Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов Outback във форума

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нов Outback във форума

    Не претендирам за големи познания по механика на двигатели, камо ли на Субару, но много се кефя на тоя пич от тубата. Та виж какво казва като заключение от 6:45 нататък, ако искаш изгледай целия клип.



    Накратко - наистина пробвайте какво ще стане. Зацепете го като хората с нов ремък и го завъртете на ръка. Ако не запъва някъде пробвайте да запали - ако нещо е счупено едва ли ще се счупи повече. Ако не е си с няколко стотака напред

    Коментар


    • От: Нов Outback във форума

      Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
      Ами там от където купих колата в Димитровград. Предполагаш, че не е направено качествно ли ? Стойно , ми обясни по телефона, че за да се скъса ремъка ,нещо е влязло там.
      Е при условие, че ангренажен се сменя на 100000 да гръмне на 30000 е леко съмнително. Или има някаква друга причина или не е сменено нещо или майсторите са гъзоръки.

      Ей тука има инфо кой среща клапани и кой не. 2.5 го дават че среща.

      http://www.scoobyenthusiast.com/suba...-interference/
      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
      Drag Grand Canyon Daily
      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
      LZ1JYM

      Коментар


      • От: Нов Outback във форума

        Сега говорих в един магазин за части за Субару, казаха ми цена, на оригинален ангренажен комплект 570 и афтърмаркет 370. Оригиналния му давали 100 000 на автърмаркета 50-60 000. Така че е възможно да са ми сложили някакъв боклук, ама поне да мибяха казали ,смени си го на 20 000.
        Ще преспя тази нощ и утре на спокойствие ще мисля, дали да я продавам така или да тегля заем и да я правя.
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • От: Нов Outback във форума

          Няколко познати попаднаха на менте ремъци Gates, но ги махнаха веднага след монтаж и нямаше поражения, виеха от нови. Аз съм на принципа ремонт и си карам, но аз като си взема кола е с идеята да я карам доста време. Като купиш друга, и тя ще е за ангренаж, гуми, масла, горублянски изненади и ей ги пак парите същите.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • От: Нов Outback във форума

            Скъп е ангренажа за това Субару, три ролки, обтегач и ремък са. Но примерно INA го дават 380 лв/ комплекта, а не е менте, звънни във Варна на Люцкан и попитай...Разбира се, това в случай, че вземеш решение за ремонт...
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • От: Нов Outback във форума

              една ролка мога да ти подаря - тая същата, сложена погрешка, стига да става и да е още в мазето / от двигател 2,5 е/
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • Нов Outback във форума

                Даже сега се загледах, че го дават на 100000 мили, не км.
                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                Drag Grand Canyon Daily
                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                LZ1JYM

                Коментар


                • От: Нов Outback във форума

                  Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                  Няколко познати попаднаха на менте ремъци Gates, но ги махнаха веднага след монтаж и нямаше поражения, виеха от нови. Аз съм на принципа ремонт и си карам, но аз като си взема кола е с идеята да я карам доста време. Като купиш друга, и тя ще е за ангренаж, гуми, масла, горублянски изненади и ей ги пак парите същите.
                  Имах предвид , да купя друга по-евтина кола, която да отговаря ня фианансовото ми положение в момента, защото явно не мога да си позволя, да имам Субару.

                  Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                  Скъп е ангренажа за това Субару, три ролки, обтегач и ремък са. Но примерно INA го дават 380 лв/ комплекта, а не е менте, звънни във Варна на Люцкан и попитай...Разбира се, това в случай, че вземеш решение за ремонт...
                  Дани ,не знам кой е Люцкан, аз звънях на Миро ( mimo13 във субару форума ) , той ми каза тези цени, всъщност колегата му , че него го нямаше.

                  Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                  една ролка мога да ти подаря - тая същата, сложена погрешка, стига да става и да е още в мазето / от двигател 2,5 е/
                  Адаш благодаря за предложението , ако измисля как да финансирам ремонта и го започна , с радост ще закупя ролката от теб. Не ми е удобно да я взема даром. Знам как се изкарват пари.

                  Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                  Даже сега се загледах, че го дават на 100000 мили, не км.
                  Знам че ремъка трябва да изкара много , не обвинявам майстора. Нямам причина да смятам , че ме измамил, даже ми бе препоръчан от човек във този форум. Той е пич. Помогна ми доста. Явно са му продали кофти стока. Ще го предупредя да не взема повече от нея
                  Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                  За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                  A1+

                  Коментар


                  • От: Нов Outback във форума

                    Здрасти Ванка, сега виждам, че си писал - тъпа история. До колкото знам удрят клапани тия двигатели. Ако решиш да я правиш в Габрово имам всичките части от моя ремонт-ремъци, ролки, обтегачи, водни помпи, гарнитури, стари клапани и т.н. така че ще дойдеш да пием по ракия и да ги вземеш. Имай предвид, че при мен паснаха само оригинални нови клапани по 30-на лева бройката, писал съм по-нагоре в темата. На моята вече 20000км от 1 декември до сега след ремонта-всичко е ОК. Според мен си я оправи и я карай - както казаха колегите какво и да вземеш пак трябва пари да наливаш в него.
                    2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                    2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                    2007 HOMDA FMX 650

                    Коментар


                    • От: Нов Outback във форума

                      А имаш ли представа с какъв ремък беше колата? Аз от бързане взех комплект на Гейтс за субаруто, което купих преди няколко месеца и след това се начетох за какви ли не случаи с такива ремъци в субару форума. Имало блокирали динамични обтегачи, разтегнати ремъци, скъсани такива и други благини. Сега се чудя дали като си идвам до БГ да не взема да купя нов комплект и да го сменя. Вече 6-7 хиляди км нямам никакви признаци за проблем ама то знае ли се. Моя мотор е EJ253 ама разликата не е голяма предполагам.
                      Subaru Legacy 2.5
                      Suzuki GS500 E

                      Коментар


                      • От: Нов Outback във форума

                        Първоначално публикуван от shavo Преглед на мнение
                        Здрасти Ванка, сега виждам, че си писал - тъпа история. До колкото знам удрят клапани тия двигатели. Ако решиш да я правиш в Габрово имам всичките части от моя ремонт-ремъци, ролки, обтегачи, водни помпи, гарнитури, стари клапани и т.н. така че ще дойдеш да пием по ракия и да ги вземеш. Имай предвид, че при мен паснаха само оригинални нови клапани по 30-на лева бройката, писал съм по-нагоре в темата. На моята вече 20000км от 1 декември до сега след ремонта-всичко е ОК. Според мен си я оправи и я карай - както казаха колегите какво и да вземеш пак трябва пари да наливаш в него.
                        Цецо,знаеш че съм обещал, още от миналата година да мина и да си ги мерим ..... Аутбеците Ама моя вече не става за мерене
                        Ясно е че все се наливат пари, ама размера е различен
                        Единствения вариант да ремонтирам "Събка" е, жената да тегли кредит, тъй като само тя работи в момента. Ама в моята глава, да теглиш кредит за кола има смисъл , само ако колата няма да ти прави проблеми през времето което изплащаш кредита.
                        Мислех ,че като се наспя ще. ще ми е по-бистра кратуната , ама нъцки.
                        Я дай на лични , какво точно имаш и колко пари ще струва , пък да видим

                        Първоначално публикуван от MartiX5 Преглед на мнение
                        А имаш ли представа с какъв ремък беше колата? Аз от бързане взех комплект на Гейтс за субаруто, което купих преди няколко месеца и след това се начетох за какви ли не случаи с такива ремъци в субару форума. Имало блокирали динамични обтегачи, разтегнати ремъци, скъсани такива и други благини. Сега се чудя дали като си идвам до БГ да не взема да купя нов комплект и да го сменя. Вече 6-7 хиляди км нямам никакви признаци за проблем ама то знае ли се. Моя мотор е EJ253 ама разликата не е голяма предполагам.
                        Нямам представа какви са частите сложени при първоначалното обслужване. Сигурен съм , че не са оригинални , защото цената беше поносима.
                        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                        A1+

                        Коментар


                        • От: Нов Outback във форума

                          Я продавай тази черна дупка за пари и си вземи нещо от темата за до 1000 лв.
                          Там има учудващо добри екземпляри а и ако случайно удариш дървото си вземаш половината от парите от Надин
                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • От: Нов Outback във форума

                            Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                            Дани , знам какво е хубаво да се направи, питам , дали е наложително. Аз ако имах средства , целия двигател щях да разфасовам и да го обновя . Това е купчина желязо , което ми служи за определени неща. Не смятам за норамлно да търпя лишения заради него, ако не мога да си позволя да го подържам , отива на пазара .
                            Сагата трябваше да е приключила преди близо година и да се спестят нерви и най-вече пари във временното, надявам се, финансово затруднение.

                            Коментар


                            • От: Нов Outback във форума

                              Първоначално публикуван от kartechar Преглед на мнение
                              Сагата трябваше да е приключила преди близо година и да се спестят нерви и най-вече пари във временното, надявам се, финансово затруднение.

                              Цитата , който си посочил е свързан със смяната на гарнитурите на главите, а не със смяната на ангренажен комплект. Комплекта беше сменен по него време, от тогава съм изминал 27 000 километра и ремъка се скъса.
                              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                              A1+

                              Коментар


                              • От: Нов Outback във форума

                                Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                                Я дай на лични , какво точно имаш и колко пари ще струва , пък да видим
                                Нищо няма да ти струва, пазя ги за спомен и заемат място. В събота ще видя и ще щракна някоя и друга снимка, но по принцип целия ангренажен комплект плюс водна помпа е наличен, клапани, сегменти, гарнитури няколко вида, маркучи и т.н.
                                2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                                2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                                2007 HOMDA FMX 650

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X