Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

    Намира се тук:
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

      Благодаря за инфото на всички. Уискито при случай си върви.

      Понеже темета е какво направих по фронтерата, а аз не съм ъпгрейдвал много по моята, ще сложа снимки на стъклата, които затъмних предни няколко дни. Така БЕБЕВОЗА няма нужда от лепящи се бебешки щори и предлага нов комфорт на задната седалка.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P070710_18.25_[01].jpg
Прегледи:1
Размер:160.4 КБ
ID:5192120Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P070710_18.25.jpg
Прегледи:1
Размер:162.9 КБ
ID:5192121

      В началото на темата видях постове за монтаж на елипси на мястото на задните колони. Имам едни чисто нови с размер 9,5/7 на 3,5см. дълбочина. Те ще влязат ли там? Прочетох, че се правят фланци за изнасянето им напред. Някой може ли да даде повече инфо как се правят и как се укрепват?

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P070710_18.36.jpg
Прегледи:1
Размер:96.5 КБ
ID:5192122
      ОФА КБ 2.0 '95

      Коментар


      • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

        Фланци само оригиналните, но без рязане на ламарини не се минава при елипсовидни колони.
        Навсякъде около отвора за говорителите натъпчи с вата/руселин/ плътно-баса обажда доста човешки, ако радиото има потенция.
        Аз съм с "Блаупункт Бремен МП74" и елопсовидни "Херц" отзад, все ме питат къде съм събрал субууфера/какъвто нямам/, отделно, че се нацепиха лепенките "Фронтера" на колоните на купето зад вратите.

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

          Макс, какво имаш предвид с оригиналните фланци? Към комплекта на колоните няма такъв. В началото на темата четох, че се правят.
          Там ли е мястото, на което мога да ги намърдам най-лесно?
          Последно редактирано от wsi4koznaj; 07-07-10, 20:06.
          ОФА КБ 2.0 '95

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

            Първоначално публикуван от wsi4koznaj Преглед на мнение
            Макс, какво имаш предвид с оригиналните фланци? Към комплекта на колоните няма такъв. В началото на темата четох, че се правят.
            Там ли е мястото, на което мога да ги намърдам най-лесно?
            Моите колони имаха подложки, тях имам предвид за оригинални фланци/щото си е такова/.Че не е лесно-не е, аз рязах вътрешната ламарина на колоната на купето със зеге и счупен нож за метал, да не избуша външната/с лепенката/.Фланци правих за колоните във вратите, да обера неравностите по кората и да не задира механизма на ел.стъклата в магнитите на говорителите.Утре ако искаш ще снимам къде точно съм монтирал елипсовидните говорители, после лесно ще премериш къде да разширяваш.

            Коментар


            • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

              Вече и аз съм с елипсите отзад. За целта купих 2 пластмасови черни фланеца от магазин за кар-аудио - 16.00лв. комплекта(в Тояга ми поискаха 40.00). Най-подходящото разположение за фланците според мястото се оказа вертикално. Магнитите на говорителите влязоха в оригиналните отвори, които зарязах съвсем малко, защото опираха само клемите на говорителите. Останалата част пое фланеца. Рязано е толкова малко, че ако се сложат оригиналните говорители, периферията ще скрие изрязаното. Самите фланци също трябваше да се режат/профилират според формата на кората в долния им край. Става лесно с малък ъглошлайф с диск за метал на по-ниски обороти. Този овал е труден за докарване и "свети" малко между фланеца и кората на 1-2мм на определени места, но не е болка за умиране - ще помисля с какво може да се запълни цепнатината.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P210710_12.07.jpg
Прегледи:1
Размер:120.6 КБ
ID:5195781Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P210710_12.08.jpg
Прегледи:1
Размер:129.8 КБ
ID:5195782Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P210710_12.08_[01].jpg
Прегледи:1
Размер:95.0 КБ
ID:5195783
              ОФА КБ 2.0 '95

              Коментар


              • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                Моите са хоризонтални, но няма грижа и вертикални да са.Вата/руселин, материал тип "олекотена завивка"/ натъпка ли?
                За цепнатините, които светят-прозрачен силикон на леко разхлабени видии, стягане и забърсване докато не е стегнал.Сложи умерено, до средно количество, да има за избиване при стягането, външното да го забършеш, а вътрешното да запечата дупките.

                Коментар


                • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                  Тези фланци са широки и ако ги бях сложил хоризонтално, нямаше да ги събера. Отзад при прозореца оставаше голяма част, която не ляга върху кората. В колоните си седеше оригиналният дунапрен. Само го наместих. Не съм слагал нищо допълнително. За цепнатините си мисля по-скоро за нещо черно, което ще ги "маскира".
                  ОФА КБ 2.0 '95

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                    Първоначално публикуван от wsi4koznaj Преглед на мнение
                    В колоните си седеше оригиналният дунапрен. Само го наместих. Не съм слагал нищо допълнително.
                    след 3-4 дни ще се наложи да ги свалиш. Освен ако не си фен на звук от Африкански тимпани.
                    Последно редактирано от fanatic; 21-07-10, 16:25.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                      Божко ти го е казал, да допълня само.Тъпче се плътно с вата, докъдето стига ръката, във всички посоки.
                      Музикалната акустика си има параметри, закономерности и т.н.
                      Направи едната колона с вата, затвори я,усили баса докрай, ползвай баланса и ще се убедиш сам в огромната разлика.

                      Коментар


                      • От: До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                        Първоначално публикуван от mishev3006 Преглед на мнение
                        Ето какво добавих към обурудването на моята красавица,поради липса на багажно пространство.
                        Поради същата причина и аз се замислям за багажник. Имаш ли наблюдения как се отразава на разхода. Моят вероятно ще седи постоянно монтиран, защото няма къде да го държа, като го сваля.
                        ОФА КБ 2.0 '95

                        Коментар


                        • От: До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                          Първоначално публикуван от wsi4koznaj Преглед на мнение
                          Поради същата причина и аз се замислям за багажник. Имаш ли наблюдения как се отразава на разхода. Моят вероятно ще седи постоянно монтиран, защото няма къде да го държа, като го сваля.
                          Не мисля,че същественно се е отразило,но не ми се е налагало да патувам на дълго.Смятам,че до скорост от 80 км/ч няма да има разлика в горенето,за сметка на това ,моя събира 6 средно големи пътнически чанти.
                          Jeep Cherokee 4.0l-Звяр
                          Volkswagen Passat 1.9TDI-Шосейка
                          OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                          Коментар


                          • От: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                            Имам Top Case от 5 години. На дълъг път със 5 човека и 100 км/ч максимална скорост качи 1 литър газ върху разхода. В градски условия няма покачване защото никъде не се кара дълго време с висока скорост. Но да седи постоянно отгоре не е особено умно защото ще изгние и прегори а не е 100 лв. пък и един як град ще го направи на решето.
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • От: До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                              Първоначално публикуван от wsi4koznaj Преглед на мнение
                              Поради същата причина и аз се замислям за багажник. Имаш ли наблюдения как се отразава на разхода. Моят вероятно ще седи постоянно монтиран, защото няма къде да го държа, като го сваля.
                              Ако багажника е празен - не се отразява никак . Ако е натоварен - вече е ясно : според товара.
                              ... а какво и колко може да товари си личи от аватара ми .
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • От: До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                                Ако багажника е празен - не се отразява никак . Ако е натоварен - вече е ясно : според товара.
                                ... а какво и колко може да товари си личи от аватара ми .
                                хихи айде да не се фукаме с товароносимост



                                П.С. въпроса беше за куфар багажник.
                                no signature no problems

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X