Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на Субару

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Покупка на Субару

    Първоначално публикуван от krismarg Преглед на мнение
    На загрял читав двигател H6 може да сложиш права цигара.
    Веоятно можеш, аз щях да купувам субару вместо тойота, говоря за лек автомобил, и изминах една одисея с няколко коли. Специално за H6 вероятен проблем -загряване, общо за боксер двигателите им, бъзрзо протичане на масло от гарнитурите на капаците, пропадане на клапаните, имаше и още таралежи. Едни свещи не можеш сам да си смениш ако нямаш специален ключ. Ако сложиш газова, пак имаше вероятни проблеми. Няма камион или автобус в света с боксер двигател. Вярно е че са супер балансирани, но и възникващите проблеми са многократно повече. Аз тогава не си купих, защото за състоянието което исках, цената беше 15-20 бона. Та купих авенсис за 9. Не искам да влизам в спор с никого, просто си споделям мнието. Прекрасни автомобили, но голям разход, голям данък, скъпа поддръжка и вероятни проблеми. Това е положението за автомобил втора ръка. Опитаха се да ми продадът един с изгоряла гарнитура на главата. Добре, че беше сервиза на Любо, та го гепиха.....
    Всеки си знае, но според мен много трябва да се внимава с този автомобил когато се купува употребяван.
    Роден рибар, а принуден да работи.......

    Коментар


    • От: Покупка на Субару

      Първоначално публикуван от EU_BG_akademika Преглед на мнение
      Веоятно можеш, аз щях да купувам субару вместо тойота, говоря за лек автомобил, и изминах една одисея с няколко коли. Специално за H6 вероятен проблем -загряване, общо за боксер двигателите им, бъзрзо протичане на масло от гарнитурите на капаците, пропадане на клапаните, имаше и още таралежи. Едни свещи не можеш сам да си смениш ако нямаш специален ключ. Ако сложиш газова, пак имаше вероятни проблеми. Няма камион или автобус в света с боксер двигател. Вярно е че са супер балансирани, но и възникващите проблеми са многократно повече. Аз тогава не си купих, защото за състоянието което исках, цената беше 15-20 бона. Та купих авенсис за 9. Не искам да влизам в спор с никого, просто си споделям мнието. Прекрасни автомобили, но голям разход, голям данък, скъпа поддръжка и вероятни проблеми. Това е положението за автомобил втора ръка. Опитаха се да ми продадът един с изгоряла гарнитура на главата. Добре, че беше сервиза на Любо, та го гепиха.....
      Всеки си знае, но според мен много трябва да се внимава с този автомобил когато се купува употребяван.
      И аз не искам да влизам в спор, ама... Имам Импреса, купих я нова, вече е на 94 000 км. Никога не е прегрявала, не тече масло от никъде, свещите си ги смених сам с най-обикновен "глух" ключ, 10 000 км. съм с газова уредба без проблеми. Разход на газ и бензин около 10/100. Разлика в динамиката на двете горива - няма. Поддръжката може и да е скъпа - не знам, аз съм сменил само ангренаж за 300 евро.
      П.С. Вярно,че не съм чувал за камион или автобус с мотор боксер, но пък ги слагат на самолети...
      Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

      0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

      Коментар


      • От: Покупка на Субару

        Е колега Импресата е по лежерната кола, аз говоря за Аутбек и Форестер, такова исках и най вече H6 и не говоря за кола която е купена нова, както и да е...
        Освен това тия километри са нищо, дрънгелите които се продават са по над 300000, никой не продава този автомобил преди да му взел душичката или ако продава поради смяна с по висок клас, то цената е въз високичка......
        Роден рибар, а принуден да работи.......

        Коментар


        • От: Покупка на Субару

          Първоначално публикуван от EU_BG_akademika Преглед на мнение
          Веоятно можеш, аз щях да купувам субару вместо тойота, говоря за лек автомобил, и изминах една одисея с няколко коли. Специално за H6 вероятен проблем -загряване, общо за боксер двигателите им, бъзрзо протичане на масло от гарнитурите на капаците, пропадане на клапаните, имаше и още таралежи. Едни свещи не можеш сам да си смениш ако нямаш специален ключ. Ако сложиш газова, пак имаше вероятни проблеми. Няма камион или автобус в света с боксер двигател. Вярно е че са супер балансирани, но и възникващите проблеми са многократно повече. Аз тогава не си купих, защото за състоянието което исках, цената беше 15-20 бона. Та купих авенсис за 9. Не искам да влизам в спор с никого, просто си споделям мнието. Прекрасни автомобили, но голям разход, голям данък, скъпа поддръжка и вероятни проблеми. Това е положението за автомобил втора ръка. Опитаха се да ми продадът един с изгоряла гарнитура на главата. Добре, че беше сервиза на Любо, та го гепиха.....
          Всеки си знае, но според мен много трябва да се внимава с този автомобил когато се купува употребяван.
          Не е добре да се дават мнения по слухове!

          Проблем със прегряване и гарнитури глави може да се каже, че има само при 2,5 литровият мотор на Субару и причината за това са тънките стени на цилиндрите, казват сякаш е правен от 2.0, за сметка на стените.
          И ако няма камиони с двигатели на Субару, то има самолети и други летателни апарати с такива. Като си говорим за боксер и надеждност......
          Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

          Коментар


          • От: Покупка на Субару

            Слухове, слухове колко да са слухове..... Ето една бърза анкетка от Субару форума преди да ми наложат бан за оронване престижа на великата японска марка. Фактите са по-силни от слуховете. Другото е сляпа фенщина, ако мога така да се изразя. Иначе моята е вече в движение, но още не смея да се похваля, нека мина поне 100км и тогава.
            Прикачени файлове
            2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
            2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
            2007 HOMDA FMX 650

            Коментар


            • От: Покупка на Субару

              Първоначално публикуван от shavo Преглед на мнение
              Слухове, слухове колко да са слухове..... Ето една бърза анкетка от Субару форума преди да ми наложат бан за оронване престижа на великата японска марка. Фактите са по-силни от слуховете. Другото е сляпа фенщина, ако мога така да се изразя. Иначе моята е вече в движение, но още не смея да се похваля, нека мина поне 100км и тогава.
              И какво доказва тази анкета? Много съм чел за Субару, а нашите Субару форуми съм чел от край до край, комай администратор и на всичките три съм бил...., че и още съм....
              Фен не се става от приказки, но наистина Субару води към пристрастяване ....
              Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

              Коментар


              • От: Покупка на Субару

                Прощавай, не съм знаел за високото ти ниво в Субару средите. А какво показва анкетата всеки средно интелигентен човек може да прецени. Иначе да, Субару води до пристрастяване - към автосервизите и магазините за части.
                2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                2007 HOMDA FMX 650

                Коментар


                • От: Покупка на Субару

                  Това че си си взел грешния морел с неясни километри е проблема, не марката. При хубавите коли евтиното излиза скъпо.
                  Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                  Drag Grand Canyon Daily
                  Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                  LZ1JYM

                  Коментар


                  • От: Покупка на Субару

                    Сега пък модела бил грешен. Много си е хубав модела, като концепция, външен вид и салон.В пъти по-добър от Форестър, какъвто виждам че имаш. Но това разбира се е лично мнение. Виж при двигателите си можеха да се постараят малко повече. За километрите не знам, пише 220000, но дали са толкова нямам идея. Салона обаче е изключително запазен, което ме навежда на мисълта, че може наистина да са толкова. И пак да попитам, понеже гледам и ти знаеш, както и в Субару форума, как разбра за колко съм я купил и че съм я взел евтино
                    2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                    2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                    2007 HOMDA FMX 650

                    Коментар


                    • От: Покупка на Субару

                      2.5 е грешния модел, не Outback, който обикновено е по-евтин от 3.0. За колко го взе?
                      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                      Drag Grand Canyon Daily
                      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                      LZ1JYM

                      Коментар


                      • От: Покупка на Субару

                        Взех го за 5500. Имаше както по 4000, така и по 6000. Не мисля че цената е ниска за кола 99 година, пък била тя и Субару 4x4. 3.0 не исках умишлено заради по-високите разходи при него.
                        2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                        2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                        2007 HOMDA FMX 650

                        Коментар


                        • От: Покупка на Субару

                          Освен по-високия разход при 3.0 спрямо 2.5 и то в определени режими на каране, кои са другите по-високи разходи по този двигател?
                          Аз се смятам за интелигентен човек и тази анкета по-горе нищо не ми доказва.

                          Коментар


                          • От: Покупка на Субару

                            Ами кои - данък, ГО, обслужване, окачване/задните амортисьори конкретно/ и т.н.

                            п.п. Яро тъй като вече за втори път дискутираме марката с теб бих искал да те попитам ти имаш ли/имал ли си Субару ?
                            Последно редактирано от shavo; 04-12-15, 14:38.
                            2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                            2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                            2007 HOMDA FMX 650

                            Коментар


                            • От: Покупка на Субару

                              Първоначално публикуван от shavo Преглед на мнение
                              Взех го за 5500. Имаше както по 4000, така и по 6000. Не мисля че цената е ниска за кола 99 година, пък била тя и Субару 4x4. 3.0 не исках умишлено заради по-високите разходи при него.
                              като махнеш газовия инжекцион и регистрацията, остават 2000 Е............нали видя по-горе колко струва читаво в Германия: 8 евра
                              що не приемеш че си изтеглил късата клечка с твоето, да го стегнеш и да си го караш или пък да го продадеш и да забравиш за тази калпава марка?
                              и да, Яро има/ше/ 3.0 аутбек
                              ________________________________________________
                              Subaru OUTBACK 2,5
                              Hyundai TUCSON 2.0

                              Коментар


                              • От: Покупка на Субару

                                Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                                да го стегнеш и да си го караш
                                Нали това правя в момента. Колата е ремонтирана и от няколко дни се кара. Не мисля да я продавам. Е, ако даваш 8 евра за нея ще се разделя с нея, тя вече е читава.
                                2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                                2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                                2007 HOMDA FMX 650

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X