Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

    Да не вземе някой да се заблуди - предавателни числа на диференциалите 5.11 на витара няма! Предполагам tef4o e искал да каже 5.125
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...F3%E7%F3%EA%E8
    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

    Коментар


    • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

      ъъъ... добре де Сори. Не знам що ми е останало 5.11 в главата.
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

        Антоне, чета темата и си мисля, че направи голям удар като сложи задния диференциал отпред. Сега има да правиш два еднакви комплекта корона и пиньон. Тук и аз се замислям за подобен вариянт, но наистина много по-лесния начин е с кит зъбни колела в раздатката. По-евтин е и ще е по-достъпен. Ти каза, че се отказваш да работиш в тази посока, но все пак си мисля, че чупенето на карета и преден диференциал усе дължи повече на екстремни ситуации като падане с развъртяни колела във въздуха и др., а не толкова от подаване на по-голям въртящ момент. Гледах на Калмини кита увеличава предавателното число с 30%, а това не е кой знае колко, но е точно липсващата ни мощност според мен. Цилиндричните зъби се изработват по-лесно и имам възможност да пробвам, но ще ми трябва да купя раздатка или да взема за временно ползване за заснемане ако някой има резервна и няма да му трябва известно време.
        Последно редактирано от slavin; 03-12-10, 21:10.
        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

        Коментар


        • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

          Първоначално публикуван от slavin Преглед на мнение
          ...Гледах на Калмини кита увеличава мощността с 30%...
          Тоя кит в кончета под капака ли се състои? Щото ако не, мощността си е все същата. Само търкаля по-лесно големите търкала.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Тоя кит в кончета под капака ли се състои? Щото ако не, мощността си е все същата. Само търкаля по-лесно големите търкала.
            Изказал съм се като лаик и то точно аз. Ще го оправя, нека не спамим темата.
            OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

            Коментар


            • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

              Аз резервна раздатка си купих и я имам налична ,даже не е сглобена,не ми остава време.
              Знаеш ,че каквото те интересува като информация ,снимки ,ако искаш и на място ,ако имаш път ,съм насреща!
              0887/400121 Антон Донев

              Коментар


              • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                Ще ми трябва за няколко дена да се вземат размери и да се помисли. На място ще е много трудно, но като за начало няма да откажа някоя снимка на колелата, а аз имам схема. Единствено ме притеснява сдвоеното колело дали когато излиза диска на шлайфа от междузъбието на малкото колело няма да закача в голямото. Но това го мисля по много малко информация, а може и друго грахово зърно да има.
                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                Коментар


                • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                  Антоне, ако снимаш за Славин, сложи нещо за мащаб на снимките. Ако ще и цигарена кутия да е.
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Тоя кит в кончета под капака ли се състои? Щото ако не, мощността си е все същата. Само търкаля по-лесно големите търкала.
                    То и трактори по 90 кончета има и си орат с четири плуга.Имаше нещо дето го учихме по физика за тези работи.
                    Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                    Grand 3.1TD
                    0898 620 306 Стоян

                    Коментар


                    • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                      Сега ще снимам каквото имам качено на компютъра
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от antiroad; 04-12-10, 08:02.
                      0887/400121 Антон Донев

                      Коментар


                      • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                        Славине ,според мен по-добре си насочи усилията към товаhttp://www.lowrangeoffroad.com/suzuk...nderdrive.html
                        редукторче.
                        Иначе имам преки впечатления от тунингована раздатка на Самурай.На рзходка на един баир аз карах на първа бавна на 3000 оборота,а той на -на 4-та,5-та .Не натоварва двигател,съединител,не заглъхва !
                        Изобщо перфектно решение за траялна машина!
                        Обаче ми каза ,че по асвалта повече от 80км/ч не може.
                        0887/400121 Антон Донев

                        Коментар


                        • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                          Затова намаляш само бавните , Аз не съм се отказал ! Просто чакам добри финанси и почвам да действам !
                          Лудак

                          Коментар


                          • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                            Първоначално публикуван от slavin Преглед на мнение
                            Ще ми трябва за няколко дена да се вземат размери и да се помисли. На място ще е много трудно, но като за начало няма да откажа някоя снимка на колелата, а аз имам схема. Единствено ме притеснява сдвоеното колело дали когато излиза диска на шлайфа от междузъбието на малкото колело няма да закача в голямото. Но това го мисля по много малко информация, а може и друго грахово зърно да има.
                            Мога да ти пратя една раздатка + още една от гранд разглобена бартер за един готов кит, ако стане, без да ми ги връщаш. Като корпуси са еднакви, но има разлика във веригата и колелата и някои други неща.
                            0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                            Коментар


                            • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                              Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
                              Мога да ти пратя една раздатка + още една от гранд разглобена бартер за един готов кит, ако стане, без да ми ги връщаш. Като корпуси са еднакви, но има разлика във веригата и колелата и някои други неща.
                              На първо време и някоя по детайлна снимка да се насоча ако има на разглобена раздатка. Това, което е на третата снимка от антон е разковничето. Сега идват много почивни дни а на мен ми трябва да са работни, за да заснемат всичко специалистите. Аз мога да ги замеря и сметна, но друго е хората, които правят това ежедневно. Може да я докараш на срещата ако се убедя до тогава, че мога да се заема. Най добре ще е да се заснемат от готовите китове, но по снимките долу горе може да се преброят зъбите и да се види идеята, така че ако някой има снимков материал моля да заповяда. С този кит не се променят бързите предавки, така че на асфалт няма да има разлика.
                              Последно редактирано от slavin; 04-12-10, 15:27.
                              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                              Коментар


                              • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                                Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
                                Славине ,според мен по-добре си насочи усилията към товаhttp://www.lowrangeoffroad.com/suzuk...nderdrive.html
                                редукторче.
                                Иначе имам преки впечатления от тунингована раздатка на Самурай.На рзходка на един баир аз карах на първа бавна на 3000 оборота,а той на -на 4-та,5-та .Не натоварва двигател,съединител,не заглъхва !
                                Изобщо перфектно решение за траялна машина!
                                Обаче ми каза ,че по асвалта повече от 80км/ч не може.
                                Това със скороста не ми се вярва ....моя е със бавна раздатка и със дифове 5.125:1 и при 3300 об/мин. върви със 70км/ч. , при 3600об/мин. е 80 км/ч.
                                Прикачени файлове
                                Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                                New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X