Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с полуоска ОФА - КБ 2.8Д

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Проблем с полуоска ОФА - КБ 2.8Д

    Първоначално публикуван от fanatic
    Дават го 4.55 че е за тоя мотор, което значи че задния ти е точен. Явно предния намирисва на сменен. Най-добре преброй и неговите зъбчета.
    Много неприятно, че сте го разхвърляли целия... дано твоя майстор знае как да настройва контактното петно после, че иначе язък за здравия диф... ако не знае мога да ти дам линк към менюала където подробно е описано. В противен случай си обречен на постоянно виене и износване на пинион/корона....

    А не е ли възможно проблема да си е в задния диф или конкретно в ЛСД-то при положение че три от колелата вървят еднакво а само в едно има разлика а и още повече след като задържането е от зад.Например ако е разглобяван преди това диференциала и контактното петно не е настроено?
    Последно редактирано от fanatic; 09-01-10, 10:55.

    Коментар


    • #32
      До: Проблем с полуоска ОФА - КБ 2.8Д

      Първоначално публикуван от Vrub4o Преглед на мнение
      А не е ли възможно проблема да си е в задния диф или конкретно в ЛСД-то при положение че три от колелата вървят еднакво а само в едно има разлика а и още повече след като задържането е от зад.Например ако е разглобяван преди това диференциала и контактното петно не е настроено?
      LSD-то са фрикционни дискове от материал наподобяващ феродо, напраерни са при износване да спират да блокират и остават дифа свободен, дори да се счупи няма да задържа а ще освобождава. + това ако си чел добре проблем със задния диф няма а задържането и местенето на задницата се появява като се включи 4х4... четете малко повече от началото на темата..
      no signature no problems

      Коментар


      • #33
        До: Проблем с полуоска ОФА - КБ 2.8Д

        Първоначално публикуван от ивонти Преглед на мнение
        Съмненията са,че задният диференциал е сменяваният,капакът му беше мазан със силикон....
        Има ли решение на проблема? Или и това ще е поредната тема от която само е взето мнение без да е предоставено решението?
        no signature no problems

        Коментар


        • #34
          До: Проблем с полуоска ОФА - КБ 2.8Д

          Аз му писах бележка, но отговор няма, и мен ми е интересно как се разви ситуацията
          Степента на уважение е правопропорционална на калибъра на цевта и обратнопропорционална на разстоянието от нея.

          Коментар


          • #35
            До: Проблем с полуоска ОФА - КБ 2.8Д

            Първоначално публикуван от ивонти Преглед на мнение
            Тампоните и каретата са здрави.Оказва се,че този проблем се появява само на асфалт.На сняг няма проблеми,няма проблем и когато вдигнем джипа,стоим отдолу,слушаме-нищо.На асфалт на 4Н и 4L задницата направо се мърда на ляво-на дясно и все едно иска да прескочи нещо и нещо затяга.Опитвахме доста варианти,свалихме кардана и пробвахме само с предния мост-джипът върви без проблем и няма наличие на шум.Като откачим един от хъбовете също няма проблем (пробвахме и с ляв и с десен).Като закачим всичко както трябва проблемът си е същият.Смених и кривата полуоска-прави бяхте проблемът не е от нея.Скоростите включват нормално и много леко.Днес пробвахме и нещо друго.Сложихме белези на едно и също място на 4-те гуми на джипа и го подкарахме на 4Н.Движи се около 10 метра направо.Белегът на задно дясно колело беше изостанал доста от останалите три,чиито белези съвпадаха.На 2Н пробвахме същото и резултатът се повтори.Мисля,че това не е нормално.Пропуснах да напиша,че в задния диференциал маслото беше малко.Предварително мерси за мненията.
            Това ми прилича на разлика,в размера на гумата....Все пак никой не го попита...
            Ако е попаднал и на пишман майстори,едва ли ще се обади с развитие по темата.
            Дано не съм прав....
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X