Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

    Вземи напрежение за газовия клапан от бушонния блок, най ти е близо до изпарителя.Шести предпазител е на безиновата помпа, там имаш ток след контакт.Има и други.
    Продават се едни пластмаски за прикачане към кабели/да не се "бодваш" в бушона, може да се окисли връзката и да те отрови някой ден/, без да ги режеш и оголваш изолацията.Малка кутийка с отлети места за четири кабела, слагаш в едното двойно легло кабела от инсталацията, в другото твоя за газовия клапан, примерно.Като я затвориш, вътре има остри пластини, те прорязват изолациите на кабелите и без да си играеш получаваш ток и на новия кабел.
    Ако съм го обяснил зле, ще изровя една такава връзка и ще я снимам.
    Тези, които монтират тегличи ги ползват за паралелното окабеляване на буксата.

    Коментар


    • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

      Благодаря!Ще се поразровя из магазините за такава кутийка.
      П.П. Малко препинателни знаци съм забравил.АГУ-то бачка,новата връзка ми трябва за допълнителната система за охлаждане.В момента съм я закачил за газта,но когато съм на бензин дефакто е изключена(както се случи вчера).
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

        За имобилайзера, преди година когато търсех ДБ видях на една от италия, че имобилайзерът беше залепен за таблото. Там където се добипа за изключване. И колата си работеше все едно го няма. Та ако искаш можеш да си го лепнеш, но не знам това дали е добре попринцип за компютъра. Казвам какво съл видял на кола, която си работеше нормално. Не я купих нея , но и на сегашната ми не съм го залепил, а си го ползвам по предназначение. Ако искаш пробвай.

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

          Вчера го мислих тоя номер,но пак се налагаше да се изчака за да угасне лампата-което е едно и също.Като прочетох колегата С ВМ мотора заради имобилайзера в какви филми се вкара реших да го резна ама... Засега остава (то сякаш обирам банки с нея, че да ми трябва веднага да потегля).
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

            @radolino1
            За това става въпрос, "кутийката"/и аз как я възвеличах/ е 20x13 мм.Полезна вещ, когато правиш интервенции при опънат сноп кабели и не само.Малко силикон в двата края при затварянето не е излишен, изолираш четвъртия свободен отвор и уплътняваш трите с кабели в тях.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP2761.JPG
Прегледи:1
Размер:174.0 КБ
ID:5230696Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP2765.JPG
Прегледи:1
Размер:147.2 КБ
ID:5230698Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP2766.JPG
Прегледи:1
Размер:141.3 КБ
ID:5230699

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP2767.JPG
Прегледи:1
Размер:128.7 КБ
ID:5230700Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP2764.JPG
Прегледи:1
Размер:164.4 КБ
ID:5230697

            Коментар


            • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

              За първи път я виждам тая щуротия!Макс от къде се сдобиваш с тия (авточасти,магазин за електроника или големите вериги)?
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                Авточасти, има тук едни "Автомания", но са софийска клонка, може да имат и при вас клонче.
                Бях мяркал при тях и при един който монтираше и продаваше тегличи, бяха в кутийка доста бройки, нови.Откъде си ги е купил, не знам.
                Моите ми седнаха гешенк с Фронтерата - средно голяма торба с предпазители, отвертки, тези връзки и кабелни обувки.Откъде и защо, идея нямам - не намерих една такава връзка по джипа.
                В задни години на Джета-та ми с такива й бяха изведени тоците до буксата на теглича.

                Коментар


                • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                  Taкива неща ги има и в магазините за електроника!Различните цветове са и за различна дебелина кабели!Както съм виждал и за повече кабели да можеш да закачиш!
                  Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
                  LZ1NES

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                    Вчера най-после ми остана малко свободно време и гресирах карданите! И на двата имаше по 3 гресьорки: по 2 на каретата и 1 на шлиците.
                    За тези на каретата си трябва такламит с много тънък накрайник!
                    Казано е:
                    -"Обичай ближния",
                    щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                      Е хайде да се похваля и аз.(то си е нормално нещо но в тази криза!!!!)
                      Новата ми играчка вече е с сменени консумативи.
                      Ангренаж,ролки,водна помпа,Гарнитура на капака на клапаните,пистовият ремък,свещи,всички видове филтри и масла Без на дифовете.
                      (интересното е че на този мотор ангренажа върти водната помпа и било хубаво да се сменя заедно с него.Иначе може и без да се сменя но протече ли....плащаш като за смяна на ангренаж).
                      Остава само да я намажа отдолу с Body И маслото на дифовете и е готова!
                      Масло и взех 10л. GM 10w-40. до сега не го бях ползвал.По точно не бях ползвал на фирмата GM но гледам всички го споменават с добро така че .....да я поглезкам!Двигателя глатна към 5л. до Max. и още близо 4,5 в скоростите и РК и остана 500 мл. за доливане ако се наложи де!За сега не е дала индикация за шумове породени от тази интервенция така че се успокоявам и че не е имало ла....на( в вид на добавки ) в маслото.
                      Е това е за сега от мен.

                      П.С. Пускам го тук ако на някой му предтои смяна мога да му поспестя малко време от намирането на части (кодове на артикули) и масла за 2,2 екотек 16V X22XE.
                      Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
                      LZ1NES

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

                        Днес смених прословутото реле което е зад левия фар,заедно с буксата.Бяха оксидирали,позеленяли и разпаднали се крачетата.Взех реле с букса от катастрофирала опел омега, същото е, само че при омегата е в кутия на сухо и чисто място.Беше като ново за разлика от моето което просто се разпадаше, течаха смоли,окиси, абе ужас.
                        Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                        Коментар


                        • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                          Първоначално публикуван от alex_serviz Преглед на мнение
                          Вчера най-после ми остана малко свободно време и гресирах карданите! И на двата имаше по 3 гресьорки: по 2 на каретата и 1 на шлиците.
                          За тези на каретата си трябва такламит с много тънък накрайник!
                          Явно има конструктивни разлики в задния кардан при къса и дълга база!!!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Заден кардан.jpg
Прегледи:1
Размер:52.1 КБ
ID:5232965Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Каре зад.кардан.jpg
Прегледи:1
Размер:57.6 КБ
ID:5232964
                          На моята няма никакви гресьорки на задния!!!!
                          На предния кардан има три...озадачи ме факта,че гресьорката на вала не е откъм шлиците ,а е разположена в противоположния край


                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Преден кардан.jpg
Прегледи:1
Размер:127.9 КБ
ID:5232966

                          Изчетох темите за "Каретата" и за проблемното "Гумено каре" при Ф.А.К.
                          От снимката на предния кардан се вижда,че при дългата база на Б-серията няма такова!

                          Коментар


                          • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                            След поредната разходка реших да ревизирам главините.
                            Не бях ги отварял досега ,та реших да погледна в какво състояние са и да гресирам иглените лагери.
                            Свалих капачката на главината,зегерката,фланеца , фиксиращата шайба на гайката..и дотук... За съжаление до лагерите не можах да достигна...оказа се ,че нямам ключ с който да развия предхождащата ги гайка...(е сега поне взех размерите за да си го направя)!!
                            От това което видях съм доволен-никакви поражения или следи от вода.Всичко си беше добре гресирано,надявам се и с лагерите да е така...Аз всепак почистих старата смазка и гресирах наново!!!

                            Направих и едно неприятно откритие-

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Шарнир.jpg
Прегледи:1
Размер:102.3 КБ
ID:5232983
                            Шарнира на долният носач е със скъсан маншон!!!
                            Изчетох темите за" шарнири",обаче незнам сега какво да правя ,т.е. да търся маншон за този или да го сменям с нов????

                            Коментар


                            • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

                              Днес го купих шарнира за горния носач(едва ли разликата в цената е чк толкова голяма) започват от 23лв. до 99лв оригинален, аз си взех от 23лв.

                              Коментар


                              • От: Кой какво направи днес по ФРОНТЕРАТА?

                                Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
                                Днес го купих шарнира за горния носач(едва ли разликата в цената е чк толкова голяма) започват от 23лв. до 99лв оригинален, аз си взех от 23лв.
                                Четох ,че колегите позват шарнири с гресьорки за Трупър .Не знам дали е от значение точно модела,но може би трябва да се търси от края на 90-те!?!?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 29 потребители онлайн. 0 потребители и 29 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X