2562837

                  Коментар


                  • #69
                    От: До: Сузуки Самураи!!Какво мислите??

                    Първоначално публикуван от kiketo Преглед на мнение
                    ...Интересувам се от дългата версия на Самурай. Ако някой има или е карал такава може ли да сподели дали мощността на двигателя е достатъчен за повишеното тегло на купето и какъв е по-добрия избор с 1,3 бензинов (с газова) или 1,9 дизелов (на пежо). Като изработка от инфото, което тук прочетох дизел се слага само на испанските Самураи, което е минус (нямало части за тях). И въобще има ли дълги бази произведени в Япония?
                    Другият ми въпрос е има ли други технически разлики освен в габаритите - разлика в окачването и въобще в наличността на части и възможност за ъпгрейдване, между късата и дългата база.
                    Моите отговори са:
                    1. Имам дълъг Самурай и го карам от време на време.
                    2. Мощността по принцип не е много и понякога не достига понякога и на късия Самурай. Тогава при достатъчно желание и възможности се преминава към двигател от Витара, Суифт или др. Не знам каква е разликата в теглото, но не мисля, че е фатална.
                    3. За дизела не мога да коментирам - виждал съм само на снимка. Но, ако някога си купувам пак Сузуки (например Витара), пак ще бъде бензин!
                    4. Да, има и японски дълги Самураи.
                    5. Това да няма части за испанския Самурай не ми е известно. По принцип конструктивно това е един същ автомобил. Когато са необходими резервни части, купуваш японски и слагаш. Аз не съм имал до сега проблем с това, че е испанска сглобка.
                    6. Не ми е извесно да има части, по късия Самурай, които да не стават на дългия - освен карданите разбира се.

                    В заключение: дългия Самурай има всички плюсове и минуси на късия. Разликата е, че има багажник и, че е по-лесно да изкъртиш задната броня (защото свеса е по-голям).

                    Дано съм бил полезен!
                    По-добре късно, отколкото по-късно.

                    Коментар


                    • #70
                      От: До: Сузуки Самураи!!Какво мислите??

                      Жоро, много ти благодаря за изчерпателния отговор.

                      Желанието ми за дълъг Самурай е главно заради наличието на багажник, което предполага по-лесния монтаж на АГУ и ще има място за багаж.
                      При положение, че ще ми е първа 'жипка се предполага, че няма да се навирам по сокаци при които лесно да задирам задна броня ...
                      Сега остава само да го съгласувам с половинката, да ми попадне добър екземпляр и да ме оцели в добро финансвово състояние, въобще доста условностти, но поне най-трудното е решено- избора на МПС

                      Поздрави
                      Honda Africa Twin RD07 '95

                      Коментар


                      • #71
                        От: До: Сузуки Самураи!!Какво мислите??

                        Първоначално публикуван от kiketo Преглед на мнение
                        Желанието ми за дълъг Самурай е главно заради наличието на багажник, което предполага по-лесния монтаж на АГУ и ще има място за багаж....
                        Поздрави
                        На късия, има също вариант за монтаж на АГУ на местото на резервоара. А отпред в двигателния отсек правиш 1 малък резервоар - 10л, колкото да палиш зимата, или да се добереш до газстанция.
                        Снимки и подробности ТУК.
                        Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
                        http://www.cardomain.com/ride/2562837

                        Коментар


                        • #72
                          От: До: Сузуки Самураи!!Какво мислите??

                          каскадиоре във варна ли си или извън страната
                          Suzuki Samurai 420i

                          Коментар


                          • #73
                            От: Сузуки Самурай!!Какво мислите??

                            Първоначално публикуван от Макса Преглед на мнение
                            здр офроудъри, нова пушка съм в форума и мися да си купя сузуки самураи,но искам да ви питам дали то ще е удачен избор,
                            ще се използва предимно за работа на село,лов,лек оffroad,
                            искам да ви попитам за частите за сузукито,знам че са ниски но колко точно ? Колко излиза едно обслужване на мотора(масло,филтри,свещи,ремъци+труд) ,ако можете да ми посочите примерни цени на частите?избрах сузукито имено заради ниските цени но какви са по точно те?намират ли се ?
                            какъв разход мога да очаквам от 1300 кубика самураии и от 1000 кубика самураи(среден разход)?
                            Това че повечето самураи са 93,95 год ме плаши малко ,защото си е старичка кола и не се знае какво е преживяла,но споделета и вие мнението си за тях,вие знаете доста повече от мене за тези сузукита,
                            Благорая ви предварително,просто няма от кои друг да го науча
                            Поздрави
                            Вземи 1.3 няма да сгрешиш ! Самурай с гуми е като коза .. недостатъка който мога да кажа за него е че е зле на странични наклони .. малък е и не събира багаж ,но понякога това е и предимство , разхода също не е голям а и частите не са толкова скъпи ! Мисля че има SJ413 с заден блокаж .. ако намериш такъв си късметлия ! Успех

                            Коментар


                            • #74
                              От: Сузуки Самурай!!Какво мислите??

                              Първоначално публикуван от pramatarow Преглед на мнение
                              Вземи 1.3 няма да сгрешиш ! Самурай с гуми е като коза .. недостатъка който мога да кажа за него е че е зле на странични наклони .. малък е и не събира багаж ,но понякога това е и предимство , разхода също не е голям а и частите не са толкова скъпи ! Мисля че има SJ413 с заден блокаж .. ако намериш такъв си късметлия ! Успех
                              Колега,моля обръщай внимание на датите на съответните постове!

                              Коментар


                              • #75
                                Здрасти, интересува ме, повечето самурай без хидравлика ли са, и мн ли е тежък волана, може ли да се слага хидравлика на самурай без такава

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X