Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

    Ама са на Калмини нали? Нали трябва да си платиш и името пък и все пак имат доказано качество.
    Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
    Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
    "Mud Angels" Stara Zagora

    Коментар


    • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

      Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
      Колега, оценявам труда ти и си прав за тази цена за 3те комплекта . Аз имах предвид , че ще е по лесно да продадеш 10 комплекта по 200лв , отколкото 3 по 400 . Не искам да те обиждам с тази цена, но ако за теб е изгодно да ги продаваш по 200лв аз си поръчвам един комплект и съм сигурен, че ще продадеш над 10 .
      За съжаление, не мисля че някога ще се навия да ги правя за 200лв. А ако е само за продаване, още по-лесно ще ги продавам по 10 лева парчето. Това, като шега, разбира се. Реалната цена само на блок зъбчатката е толкова - 200 лева.
      За съжаление, разлика при направа на 3 или 10 комплекта май няма, да не кажа че дори е по-неизгодно да правиш 10, колкото и абсурдно да звучи. Защото това са наклонени зъби, реди се диференциална лира, за ляв наклон редиш едно, после за десен същото, ама с едно паразитно колело, което си е ново редене. Хлабини да направиш... Въртиш цялото вретено на инструмента с все редуктор на него на крайни положения за да догониш наклона. Тъкмо си направил три от десетте детайла, наредил си и делителна лира, режими на рязане, фрезер си сложил, подложки, всичко нагласено и.... Дотичва един и вика: "Требва да ми напраиш те такова зъбно колело, че трактора е на полето, утре ще вали, требва да изора дотогава... Квото требва, плащам!" И всичко отива по дяволите, за да развалиш диференциалната лира, не може просто да извадиш едно колело, щото другото пречи да излезе - разваляш всичко. Разваляш делителна лира, слагаш друга. Фрезер друг, ъгъл друг, подложки други, ако ги има, ако не ги правиш, дорник друг... И така стои въпроса и със зъбофрезоването и зъбодълбането и шлайфането, там па само с конуси се разправяш... Та хем е добре един път като настроиш да правиш само едно, хем не е, щото детайла не се прави за 15 минути, а си иска време. И тази машина е "затворена", докато не приключиш серията. А нямаш право да я "затваряш" . Отделно, това са универсални машини, не са автомати, трябва си внимание и мисъл за всяка бройка, за всеки преход. Не става само да натискаш бутона и да щракаш с пръсти. Да не говорим, че са по-стари от мен. Такива са ми възможностите. Такива са възможностите на единичното и дребносерийното производство.
      Без блокажи си за никъде. :D
      Без лебедка, хептен...

      0887 731062 - Цецо

      Коментар


      • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

        Мечо, много добре си го обяснил. Хвала на такива като теб дето знаят какво и как да направят.
        Не се стягай, нали първото което човек прави когато стане дума за купуване-продаване е да се пазари. И аз съм се пазарил за 5 лева-така заради спорта.
        Добре е, че те има и ни се вързваш на акълите. А цената се определя от продавача. На когото му е скъпо-подсмърча като мен и се облизва покрай снимките.
        Живот и здраве, на лято ако е добра реколтата и все още карам витарата може да си поръчам един комплект.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

          Първоначално публикуван от Миро Иванов Преглед на мнение
          Не съм съм и помислял да се подигравам за нещо-всеки има право да си оцени труда.Моето мнение е че не си струва малката разлика.Пробвал съм с раздатка 2,26 2,7и малко и с 4,16-разликата е ОГРОМНА.Лично аз ако реша да си вкарвам Витарата в гората някога мисля да е с 33-ки,а за тях бавните трябва да са(според мен)поне 2,8 към едно.
          Как може тогава да стане по бавна раздатка като колегата е написал че това е максимума за големината на тези зъби и май наистина някой трябва да се вдигне до враца и да тества витарата на Русия69 за да има още едно мнение по въпроса бавна ли е не е ли бавна
          Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
          Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

          Коментар


          • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

            Първоначално публикуван от Близнаците Преглед на мнение
            Как може тогава да стане по бавна раздатка като колегата е написал че това е максимума за големината на тези зъби и май наистина някой трябва да се вдигне до враца и да тества витарата на Русия69 за да има още едно мнение по въпроса бавна ли е не е ли бавна
            Ето така явно може да стане - 17/35 * 17/35. Според мен така вече става сууууупер много бавна и май това не е много добре, щото ще пълзи като охлюв тая Витара. Ма не знам що си не ида в Гелендефорума ми приказвам тук, а никога не съм се и возил даже във Витара...
            http://www.lowrangeoffroad.com/suzuk...ase-gears.html
            Без блокажи си за никъде. :D
            Без лебедка, хептен...

            0887 731062 - Цецо

            Коментар


            • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

              Първоначално публикуван от павле Преглед на мнение
              Не се занасяите с колегата цената му е повече от добра .
              Кита на калмини за раздатка струва 800 долара а се предполага че са произведени хиляди броики .
              Въобще не се занасям, горния ми пост е съвсем сериозен. Наясно съм с хамалогията. И наистина ми куцат бавните (като на всяка Витара). Просто в момента ми гори друг огън и няма излишни кинти за дрънгела.
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                А както казва миро 2.8:1 може ли да се направи?
                Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
                Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

                Коментар


                • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                  Теоритически може. Трябва да се направи и нов първичен вал на раздатката с 20 зъба срешу 34 на междинния вал.
                  В следствие ще се получи 2.89
                  Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

                  Коментар


                  • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                    А в действителност Може би трябва да отскочим до вас да видим как движи витарата и да преценим
                    Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
                    Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

                    Коментар


                    • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                      В действителност трябва да се види има ли място в кутията на раздатката за по-голямо зъбно колело и ще може ли да се произведе първичен вал с по-малък диаметър (брой зъби)на зъбното му колело
                      Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

                      Коментар


                      • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                        Първоначално публикуван от Niki 76 Преглед на мнение
                        В действителност трябва да се види има ли място в кутията на раздатката за по-голямо зъбно колело и ще може ли да се произведе първичен вал с по-малък диаметър (брой зъби)на зъбното му колело
                        Аз повече опити няма да правя. Поне докато не разкарам тия три комплекта.

                        После ще пробвам да направя като тия хамериканските (i=4.24), само дето се оказва, че имам някои дупки в образованието и ще трябва да си ги попълня.
                        Последно редактирано от The Bear; 10-02-11, 16:26.
                        Без блокажи си за никъде. :D
                        Без лебедка, хептен...

                        0887 731062 - Цецо

                        Коментар


                        • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                          Aaa... въпрос: това 4.24 няма ли да закусва с карета и кардани? особено на по-свирепи гуми, щото под 31ци не виждам смисъл от такова сваляне.
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                            Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                            Aaa... въпрос: това 4.24 няма ли да закусва с карета и кардани? особено на по-свирепи гуми, щото под 31ци не виждам смисъл от такова сваляне.
                            не знам дали има смисъл от толкова голямо предавателно отношение
                            (нещо... на поезия си го ударил)
                            Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

                            Коментар


                            • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                              Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                              Aaa... въпрос: това 4.24 няма ли да закусва с карета и кардани? особено на по-свирепи гуми, щото под 31ци не виждам смисъл от такова сваляне.
                              Абе що не вземете да покарате малко в гората, да видите как е, да строшите по некой детаил, па тогава да давате мнения. Оставете човека да работи аз се интересувам от предавките 4,24:1 и ще почакам да ги направи
                              ОТИВАМ ДА СЛАГАМ КАЛНИЦИ НА ТРЪБАРКАТА !!!!!!!

                              Коментар


                              • От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                                виждам че вече почва да става напрегнато покрай тая раздатка,та да кажа,ако някой дойде при мене имам разглобена раздатка и ще види за какво става въпрос,като какво може и какво не в нея.повече от това без миждинен редуктор който да намали и бързите няма на къде.Поздрави !
                                СВОБОДАТА Е В ГОРАТА !!!


                                0878209603 0885665118 Качето русия

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X