Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Организиране на Национална Зимна среща "Сузуки и Приятели"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Организиране на Национална Зимна среща "Сузуки и Приятели"

    Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
    Колега Тедо, преведи ни думата "заедлица", че по нашия край не е известна ?
    Произлиза от думата "заяждам", "заяждащ се" колега Иване.

    Коментар


    • От: Организиране на Национална Зимна среща "Сузуки и Приятели"

      Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
      ......защото досега не съм чул и видял такова чудо - Патрол да закъса и да го вадят...
      Ето виж:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020027 (Medium).JPG
Прегледи:1
Размер:131.8 КБ
ID:5243015



      Този патрол си е абониран да го дърпам по разходките

      И теб мога да издърпам по заарските баири
      Последно редактирано от Кольо; 15-01-11, 15:33.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • От: Организиране на Национална Зимна среща "Сузуки и Приятели"

        Ама вярно за тези, които не са вещи в нашия фолклор изглежда, че има някаква злобна надпревара за проходимостта, но вярвайте ми тези всички зааяждания са част от купона.
        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

        Коментар


        • От: Организиране на Национална Зимна среща "Сузуки и Приятели"

          Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
          Верно трябва да се купува на едро щото има да чакаме цял ден Патрола да закъса(много бира ще се изпие през това време)...май ще се превърнем в алкохолици от толкова пиене защото досега не съм чул и видял такова чудо - Патрол да закъса и да го вадят...
          Вервай ми виждал съм и закъсали такива. И гледката е жална и .... Последно лани у големио снег ми се наложи да дърпам един дълга база и много подготвен на една расотка над Бистрица и нещо му отказа предното, а беше дълга база с окачване и боди лифт и яки гуми. Като спрем до него и имам чувството, че карам мини копърка ... И понеже беше много дълък и се лашкаше за него връзахме и едно Г - мерцедесче, че и то имаше проблем и да не се връщам два пъти - та заедно ги издърпах с кекавата Витарка до хасвалта . А сега наздраве и ако не ми верваш питай Белята.
          0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

          Коментар


          • От: Организиране на Национална Зимна среща "Сузуки и Приятели"

            Верно е с сигурност,ама няма машина която да не се окопа,колкото по добра,толкова по хубаво и на по трудно място се захецва.
            За тва не мислете блокажи за джипките,ами неква машина за временно намаляне на земното притегляне,е там е истината
            Колега качил още малко клипове от разходката:
            http://www.youtube.com/watch?v=QQpYw...layer_embedded
            http://www.youtube.com/watch?v=bik9o...layer_embedded
            LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
            Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

            Коментар


            • От: Организиране на Национална Зимна среща "Сузуки и Приятели"

              Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
              Верно е с сигурност,ама няма машина която да не се окопа,колкото по добра,толкова по хубаво и на по трудно място се захецва.
              За тва не мислете блокажи за джипките,ами неква машина за временно намаляне на земното притегляне,е там е истината
              Колега качил още малко клипове от разходката:
              http://www.youtube.com/watch?v=QQpYw...layer_embedded
              http://www.youtube.com/watch?v=bik9o...layer_embedded
              Беля извини ме с теб се заяде жена ми на плажа Вромос. За там може да разчитаме на теб като безпристрастен участник !!! За гореописаната случка имам други очевидци. Отностно окопаването си абсолютно прав, но като БИВШ и надявам се Бъдещт собственик на Витара можеш ли да споделиш какво е относителното тегло на МПС-тата и каква е връзката със земното притегляне и какво правим с 2 тона и отгоре.
              0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

              Коментар


              • От: Организиране на Национална Зимна среща "Сузуки и Приятели"

                Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
                Верно е с сигурност,ама няма машина която да не се окопа,колкото по добра,толкова по хубаво и на по трудно място се захецва.
                За тва не мислете блокажи за джипките,ами неква машина за временно намаляне на земното притегляне,е там е истината
                Колега качил още малко клипове от разходката:
                http://www.youtube.com/watch?v=QQpYw...layer_embedded
                http://www.youtube.com/watch?v=bik9o...layer_embedded
                Много ме радва втория клип към края.
                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                Коментар


                • Re: От: Организиране на Национална Зимна среща "Сузуки и Приятели"

                  Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
                  Беля извини ме с теб се заяде жена ми на плажа Вромос. За там може да разчитаме на теб като безпристрастен участник !!! За гореописаната случка имам други очевидци. Отностно окопаването си абсолютно прав, но като БИВШ и надявам се Бъдещт собственик на Витара можеш ли да споделиш какво е относителното тегло на МПС-тата и каква е връзката със земното притегляне и какво правим с 2 тона и отгоре.
                  Мда,ще кажа какво мисля,макар че не е мястото за подобни дискусии,но кво пък само наши хора сме.
                  Витарата е един джип,доста подценяван,и когато аз се захванах с витара имаше много подигравателни подхвърляния,че тва било женски автомобил,бил слаба работа,не бил проходим изобщо,затова се заех със сложната задача да изведа част от тези хора от заблудата им.....и успях,който е карал с мен и е бил скептичен,а даже и тези които само са дочули,не след дълго си промениха отношението и започнаха да поглеждат към Витарника с респект,дори водачите на Г-класите приемаха витарата като достоен съперник.И това много ме радваше,още повече че като карахме постоянно в горите и виждахме разликата в машините,и тя се изразяваше предимно в разход за подръжка и разход за гориво,за еднакакъв пробег аз зареждах за 20 лв гас-пропан и 10лв бензин,а останалите с нафтовите печки зареждаха за над 100лв гориво...частите на Витарата бяха сравнително евтини и се ремонтираше като детска играчка........нооо и много често се чупеше,много гниеше,(не простимо но и шасито яко гние,обших го с 3 мм цялото),беше тесничка за багаж на дълго,не поемаше по големи гуми от 31 инча дори с дифове 5,125:1,независимото окачване ме предаваше често,а инямаше никакви ходове отпреде,макферсона ми беше консуматив,не рядко заминаваха предните маншони и карета заради лифта,а спускането на дифа обезмисляше моя стил на каране ,най ме беше яд на предния кожух на дифа от алуминий,първия скок и айде,ухото пак се скъса,после цепка в кожуха малка и дифа заминава,излекувах го и него но ми омръзна борбата за оптимизация,трябваше по голям мотор,дойде и време за цял мост,а какъв да бъде той ако не от леката серия на Тойота.Даа,и тогава видях просветлението,колко пари ще излезе хватката да сменя мотор и два моста,защо пак да губя цял сезон в ремонти когато мога да карам нещо което е отекнало в времето,доказан шампион,една легенда,еееее,айде увлякох се,ама дойдох на становището че по добре по голям разход отколкото чести ремонти и воала....
                  В интерес на истината ТЛК-то го джаскам яко,ако беше Витарата щеше да е предала богу дух,но всичко зависи кой как си кара джипа,може и да те надживее ако я кърпиш редовно
                  LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                  Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                  Коментар


                  • От: Re: От: Организиране на Национална Зимна среща "Сузуки и Приятели"

                    Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
                    Мда,ще кажа какво мисля,макар че не е мястото за подобни дискусии,но кво пък само наши хора сме.
                    Витарата е един джип,доста подценяван,и когато аз се захванах с витара имаше много подигравателни подхвърляния,че тва било женски автомобил,бил слаба работа,не бил проходим изобщо,затова се заех със сложната задача да изведа част от тези хора от заблудата им.....и успях,който е карал с мен и е бил скептичен,а даже и тези които само са дочули,не след дълго си промениха отношението и започнаха да поглеждат към Витарника с респект,дори водачите на Г-класите приемаха витарата като достоен съперник.И това много ме радваше,още повече че като карахме постоянно в горите и виждахме разликата в машините,и тя се изразяваше предимно в разход за подръжка и разход за гориво,за еднакакъв пробег аз зареждах за 20 лв гас-пропан и 10лв бензин,а останалите с нафтовите печки зареждаха за над 100лв гориво...частите на Витарата бяха сравнително евтини и се ремонтираше като детска играчка........нооо и много често се чупеше,много гниеше,(не простимо но и шасито яко гние,обших го с 3 мм цялото),беше тесничка за багаж на дълго,не поемаше по големи гуми от 31 инча дори с дифове 5,125:1,независимото окачване ме предаваше често,а инямаше никакви ходове отпреде,макферсона ми беше консуматив,не рядко заминаваха предните маншони и карета заради лифта,а спускането на дифа обезмисляше моя стил на каране ,най ме беше яд на предния кожух на дифа от алуминий,първия скок и айде,ухото пак се скъса,после цепка в кожуха малка и дифа заминава,излекувах го и него но ми омръзна борбата за оптимизация,трябваше по голям мотор,дойде и време за цял мост,а какъв да бъде той ако не от леката серия на Тойота.Даа,и тогава видях просветлението,колко пари ще излезе хватката да сменя мотор и два моста,защо пак да губя цял сезон в ремонти когато мога да карам нещо което е отекнало в времето,доказан шампион,една легенда,еееее,айде увлякох се,ама дойдох на становището че по добре по голям разход отколкото чести ремонти и воала....
                    В интерес на истината ТЛК-то го джаскам яко,ако беше Витарата щеше да е предала богу дух,но всичко зависи кой как си кара джипа,може и да те надживее ако я кърпиш редовно
                    Усещам носталгична нотка в последния ти пост към Вит. Не виждам отговор на въпроса ми за 2т.+ и земното притегляне.

                    П.С. Днес пробвахме в гората соло. Жена ми искаше да види дали съм толко храбър и сам. Пробвах най-трудното в района при много мокро и кално-направо плувахме на места и когато излязохме от всичките екстремчета и спрях ме попита: " Е къде е кефа сега като минаваш от всякъде " и да добавя от мен не се чупи Витарника.
                    0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                    Коментар


                    • От: Организиране на Национална Зимна среща "Сузуки и Приятели"

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Ето виж:

                      [ATTACH=CONFIG]289578[/ATTACH]



                      Този патрол си е абониран да го дърпам по разходките

                      И теб мога да издърпам по заарските баири
                      E сега гробаря да види тоя пост и стана 50 страници тема за 2 дни. Само да го кажеш е едно ама да пуснеш и снимка.... незнам. Утре ще е интересно но ще пропуснем Варненци,приятно изкарване(от калта)
                      http://vbox7.com/play:398e8b82

                      Коментар


                      • От: Организиране на Национална Зимна среща "Сузуки и Приятели"

                        Автомат ли е Витарата или ръчка

                        Коментар


                        • От: Организиране на Национална Зимна среща "Сузуки и Приятели"

                          С цялото ми уважуние към всички,не закъсват тези които само гледат сеир от страни или само пишат.М-у другото само ВИТАРРРРААА!!!
                          не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                          Коментар


                          • От: Организиране на Национална Зимна среща "Сузуки и Приятели"

                            При нас си има един два Нисана , няма да ги посочвам ама който си влезе в калта си го дърпаме не е само Тойотите да се дърпат -Витарките минават.

                            Коментар


                            • От: Организиране на Национална Зимна среща "Сузуки и Приятели"

                              Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                              защото досега не съм чул и видял такова чудо - Патрол да закъса и да го вадят...
                              Има и по лошо,не само да закъса но и фронтера да го вади
                              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                              Коментар


                              • Re: От: Re: От: Организиране на Национална Зимна среща "Сузуки и Приятели"

                                Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
                                Усещам носталгична нотка в последния ти пост към Вит. Не виждам отговор на въпроса ми за 2т.+ и земното притегляне.
                                По въпроса за габарита и тежестта на джипа.
                                Вярно е че Витарата има известен успех с 29-30 инча гуми,обаче този оптимален размер за нея ограничава възможностите и ,всяко покачване на размера при нея вече намаля правопорпорционално качествата и на засилка и плъзгане по корем-което я прави добра,голямата гума ще я изведе от коловозите само но ще я лиши от другите и способности....лошото че витарата не може да си позволи голям диаметър,ако не е сериозно поработено върху предавателните числа и полуоските и.
                                Ванка знаеш че колкото по големи са гумите толкова по проходим е джипа,после зависи от терена какви гуми,и точно от там идва разковничето,големите гуми на леки джипки нямат същото полезно действие,просто не могат да ги "натиснат",агресивната шарка си иска да се вкопае за да работи на 100%,без нужния натиск ако е голяма широка агресивна гума ,тя само ще се пързаля,но не и ако съобразена гумата за теглото на джипката,тема която не е дискотирана май,говорят само за шарки,размери,тесни или широки,но за теглото на джипа никой не споменава.......
                                LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                                Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X