Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

    Първоначално публикуван от нихорлиев Преглед на мнение
    .... Питах за 33ки, защото винаги се случва да опрем на дифовете и упс въжета. Принципно разходките при нас около Ямбол са винаги кални и големи коловози. Може ще се замисля за лебедка, а не за по-големи гуменетки.
    .....
    Разликата в клиренса при 31-ци и 33-ки е два сантима и половина . Ако точно тези 25,4 мм. ще ти решат проблема с избягване на окантаряването ...

    Практически както ще легнеш по корем с 31ци , така и с 33-ки .

    Виж , лебедката е наистина полезен артикул . Хайде при каране в група все някой ще те дръпне , ами ако си сам ? То и с лебедка пак може да се наложи да търсиш помощ от приятел , но все пак вероятността е по-малка .
    Лебедката има и друго предимство : от деретата с нея спокойно можеш да измъкнеш глиган, без да се потиш и останалите разправии. Тежи , пущината !

    ПС. От калта в Ямболско съм патил преди повече от 15 години с една Авия- Преслав. При все работещото 4х4 и гуми георги дмитровки се наложи да прибегнeм до услугите на един Белорус ...... За малко да търсим втори трактор
    Последно редактирано от Vlado_Ts; 28-11-13, 19:48.
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
      Абе чета аз внимателно кой какво е направил по Фронтерата , ама ми омръзна от басните у дето разправя кой чул-недочул , за "мармаладените дифове".

      Това дето си ми го цитирал като данни беше излишно . Известно ми е отдавна .
      Същевременно смея да твърдя , че поназнайвам от зъбни колелета , зъбни предавки , валове и материали , щото с това си изкарвам хляба от години .
      Та при желание може да попресмятаме малко с лист и химикал

      Да , вярно е че диференциалите на дългата база са по- якички от на късата . Същевременно обаче късата база е малко по-лекичка . С има-няма 400 кила.
      С други думи - при еднакви други условия - и натоварването на дифовете при КБ е по-малко .

      Същевременно всички модели от "ония години" са разчетени якостно при заводски диаметър на гумите 29 цола. Айде сега сметни с колко процента ще се увеличи товара с 34-те цола на бившата Сивушка . Ефекта е почти съизмерим с 33 цола върху КБ. Обаче аз не съм чул Ники Турбото да е чупил диф .
      Няма зъбни колелета и валове , които да не са осигурено с коефициент на претоварване. .
      Така че при нормални условия на експлоатация (имам предвид не по асфалт , а "разходките" на колегата Нихорлиев) проблеми от якостна гледна точка общо взето няма .

      Съвсем друга бира става ако подскачаш във въздуха или караш по големи камъни . Но там съм виждал счупени дифове както на Витара , така и на УАЗ и Тойота . Никой не е застрахован Но ние за такива условия не говорим .
      И аз няма какво да добавя , освен че ако караш с Ъкъл и си познаваш джипа нямаш проблеми.
      Николай Георгиев 0+
      тел.0887357722

      Коментар


      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

        Ама все пак 31ци много ми малеят, чак мира не ми дава като я гледам Фронтерата . Снощи сънувах как я лифртам още малко за 33 поне.
        Николай Георгиев 0+
        тел.0887357722

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

          Първоначално публикуван от Nikolai Georgiev (turbo d) Преглед на мнение
          Ама все пак 31ци много ми малеят, чак мира не ми дава като я гледам Фронтерата . Снощи сънувах как я лифртам още малко за 33 поне.
          Абе аз ти казвам че си болен ама ти не слушаш....
          Смени подложките на Боди лифта, задните амортисьори дъжат до +2.5 инча, но все пак ако я вдигаш от към окачването сложи им едни шпилки. Предните са гола вода ако искаш и на тях сложи
          мисля, че имам още тампони за биалетките отпред ще ги потърся да ти ги дам.

          п.с. имаш ли някакви сгодни 16-ки зимни? влязла ми е муха да си купя и зимни гуми
          no signature no problems

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

            Напоследък фронтерата беше започнала да се гевези като трябва да запали. Врътвам на стартер, стрелката на волтметъра пада стремглаво почти до червеното, чува се "щрак"... но стартерът не завърта. И така 2-3-4 пъти докато накрая зацепи. Проблемът се оказа в контактора на стартера. След смяна с нов сега зацепва от всеки опит върти много по-живо от преди. Съответно пали много по-лесно.
            Акумулаторът, в който имах някакви съмнения в последно време заради по-мудното въртене, се оказа че си е съвсем добре и няма изгледи скоро да умира.
            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

            Коментар


            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

              Малко лифт преди лягане.
              Прикачени файлове
              Николай Георгиев 0+
              тел.0887357722

              Коментар


              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                Супер е станало , няма ли да споделиш как си я повдигнал, сиромашкия тунинг ли...

                Коментар


                • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                  Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                  Супер е станало , няма ли да споделиш как си я повдигнал, сиромашкия тунинг ли...
                  С пари всеки може, естествено че е сиромашки тунинг. Ще споделя утре за да има напрежение ХИХИХИ....
                  Николай Георгиев 0+
                  тел.0887357722

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                    И сега какво стана 31ците ми омаляха. Окачването стана доста прилично за ресори+пружини.
                    Прикачени файлове
                    Николай Георгиев 0+
                    тел.0887357722

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                      Как така фронтерата на фанатик стигна до теб?

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                        Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                        Как така фронтерата на фанатик стигна до теб?
                        По неведомите пътища господни.

                        п.п.Николайчо,казах ти да не се унасяш,щото ще ти омалеят гуметата-ама не слушкаш. И са 33-ки,а?

                        Коментар


                        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                          Светът е малък а Фронтерите ръстът....
                          Николай Георгиев 0+
                          тел.0887357722

                          Коментар


                          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                            горката ми колица... попадна при откачен собственик, ся ще стане BigFoot
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                              .... горката ми колица... попадна при откачен собственик, ся ще стане BigFoot ....
                              Е то това е ясно .

                              Между другото , някой от вас двамцата ше ми каже ли пружините от що са и как се отразяват на возИята , че не ми се рови в старите теми ? Помня , че и амовете ти бяха с по-дълги ходове.
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                                Днес напрвих доста тестове на джипката , задното окачване се държи перфектно, има добри ходове и возията спорд мен е по мека. Отзад пружините са много меки и реално повдигат около 5-6 см. Обиците са 20см. от болт до болт.
                                Николай Георгиев 0+
                                тел.0887357722

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X