Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

    Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
    ако си закараш и едно ключе в таблото/напролет примерно/, още повече ще си удовлетворен.Първи ноември - цък, първи март - другото цък, не да се ровиш в коша.
    Разбира се, ще изкарам, но вчера не ми остана време. Много по удобно е. Пък и като искам да мина някъде със загасени фарове да не ме видят.... Трябва си ключе.

    Коментар


    • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

      Първоначално публикуван от mishev3006 Преглед на мнение
      Не днес,но преди две седмици,гресирах карданите,измерих антифриза,налях зимна течност за чистачки и т.н.
      Тоест подготвих Фронтерника за зимата.
      Аз ,също спретнах една подготвка за предстоящия сезон( по-късно ще пиша по-подробно).
      Сега,... извинявам се за въпроса ....,ама какво точно се гресира на карданите???

      Коментар


      • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

        Първоначално публикуван от minchevp Преглед на мнение
        ....извинявам се за въпроса ....,ама какво точно се гресира на карданите???
        Каретата.
        no signature no problems

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

          Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
          Каретата.
          Благодаря за отговора.
          И аз като го гледах кардана не виждам какво друго би могло да е ...!
          Но не открих гресьорки,...май ще трябва да разгледам сервизното ръководство.
          Предполагам не става въпрос за външно гресиране?!По този начин съм гресирал напр.карето на кормилната щанга,но...отдолу като се гресира ,нали ще полепне прах,пепел и др.

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

            Първоначално публикуван от minchevp Преглед на мнение
            Аз ,също спретнах една подготвка за предстоящия сезон( по-късно ще пиша по-подробно).
            Сега,... извинявам се за въпроса ....,ама какво точно се гресира на карданите???
            Освен каретата и шлиците. Пробка на шлиците се вижда на самия преден кардан. Предполагам, че и при фронтера Б също има гресьорка на кардана. Гресьорките на каретата са навътре към средата на карето от едната от четирите възможни страни. За тях ще ти трябва по-тънка глава на такаламита или просто изпили твойта, ако не влиза. Аз така направих с старият си руски такаламит с голяма глава.

            Коментар


            • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

              След малки перипетии, описани в друга тема, смених маслото в предния диф ( 1 л. 80W90 ), СК ( малко над 3 л. 10W40 ) и РК ( 1,5 л. 10W40 ).
              Следва гресиране.
              Между другото освен ЛИТОЛ 24, каква друга грес използвате за това?
              Казано е:
              -"Обичай ближния",
              щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

              Коментар


              • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                Освен каретата и шлиците. Пробка на шлиците се вижда на самия преден кардан. Предполагам, че и при фронтера Б също има гресьорка на кардана. Гресьорките на каретата са навътре към средата на карето от едната от четирите възможни страни. За тях ще ти трябва по-тънка глава на такаламита или просто изпили твойта, ако не влиза. Аз така направих с старият си руски такаламит с голяма глава.
                Колега,благодаря за точното описание!!!
                Наистина ,след като свалих протектора под СК, видях гресьорките. Да, и при фронтера Б има гресьорка на самия кардан и на каретата.Говоря за преден кардан ,на задния гресьорки няма!
                За съжаление ,не успях да гресирам тъй като гресьорките не влизат в накрайника, който ми продадоха(проблемът не е външния диаметър).Утревечер ще ходя пак в магазина....,казаха ми че този накрайник е универсален,но може да е дефектен!

                Коментар


                • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                  Първоначално публикуван от alex_serviz Преглед на мнение
                  .....между другото освен ЛИТОЛ 24, каква друга грес използвате за това?
                  Аз ,заложих на Шведската-SKF!

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                    Все още не съм за тази тема, но така или иначе няма тема за оплаквания
                    Та във вторник установих теч от радиатора оказа се спукано горно казанче, очевидно е направено от някаква пластмаса която с времето се скапва и се пука. Лозан каза че това си било нормален дефект, за съжаление аз разбрах за него чак сега не мисля че съм намирал тема по въпроса. Как се оправя-вариантите с нов радиатор в Булвария не го предлагат, пък и цената е 1200+, при алтернативни доставчици е подобна над 1000лв. Вариант "2"-закупуване на радиатор втора употреба...е за такъв вариант не мерси, аз вече си имам такъв радиатор на колата. Спрях се на трети вариант-замяна на пластмасовото горно казанче с алуминиево такова, ремонта би трябвало да излезе под 200лв от сервиза в който преправят радиаторите дават 2 години гаранция, на мен ми се вижда практически вечно, и по-важното поправимо в случай на нужда(за разлика от пластмасовото, което при дефект е за боклука) Лозан също ми предложи такъв радиатор с алуминиево казанче, дори дошъл от Англия, но ми препоръча ако радиатора ми е здрав като цяло да направя моят(в този смисъл при него има готов радиатор)
                    Та утре ми предстои да взема новият радиатор, ще гледам да го снимам и се надявам да проработи като вариант.

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                      Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
                      ..... Как се оправя-вариантите с нов радиатор в Булвария не го предлагат, пък и цената е 1200+, при алтернативни доставчици е подобна над 1000лв. Вариант "2"-закупуване на радиатор втора употреба...е за такъв вариант не мерси, аз вече си имам такъв радиатор на колата. .....
                      В Ямбол ми обадиха цена за нов около 450-500лв.За гаранция не съм ги питал,но все пак е нов.Казах им възможно най-евтиния вариант.
                      Евро07 ми съобщиха 1050лв,почти двойно.

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                        Толкова е, но в случай че става въпрос за Фронтера А за 2.0; 2.4; 2.2 радиатора го намерих дори за 300лв чисто нов, НО за Фронтера Б няма алтернативни, само оригинал и на цена ххх стотин лева. Днес го сложих новият/стар тунинг радиатор
                        Сипах антифриз перките включваха няколко пъти, изглежда ми доста добре направен, но може още леко да се подсилят страниците, е това може да се доработи и в последствие, трябва да го видя как се държи в реални условия. Утре ще пусна снимки.

                        Коментар


                        • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                          Къде го намери нов радиатор за 300 лв.?

                          Коментар


                          • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                            Да не прозвучи като реклама, но ако някой предцени че не е за тук да трие...
                            От Баумакс посока центъра след Технополис има една сграда отдясно, срещу бензиностанцията на втория етаж фирма БРП мисля че се казва, внасят всякакви радиатори. Цената е 340лв. но понеже съм много симпатичен (поне така се надявам) ми направиха отстъпка 10 ли 15% та идва малко над 300лв. Каза че чакали внос на радиатори за старата Фронтера до месец, сега са им свършили за съжаление за новата нямат излиза само за 3.2, но и за него май не може да достави. За 2.2 бензин не им излезе вобще по каталог.

                            Коментар


                            • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                              Това за радиаторите сма го коментирали и преди.Между другото култовата реплика на служителя от София ауто "господине седнете ако обичата, за да ви кажа цената за радиатора" я чух аз,при това по телефона.Е ,вече една година карам с присадено алуминиево казнче и не зная какви грижи ,бих могъл да имам.И то за скромна сума .
                              Румен Николов

                              0888 358 572

                              Коментар


                              • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                                аз си махнах колеторите че бяха спукани.занесох ги да ги заваряват...майстора ги изпусна..... и сега са на 2 части. тва направих аз.като знам цената на нови...ще съм пеша бая време докато спастря за стоманени

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X