Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
    И аз съм патил от същото, даже днес си показвах на Нешко кръстачката (вече на 50% ръчна изработка), която счупих собственоръчно в опити да развия болтовете на спукана гума.
    Сега вече изобщо не позволявам на гумаджия да ми пипа гайките. Колата седи в двора, а аз търкалям гумите до гумаджийницата - на 50 метра от нас е. Той пък ми го връща, като ми помпа гумите на 2.5 - 3 атмосфери

    П.П. Сдобих се 15" форумско лого. Сега си търся подходящ тас.
    хаха 15" само на покрива, като те издирват по горите с хеликоптер да могат да те познаят.

    аз от него имам 2 стикера да взимам вече 2-ра година... той Люлин много далече ;( сигурно е изтекъл срока на лепилото...
    no signature no problems

    Коментар


    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
      хаха 15" само на покрива, като те издирват по горите с хеликоптер да могат да те познаят.

      аз от него имам 2 стикера да взимам вече 2-ра година... той Люлин много далече ;( сигурно е изтекъл срока на лепилото...
      Божко, ти май не четеш много редовно форума, който модерираш
      Павката го е направил вече:
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...41#post2473441

      Просто повече ми хареса тази идея от колкото цял калъф за резервната гума.
      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

      Коментар


      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

        Май нещо не ни върви на болтове и ключове по гумите!Аз пък в събота си слагах фланци.....с резултат счупен ключ за гумите,две размазани гайки, и установяването на разбит лагер на задна лява пуоска, но за разлика от колегата VladimCho моита все още не тече не бучи но пък за това си имам доста осезаем луфт към 3-4 мм халтавене!Отделно установих че имам проблем с алармата.....дистанционото почна да забравя за какво седи на ключовете......резултата е будене на съседите докато влезна да го програмирам наново (апропо ако някой знае решение да споделя.Не е от батерията защото е нова).Явно джипките си искат тяхното с настъпване на хубавото време и ще трябва да им се обърне внимание!
        Ако ще се прави списък за отглеждане на джипки от Павката ме пишете и мен

        П.П. Божко няма да се притесняваш плотера ми е в съседната стая ако лепилото е отишло.......ще потретим белким го уцелим този път да държи!
        Последно редактирано от neshko; 09-04-14, 23:55.
        Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
        LZ1NES

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

          Първоначално публикуван от neshko Преглед на мнение


          П.П. Божко няма да се притесняваш плотера ми е в съседната стая ако лепилото е отишло.......ще потретим белким го уцелим този път да държи!
          Втория не е мръднал от тогава, явно аз нещо съм прецакал с първия та е паднал. Тия дни ще минавам покрай теб и ще звънна.
          no signature no problems

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

            Първоначално публикуван от neshko Преглед на мнение
            Май нещо не ни върви на болтове и ключове по гумите!Аз пък в събота си слагах фланци.....с резултат счупен ключ за гумите,две размазани гайки, и установяването на разбит лагер на задна лява пуоска, но за разлика от колегата VladimCho моита все още не тече не бучи но пък за това си имам доста осезаем луфт към 3-4 мм халтавене!....
            Бате... ходих днес при майсторите, и както предполагах ме изпратиха по живо по здраво с думите, че не могат да ми помогнат... Чудя се дали да напиша една подробна тема с моите тегоби при тези иначе прехвалени майстори, или по-скоро единият от тях. Ще ми отнеме към час писането, но не съм сигурен дали след това няма да ме анатемосате, или да ме наречете лъжец.
            ОФА КБ X20SE + метан

            Коментар


            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

              Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
              Бате... ходих днес при майсторите, и както предполагах ме изпратиха по живо по здраво с думите, че не могат да ми помогнат... Чудя се дали да напиша една подробна тема с моите тегоби при тези иначе прехвалени майстори, или по-скоро единият от тях. Ще ми отнеме към час писането, но не съм сигурен дали след това няма да ме анатемосате, или да ме наречете лъжец.
              Нали знаеш че монетата има две страни.
              Николай Георгиев 0+
              тел.0887357722

              Коментар


              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                Първоначално публикуван от Nikolai Georgiev (turbo d) Преглед на мнение
                Нали знаеш че монетата има две страни.
                Разбира се, но при определени факти и резултати не виждам, кой човек би си измислял врели-некипели при положение, че може да си навлече гнева на много хора.
                ОФА КБ X20SE + метан

                Коментар


                • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                  Първоначално публикуван от Nikolai Georgiev (turbo d) Преглед на мнение
                  Нали знаеш че монетата има две страни.
                  Въпросът е до колко можеш да си защитиш тезата...
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                    Въпросът е до колко можеш да си защитиш тезата...
                    Така е .
                    Николай Георгиев 0+
                    тел.0887357722

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                      Каква теза бе пичове? Оставяш да ти правят колата, известна сума пари и очакваш да си я вземеш оправена. Полуоската протича, майсторите вдигат рамене, кое точно не е за вярване, или трябва да се доказва?
                      ОФА КБ X20SE + метан

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                        Колега с части втора употреба гаранция няма не че с нови има

                        Коментар


                        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                          Първоначално публикуван от moci111 Преглед на мнение
                          Колега с части втора употреба гаранция няма не че с нови има
                          Абе аз разбрах че не са били 2 употреба!.....но не са били и оригинални!!!!!!Така че........!Рисковете на живото предаване обаче цената не е за пренебрегване!
                          Лошото е че нямаме финанси за оригинални части.Тогава рисковете щяха да са на минимум ама.........!
                          Найстина му съчуствам на колегата!Пък другата седмица съм аз на пангара!
                          Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
                          LZ1NES

                          Коментар


                          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                            Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
                            Днес се завирах под джипката да разкарам така наречените стъпенки поне за летния сезон, ако ми се занимава есента да ги чистя, боядисвам и т.н. ще си ги сложа пак, ако ли не... ще си карам с по-добра визия на джипката демек без тях. Смених и маслото, че му беше крайно време и завирайки се под джипката забелязах проблем... Преди три седмици взех джипката от ремонт на разни неща и след дълго, дълго чакане и се кефих докато днес не видях проблем свързан с ремонта. Виеше ми лагер на задна полуоска и ми смениха цялата полуоска с такава втора ръка. Убедиха ме, че така било най-разумно. Резултатът сега е теч от полуоската.... като се паркира и поседи малко на място се образува локвичка с размера на един лев по две на задната страна на джантата... да не говорим, че спирачният апарат е оклепан с масло, предполагам и диска отвътрешната страна целия е мазаляк. Утре отивам да правя рекламация, пък да видим... ще пиша подробна и напоителна тема за моите тегоби, ако не реагират адекватно на случката...
                            Първоначално публикуван от neshko Преглед на мнение
                            Абе аз разбрах че не са били 2 употреба!.....но не са били и оригинални!!!!!!Така че........!Рисковете на живото предаване обаче цената не е за пренебрегване!
                            Лошото е че нямаме финанси за оригинални части.Тогава рисковете щяха да са на минимум ама.........!
                            Найстина му съчуствам на колегата!Пък другата седмица съм аз на пангара!
                            2-ра употреба са били.
                            Реално няма как да тече от полуоска - това е желязо. Има семеринг (уплътнител) който спира теча.
                            Има едно нещо, че един гумен уплътнител като го разбъзикаш, и от него започва да тече. В този случай майсторите е трябвало да усетят проблема и да кажат, че и семеринга трябва да се смени.
                            На мен продължава да не ми е ясно, защо трябва да се сменя полуоска заради лагер, но не смятам да задълбавам в тази посока - решили-сменили, а и клиентът се е съгласил.
                            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                            Коментар


                            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                              Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                              2-ра употреба са били.
                              Реално няма как да тече от полуоска - това е желязо. Има семеринг (уплътнител) който спира теча.
                              Има едно нещо, че един гумен уплътнител като го разбъзикаш, и от него започва да тече. В този случай майсторите е трябвало да усетят проблема и да кажат, че и семеринга трябва да се смени.
                              На мен продължава да не ми е ясно, защо трябва да се сменя полуоска заради лагер, но не смятам да задълбавам в тази посока - решили-сменили, а и клиентът се е съгласил.
                              Аз съм го играл с предишната фронтера същия филм!Сменя се защото лагера е с капсулован за него семеринг и цената на лагера е от 260 до 850 лв. Има заместители на лагера колкото искаш и то за дремни стотинки но......идва голямото но....скапания семеринг е на въпросния лагер и няма как да се измисли по друг начин закрепването!Така че е по разумно(както и аз направих и ще направя) да се вземе някоя полуоска (здрава от стара кола и да се сложи).И другото е да се вземе евтин лагер за 250 лв. и да се молиш да не протече!
                              Днес като говорих за мойта ми казаха че са правили фронтера и са сменили с нов лагер който е протекъл и за това си помислих че това е случая!
                              Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
                              LZ1NES

                              Коментар


                              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                                Може ли някой да пусне снимка на тоя лагер за 850лв.?
                                Sent from my Nokia s fenerche

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X