Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов Outback във форума

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нов Outback във форума

    Когато се сменят гарнитури задължително се шлайфат глави и се проверява и блока,иначе ставаш абонат...

    Коментар


    • От: Нов Outback във форума

      Така, този път май не случих на кола....... От миналата седмица се появиха едни вибрации на празен ход и едно неравномерно припукване от ауспуха, затова се замислих и дали не са й ниски оборотите именно при него. Това и на газ и на бензин. Както и колегите тук, така и майсторите казаха, че оборотите на празен ход са добре като стойност, не се меняха, но двигателя се тресеше и припукваше откъм ауспуха. От 1000 оборота нагоре всички вибрации изчезват и колата върви много добре. Проверихме кабели и бубина - добре са. Викам айде да сменя свещите и да измерим компресията тъй като имаше съмнения за ниска компресия в някой от цилиндрите. И хоп изненада - на единия цилиндър компресия равна на нула! Много тъпо ми стана, ама късмет дет се вика. Според 3 независими майстора 99% става въпрос за нагорял или счупен клапан на този цилиндър на цена до 20лв. На пръв поглед нищо страшно, но всички искат да вадят двигателя, за да сменят въпросния клапан и цена от 400лв за труд нагоре....... Ако ще вадя двигателя май ще взема да сменя всичко по него - клапани, сегменти и гарнитури, които в момента са ОК, но да не стане така че да го вадим пак след няколко месеца. Въпроса ми е не може ли въпросния клапан да се смени по безболезнен начин, няма ли някакъв друг вариант? За едно толкова дребно нещо да се вкарам в такъв скъп и времеотнемащ ремонт ? Иначе колата е супер, не губи масло или антифриз, върви много добре, единствено с празния ход се появи проблем. Когато купувах колата преди 2 месеца и малко над 2000км нямаше такъв проблем, дали е било закрепено положенито по някакъв начин, за да ми я набутат или просто му е дошло времето? Не че мога да направя нещо, просто да знам колко голям карък съм...... Очаквам мнения и съвети и към края на седмицата да я разкостваме в някой сервиз.

      п.п. И сутрин пали трудно сега се сетих. Ако въртя постояннно - поне 5-10 секунди. Ако завъртя леко и пусна и след това завъртя втори път пали като самолет, не знам дали има отношение към описаното по-горе?
      2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
      2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
      2007 HOMDA FMX 650

      Коментар


      • От: Нов Outback във форума

        Потърси сервиз , аз намерих , в Хасково човек , който искаше за труд 200 лева , за вадене на двигател , смяна на гарнитурите на главите , смяна на гумичките на клапаните , шлайф , смяна на гарнитура на клапаните , масло , антифриз . И всичко това за 2 дни работа , защото там където шлайфал главите , го бавели 1 ден

        Така че потърси, намират се и не-алчни майстори.
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • От: Нов Outback във форума

          Първоначално публикуван от shavo Преглед на мнение
          Така, този път май не случих на кола....... От миналата седмица се появиха едни вибрации на празен ход и едно неравномерно припукване от ауспуха, затова се замислих и дали не са й ниски оборотите именно при него. Това и на газ и на бензин. Както и колегите тук, така и майсторите казаха, че оборотите на празен ход са добре като стойност, не се меняха, но двигателя се тресеше и припукваше откъм ауспуха. От 1000 оборота нагоре всички вибрации изчезват и колата върви много добре. Проверихме кабели и бубина - добре са. Викам айде да сменя свещите и да измерим компресията тъй като имаше съмнения за ниска компресия в някой от цилиндрите. И хоп изненада - на единия цилиндър компресия равна на нула! Много тъпо ми стана, ама късмет дет се вика. Според 3 независими майстора 99% става въпрос за нагорял или счупен клапан на този цилиндър на цена до 20лв. На пръв поглед нищо страшно, но всички искат да вадят двигателя, за да сменят въпросния клапан и цена от 400лв за труд нагоре....... Ако ще вадя двигателя май ще взема да сменя всичко по него - клапани, сегменти и гарнитури, които в момента са ОК, но да не стане така че да го вадим пак след няколко месеца. Въпроса ми е не може ли въпросния клапан да се смени по безболезнен начин, няма ли някакъв друг вариант? За едно толкова дребно нещо да се вкарам в такъв скъп и времеотнемащ ремонт ? Иначе колата е супер, не губи масло или антифриз, върви много добре, единствено с празния ход се появи проблем. Когато купувах колата преди 2 месеца и малко над 2000км нямаше такъв проблем, дали е било закрепено положенито по някакъв начин, за да ми я набутат или просто му е дошло времето? Не че мога да направя нещо, просто да знам колко голям карък съм...... Очаквам мнения и съвети и към края на седмицата да я разкостваме в някой сервиз.

          п.п. И сутрин пали трудно сега се сетих. Ако въртя постояннно - поне 5-10 секунди. Ако завъртя леко и пусна и след това завъртя втори път пали като самолет, не знам дали има отношение към описаното по-горе?
          Най-добре мотора долу и пълна ревизия на двете глави. Газта способства за по-бързото изгаряне на клапаните , не се знае какво е положението при останалите цилиндри. Спестените сега пари може да се наложи да дадеш пак в близко бъдеще, и то повече, така че върши работа един път.
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • От: Нов Outback във форума

            Така ще е. Другата седмица го почваме. Поръчал съм клапани, сегменти и гарнитури. Ще следя ремонта и ако може ще правя снимки. За труд с човека, който ще я прави се договорихме на 600лв за всичко, с шлайфане на глави и легла на клапани, смятам е добре, в София искат 250лв само за шлайфане на главите ......
            2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
            2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
            2007 HOMDA FMX 650

            Коментар


            • От: Нов Outback във форума

              Хмммм във Хасково искат по 20 лева на глава.
              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

              A1+

              Коментар


              • От: Нов Outback във форума

                И тук е толкова, по 20,00лв на глава и по 5,00лв на легло на клапан, общо 120,00лв всичко.
                2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                2007 HOMDA FMX 650

                Коментар


                • От: Нов Outback във форума

                  Да това са нормални според мен цени
                  Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                  За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                  A1+

                  Коментар


                  • От: Нов Outback във форума

                    Днес я почваме, дано всичко мине нормално и вече наистина да й се изкефя на тая кола че само ми лази по нервите откакто съм я купил.

                    Ето какво сме поръчали като части, ако сме пропуснали нещо подскажете да го добавим :

                    Гарнитури глави 2 бр.
                    Гарнитури капаци клапани 2 бр.
                    Уплътнения болтове капаци клапани 10 бр.
                    Гарнитури свещи капаци клапани 4 бр.
                    Гарнитури всмукателни колектори 2бр.
                    Гарнитури изпускателни колектори 2 бр.
                    Сегменти бутала комплект
                    Клапани 8 бр. изпускателни
                    Гумички клапани 16 бр.
                    Ангренажен комплект /ремък,4 ролки и водна помпа/-тъкмо се бях наканил да го сменям когато се появи и другия проблем


                    Ще се шлайфат главите, леглата на клапаните и всмукателните клапани, изпускателните реших да ги подменя с нови. Това е за сега.
                    2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                    2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                    2007 HOMDA FMX 650

                    Коментар


                    • От: Нов Outback във форума

                      Малко снимков матрЯл, вижда се как е изгоряло и му се е отчупило парченце на копеленцето. Гарнитурите май и те са текли. Абе добре направихме, че го отворихме да сменим де що има за смяна........

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20151119_144352.jpg
Прегледи:1
Размер:140.8 КБ
ID:5691875Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20151119_144358.jpg
Прегледи:1
Размер:119.1 КБ
ID:5691876Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20151119_144416.jpg
Прегледи:1
Размер:122.2 КБ
ID:5691877Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20151119_144445.jpg
Прегледи:1
Размер:80.1 КБ
ID:5691878Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20151119_144616.jpg
Прегледи:1
Размер:124.8 КБ
ID:5691879Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20151119_144743.jpg
Прегледи:1
Размер:46.5 КБ
ID:5691880Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20151119_145912.jpg
Прегледи:1
Размер:120.1 КБ
ID:5691881
                      2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                      2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                      2007 HOMDA FMX 650

                      Коментар


                      • От: Нов Outback във форума

                        Това със счупено клапанче го играх и аз, ама не на Субару. Като свалихме клапана си беше перфектен, ама с липса като твоя . Ще стане каляската, дано повече да няма такива ремонти.
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • От: Нов Outback във форума

                          Всички премеждия идват като потвърждение на теорията на Дядо Владо за "Борбата за надмощие на колата с новия собственик". Не съм имал кола, с която да не съм го играл в различна степен в началото, но вземеш ли и страха те чакат дълга експлоатация и щастливи мигове. Действай решително! Успех!
                          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                          Коментар


                          • От: Нов Outback във форума

                            По същия начин беше изгорял един клапан на Хюндай Пони. Със сигурност беше изгорял, а не счупен. Резултатът най-вероятно беше от газта.
                            Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

                            Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

                            Коментар


                            • От: Нов Outback във форума

                              Какво стана след ремонта ?
                              Върна ли се усмивката на лицето ?
                              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                              A1+

                              Коментар


                              • От: Нов Outback във форума

                                Аз моя форестър не посмях да го отварям, а той леко надуваше, но само на газ, предполагам от по високата температура. Тези коли карани на газ, неизбежно дават проблеми, и реализирането на икономия от горивото отива за ремонт.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X