Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов Outback във форума

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Нов Outback във форума

    А с какви гуми е колицата ? Километрите , дали са коректно засечени ?
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • #47
      От: Нов Outback във форума

      "...Проблем с моята кутия не мисля че има, върви си много добре колата. Е, понякога има ритване, но когато и аз я сритам....."

      По-твърдо превключване на по-ниска предавка,понякога ,при здраво "сритване" не би трябвало да е проблем .
      Разхода ми на бензин (нямам ГИ/АГУ и т.н.) за около 1 година експлоатация и 19 000км :
      -междуградско ( скорост 100-110км/ч,обороти около 2500-2700)- 7,2/7,5 на 100 км
      -градско ( напр. Сливен-дупки,тесни и криви улици,къси разстояния,малко но тъпо регулирани кръстовища...) 12-13 на 100км , понякога и повече.

      Коментар


      • #48
        От: Нов Outback във форума

        От вчера - с 29 литра газ, 210 километра смесено каране и едно минаване през Шипка до Пловдив, това прави 13,8 литра. С газ на ОМВ, сега съм заредил ЕКО. Явно с предишното зареждане много са ме излъгали ......
        2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
        2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
        2007 HOMDA FMX 650

        Коментар


        • #49
          От: Нов Outback във форума

          Аз направих един експеримент . 100 километра , които преди карах с 90 -100 , сега ги минах с 120-140 и рахода от 5-6 кг метан , скочи на 8-9
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар


          • #50
            От: Нов Outback във форума

            Честито и от мен! И много безаварийни километри с новата придобивка. Относно разхода на гориво. Първо няма Субару което да гори малко, но твоя разход действително (20/100) е в повече от нормалното. Както вече и сам си установил, от едно зареждане не могат да се правят окончателни сметки поради ред причини - заредено количество гориво, стил на каране, атмосферни условия,трафик и профил на пътя. Например аз съм забелязал, че от София до Кулата ми дава разход с почти 2 литра по-малко, отколкото в обратна посока (проверено с различни автомобили). Затова когато засичам разход събирам касовите бележки и го правя на 4-5 хил. км. за да бъде грешката минимална.

            Коментар


            • #51
              От: Нов Outback във форума

              Последен ъпдейт на разхода - 3 зареждания, около 13,5-13,8 литра газ на 100км смесен разход с минаване на Шипка и Пампорово в двете посоки/в момента на Пампорово положението е по-скоро офроуд и скорости до 20км в час, целия асфалт е разкопан и нарязан поне 10км, най-накрая ще го оправят този път/. Мисля, че това вече е нормален разход за този автомобил и не смятам да пипам нищо по газовата, за да не влоша нещата. Друго нещо ми направи изключително добро впечетление за тези 700км изминати през последната седмица-салона. До сега винаги като сляза от колата гърба и задника ми са мокри , независимо с или без климатик, в случая при Субаруто обаче този проблем не се наблюдава, много съм доволен, явно този перфориран велур или каквото там е като материал по средата на седалките върши чудесна работа!
              2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
              2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
              2007 HOMDA FMX 650

              Коментар


              • #52
                От: Нов Outback във форума

                Първоначално публикуван от shavo Преглед на мнение
                Точно това са направили! На предното стъкло в момента пръска помпата, която е по-високо на самото казанче, а доколкото прочетох тя е за задното. Буксите на двете помпи са различни, така че предполагам са разменили само маркучетата. Измекяри ...... Пуснал съм запитване да видя колко пари е помпичката и ще си я сменя, обичам всичко по колата ми да работи.
                Проблема е решен - 30лв помпичка втора употреба от колега от Субару форума и 10 минути работа. За нова питах на няколко места, никой не ми отговори, била страшно скъпа, нямало я и т.н.
                2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                2007 HOMDA FMX 650

                Коментар


                • #53
                  От: Нов Outback във форума

                  Колеги, колко масло събира АСК на колата? На едно място намирам инфо за 4-5 литра, на второ за 8, а на трето дори за 9,5 литра? Има ли филтър или не кутията?
                  2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                  2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                  2007 HOMDA FMX 650

                  Коментар


                  • #54
                    От: Нов Outback във форума

                    От кутията не можеш да източиш повече от 5/5,5l. Иначе събира 9,5l.Имаш външен филтър който се сменя при всяка смяна на маслото ,имаш и вътрешен филтър който се почиства или сменя според зависи само при проблем и отваряне на кутията.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Нов Outback във форума

                      В крайна сметка кутията събра 6 литра масло. Сменихме и фитъра, както и маслата на диференциалите. За сега не усещам разлика в работата на автоматика, но съм карал колата около 20-на километра. Сложихме и зимните гуми, че дават температури около нулата следващата седмица.
                      2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                      2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                      2007 HOMDA FMX 650

                      Коментар


                      • #56
                        От: Нов Outback във форума

                        Колеги, на кое положение ги карате автоматите в града ? В Субару форума има една подробна тема за автомата и там пише че в града е по-удачно да се кара не на D, а на 3, даже и на 2. Кутията по-малко превключва, сътветно по-малко се товари и износва. Отделно ако се кара на 2 и HOLD тръгва на 2-ра скорост и остава на нея през цялото време, допустима максимална скорост при тази комбинация е 90км/ч. Не би ли било логично именно при тази комбинация градския разход на гориво да е най-нисък? До сега я закарах постоянно на D, но тази тема ме накара да се замисля .......
                        2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                        2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                        2007 HOMDA FMX 650

                        Коментар


                        • #57
                          От: Нов Outback във форума

                          Чак на 2 ми се струва прекалено. Аз лично карам на 3. За градско каране е доста по добре от колкото на D.
                          Това за Outback Н-6 2002 година.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Нов Outback във форума

                            Първоначално публикуван от shavo Преглед на мнение
                            Колеги, на кое положение ги карате автоматите в града ? В Субару форума има една подробна тема за автомата и там пише че в града е по-удачно да се кара не на D, а на 3, даже и на 2. Кутията по-малко превключва, сътветно по-малко се товари и износва. Отделно ако се кара на 2 и HOLD тръгва на 2-ра скорост и остава на нея през цялото време, допустима максимална скорост при тази комбинация е 90км/ч. Не би ли било логично именно при тази комбинация градския разход на гориво да е най-нисък? До сега я закарах постоянно на D, но тази тема ме накара да се замисля .......
                            Аз мога да ти дам мой съвет,пък ти дали ще ме послушаш мен или форумни герой си е твоя работа.Карай си колата на "D",сменяй си маслото на автомата на 60к. с препоръчаното от Subaru и си свиркай,не се затормозявай да мислиш фантазии и глупости.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Нов Outback във форума

                              Първоначално публикуван от goiko Преглед на мнение
                              Аз мога да ти дам мой съвет,пък ти дали ще ме послушаш мен или форумни герой си е твоя работа.Карай си колата на "D",сменяй си маслото на автомата на 60к. с препоръчаното от Subaru и си свиркай,не се затормозявай да мислиш фантазии и глупости.
                              Колега, не че не може и така, ама те другите положения на скоростния лост не ги слагат само за "форумни герой", или за хубаво, а си имат съвсем конкретно предназначение.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Нов Outback във форума

                                Първоначално публикуван от shavo Преглед на мнение
                                Колеги, на кое положение ги карате автоматите в града ? В Субару форума има една подробна тема за автомата и там пише че в града е по-удачно да се кара не на D, а на 3, даже и на 2. Кутията по-малко превключва, сътветно по-малко се товари и износва. Отделно ако се кара на 2 и HOLD тръгва на 2-ра скорост и остава на нея през цялото време, допустима максимална скорост при тази комбинация е 90км/ч. Не би ли било логично именно при тази комбинация градския разход на гориво да е най-нисък? До сега я закарах постоянно на D, но тази тема ме накара да се замисля .......
                                аз карам на D + Power бутона, че е по-пъргава, HOLD е за зимата, да не буксува при тръгване. Сменяй маслото навреме и с правилното такова, карай без лашкане /при тръгване от място отпускам спирачката да поеме малко на самоход и и тогава давамлеко газ/ и не я мисли толкова тази кутия, достатъчно здрава е.
                                ________________________________________________
                                Subaru OUTBACK 2,5
                                Hyundai TUCSON 2.0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X