Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

    Снощи открих източника на голям теч на масло /надявам се да няма друг/. Ревизионния отвор за веригата, който е точно под обтяжната ролка е затворен с една ламаринка. Не знам какво е нормалното й състояние, но при мен беше залепена с малко силикон. Малко вероятно е да не се слага гарнитура, защото винтовете завити до край не стягаха плътно ламаринения капак и съответно от най-долния винт течеше видима вадичка масълце. Както и да е, капака се сдоби с гарнитура и лепило.
    За да бъдат открити други възможни течове на масло /дано няма повече/ ме пратиха на автомивка за измиване на двигателя от долу, тъй като по моя имаше един пръст масло с прах и не се виждаха болтовете чак.
    Не бях виждал такава мивка, но определено е мястото, което трябва да се посещава най-малкото всяка пролет.
    Ето малко снимков материал:

    Това излезе отдолу, въпреки че след последната кална разходка бяха минали 1 месец и поне 3 мивки:

    А така изглеждаха шасито и двигателя отдолу:


    Не бях виждал и такова отношение към работата. Цялото миене /само отдолу/ продължи почти час, като човека завираше водоструйката във всяка дупка дори и в носачите, като не спираше докато не започне да тече чиста вода. Накрая двигателя беше измит с препарат и гореща вода. Резултати се виждат.
    OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

    Коментар


    • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

      Интересно какво е онова цилиндричното ,дето е хванато на предния мост. Направо плаче за смачкване в някой камик.
      Щит има ли отдоло?
      Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

      А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

      Коментар


      • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

        Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
        Интересно какво е онова цилиндричното ,дето е хванато на предния мост. Направо плаче за смачкване в някой камик.
        Щит има ли отдоло?
        Има щитове, но бяха свалени, за да се измие всичко като хората.
        OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

          И все пак какво е кръглото нещо?
          Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

          А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

            Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
            И все пак какво е кръглото нещо?
            Амиии... не знам...
            Мисля, че е за климатика, но не съм сигурен. И аз я видях днес за сефте без нито една кора...
            OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

            Коментар


            • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

              Първоначално публикуван от Vlados Преглед на мнение
              Амиии... не знам...
              Мисля, че е за климатика, но не съм сигурен. И аз я видях днес за сефте без нито една кора...
              Нищо подобно!
              Това е вакуумния цилиндър ,който участва в с-мата за вкл. на 4х4 в движение.
              http://catalog.g-motors.net/opel.lmz...c=K&in=0018507
              и както се вижда от снимката е закрепен на напр.греда и е добре защитен от метален щит!

              Коментар


              • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

                Викат му вакуумен кондензатор.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

                  Първоначално публикуван от Vlados Преглед на мнение
                  ....
                  Мисля, че е за климатика, но не съм сигурен....
                  Кондензатора на климатика е подобно цил. тяло ,но е разположен вертикално.Намира се отдясно на радиатора ,точно под капака на двигателния отсег.

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

                    След дълго четене на темата, обобщаване на мнения и събиране на кураж реших и аз да направя някои неща по фронтерата /някои неотложни/, които да споделя. От известно време имах чукане отпред в дясно, особено при ляв завой. Предположението беше за скъсани тампони на бронята между шасито и купето. Точно бях чел темата за повдигане на купето с втулки и реших да го направя. Благодарение на колега от форума втулките бяха направени от алуминий и монтирани. Сменени бяха и въпросните тампони. Резултата е много добър. Вече го няма изнервящото потропване, а и колата стои по добре. Проблем е обаче качването, особено за дамите с по-тесни поли. Предстои слагане на стъпенки или защити на праговете и булбар. Направих опит да си сменя и страничните мигачи. Оригиналните останаха някъде по горите, а на тяхно място намерих такива от Жигула. Пасват идеално но при разкриването на корите под калниците останах неприятно изненадан. Зад тях имаше многогодишна кал с поникнали някакви тревички, а калниците под пластмасовите веждите са доста ръждясали. Дори си мисля че имат нужда от изкърпване. Сега съм по гръб и се чудя как да продължа заигравката. Някакви идеи? А някъде виждали ли сте да се продават пластмасовите копчета за корите под калниците и изобщо нужни ли са тези кори?
                    Nissan Pathfinder 4.0L

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

                      Като ли че и гумите ми станаха малки...
                      Nissan Pathfinder 4.0L

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

                        Брей ,возилото колко е старо та е тръгнала ръжда?
                        Румен Николов

                        0888 358 572

                        Коментар


                        • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

                          1994
                          Nissan Pathfinder 4.0L

                          Коментар


                          • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

                            Да бе ,то в подписа го има.
                            Ами всичко зависи от бюджета ти.Или ремонтираш,или сменяш.Возилото.
                            Румен Николов

                            0888 358 572

                            Коментар


                            • От: До: Какво направих днес по любимата ФРОНТЕРА

                              Привет колеги! Днес реших да демонтирам тавана че ми се беше разлепил половината плат, свалих кората внимателно, изчистих остатъците от дунапрена че направо се беше разтворил от старост, сенниците и плафона за осветлението така бяха черни че се изненадах след старателно почистване станаха като чисто нови а плафона от жълто-кафяво стана кристално , вижте на снимките, утре ще отида до един специализиран магазин за авто-тапицерии че плата трябва да е еластичен-плюшен с дунапренчето за основа, като го купя и сложа ще направя снимки да видите крайния резултат


                              Прикачени файлове
                              Последно редактирано от Еделвайс; 24-05-11, 16:41.

                              Коментар


                              • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

                                Този таван от коя фронтера е? При мен има три плафончета които са поизгорели и поначупили от времето и мисля да ги сменям. Дайте идея с какво...
                                Nissan Pathfinder 4.0L

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 6 потребители онлайн. 0 потребители и 6 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X