Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

    Според мен не си прави пишки, а като начало си измери зареждането при загрят мотор. А после, ако то е наред си купи нов акумулатор! Ако все още си мислиш, че има живот иди да ти измерят гъстотата. А иначе е прав Павел, че зимата няма да ти е много от полза... деня е малък, слънцето също, а през нощта, когато е най-студено това няма да работи...
    ОФА КБ X20SE + метан

    Коментар


    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

      Знам какво имаш предвид. Алтернатора го рециклирах това лято. Акумулатора е купен есента 2011-та. Това лято го дадох на Ясен за тестове на новата му джаджа. От 91 Ач бяха останали 69 Ач. Силно ме съмнява да не зарежда като хората - по спомени беше 14.2 - 14.4 волта. Също така силно ме съмнява да се е сринал акумулатора за 3-4 месеца, но не е изключено.
      За сега искам да имам нещо, което помпи макар и някакви минимални количества докато на мен не ми е до колата. Пък, ако не помогне, поне няма да попречи, живот и здраве ще се оборудвам с нов акумулатор.
      Като човек-експериментатор за мен е по-важно да видя какво ще се промени от инсталирането на този блок, от колкото да ми реши някакъв реален проблем.
      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

      Коментар


      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

        Днес смених изпарителя на газта,просто ми подариха нов турски.Стария си искаше смяна на карантията.Обаче се появи проблем!Като е пусна по инерция над 50 км ми държи 1800 оборота.Слагам стария,няма такъв проблем.Аз с газта съм на вие.На място си държи 900 оборота.Някой да има идеи?

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

          поклон за соларния панел

          Аз иначе скоро не съм правил нищо съществено... дори почти не съм карал камиончето... и когато реших - нов акумулатор и понеже се случи в неделя, нямах много избор и ми боцнаха някакъв 91 Аh < 22 kg.!
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

            Първоначално публикуван от Добри Димитров Преглед на мнение
            Днес смених изпарителя на газта,просто ми подариха нов турски.Стария си искаше смяна на карантията.Обаче се появи проблем!Като е пусна по инерция над 50 км ми държи 1800 оборота.Слагам стария,няма такъв проблем.Аз с газта съм на вие.На място си държи 900 оборота.Някой да има идеи?
            Идеи много, ама по-добре снимай изпарителя как е монтиран и какъв модел е. Аз от турските не съм очарован. Как ли не се боря с един и не мога да го накарам да работи както ми харесва.
            Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
            Знам какво имаш предвид. ....
            "Забележките" доколкото забелязах не са относно експеримента, а относно идеята да заковеш тоя боклук на предния капак. Има къде по-приемливи места да се монтира това и като видиш, че не става, да му дадеш начална скорост към контейнера.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

              Утре ще го видя какъв е ще му направя някоя снимка.

              Коментар


              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                Идеи много, ама по-добре снимай изпарителя как е монтиран и какъв модел е. Аз от турските не съм очарован. Как ли не се боря с един и не мога да го накарам да работи както ми харесва.
                Аз това лято смених изпарител BRC за турски Mimgaz. Много лесно направих настройките и нямам проблем с разхода и вървежа. Ако искаш можем да обменим опит.
                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                Коментар


                • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                  Точно Мимм..... ми е на Аудито.... От 1 година го мъча във всякакви режими и не ще. Или гори много, или не върви. Сега съм го закрепил в някакво положение и ще видя какъв е ефекта. Последно ми даде разход 27 литра за 170 км на градско (около 16/100). На дълго няма ядове - между 8 и 10/100 според товара и крака на педала, ама градското ме съсипва.
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                    А,точно такъв е мимгаз.Ще да е някой капризен изпарител.

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                      Това с панелчето си е съвсем легитимна стратегия за спасяване на акумулатора, особено на коли които по-рядко се използват и/или имат значима консумация в покой. По моите мерки е малко скромно като размери и мощност, но за експеримента става. Аз отдавна планирам да направя нещо подобно.

                      Идеята панелът да е вътре има някои недостатъци - като се почне от занимавката с него и се стигне до факта, че на доста коли запалката се изключва от контактния ключ. На джипка предният капак все едно е неизползвана площ и в по-сурови условия там се слага какво ли не - резервни колела, шанцови инструменти и други. За не толкова джипести джипки, соларния панел си е супер употреба на мястото.

                      Можеше и да е по- в средата. Така е уязвим за клони и за слабо мотивирани злосторници.

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                        Запалката съвсем лесно се прави да не се изключва от контактния ключ, а и не е казано задължително да се бута в запалката. Просто там е "най-цивилизовано", за да не си играеш със допълнителни инсталации. Аз пък днес смених семеринг на опашката на раздатката срещу скромните 52 лв. (лекарства да си купят с тях) и лагера във висящата опора (висящия лагер, който всъщност стърчи ) срещу 35 лв. от SKF.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                          Запалката съвсем лесно се прави да не се изключва от контактния ключ, а и не е казано задължително да се бута в запалката. Просто там е "най-цивилизовано", за да не си играеш със допълнителни инсталации. Аз пък днес смених семеринг на опашката на раздатката срещу скромните 52 лв. (лекарства да си купят с тях) и лагера във висящата опора (висящия лагер, който всъщност стърчи ) срещу 35 лв. от SKF.
                          Какви бяха симптомите освен теча на масло?
                          ОФА КБ X20SE + метан

                          Коментар


                          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                            Теча не е ли причина за подмяната ? То друго какво да стане освен да остане раздатката без масло ама за това трябва доста време
                            ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                            Коментар


                            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                              Здравейте колеги пиша за първи път тук .Искам да попитам колегата Куздов от къде е купил въпросния семеринг за опашката на раздатката ,аз го търсих къде ли не дори и в Булвария отговорите навсякъде бяха Няма такова нещо Благодаря предварително
                              Последно редактирано от poksi; 25-11-13, 19:49.

                              Коментар


                              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                                Първоначално публикуван от poksi Преглед на мнение
                                ... от къде е купил въпросния северина ....
                                Северина е лирическа героиня от една песен на "Диана Експрес" . Щото идва от север .
                                Все пак ще ми е любопитно колегата Куздов дали пък не е забърсал някоя Северина (за около 50 кинта) , та дори и покрай служебните му задължения .
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X