Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

    Първоначално публикуван от DAROGA Преглед на мнение
    Извинявай ,че те откъсвам от спора с пресеклите детската снежна пързалка ,но сериозно без заяждане, бих искал твоето мнение за теглича !
    Аз не споря. Изказвам гледната си точка. Не се смятам за стожер на обществото, нито за бавачка на възрастни хора. Всеки си носи последствията от действията си.
    Имам приятел който има сертификат за отговорни заварки. Може да капне 2 железа които да носят тонове. Тези заварки изглеждат по същия начин.
    А с допълнителното осигуряване с болтове дава вид на як теглич
    Мисля, че е ок колкото може да се прецени по снимка.

    А относно това с карбуратора, аз не мисля че е опасно и не за това беше коментара ми за прекръстването. Мисля, че е странно на сравнително модерен, динамичен, и безпроблемен агрегат да се поставят елементи морално и технологично остаряли, но както казах по-горе всеки сам си преценява. Аз до сега не съм виждал повреден дебитомер, ламбда или инжектор на 2.2i на Фронтера Б. На мен на същия мотор с ГИ градско в софия ми харчи 13/100.
    no signature no problems

    Коментар


    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
      ....
      А относно това с карбуратора, аз не мисля че е опасно и не за това беше коментара ми за прекръстването. Мисля, че е странно на сравнително модерен, динамичен, и безпроблемен агрегат да се поставят елементи морално и технологично остаряли, но както казах по-горе всеки сам си преценява. Аз до сега не съм виждал повреден дебитомер, ламбда или инжектор на 2.2i на Фронтера Б. На мен на същия мотор с ГИ градско в софия ми харчи 13/100.
      Сигурен съм че колегата е фен на руските возила и най-вече фен на двигатели с минимална електроника, според мен го е направил най-вече за собствено удовлетворение че има такъв двигател, така го усещам колегата

      Коментар


      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
        ...И на мен заварката ми изглежда доста майсторска.....
        Не само изглежда .Такава е .

        Първоначално публикуван от mojojojof Преглед на мнение
        ...... ( със стоманени електроди е заварен )....
        ....така че и аз ....
        Първоначално публикуван от mojojojof Преглед на мнение
        ... мисла че ще издържи ...
        ....каквото и да означава това .
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
          Сигурен съм че колегата е фен на руските возила и най-вече фен на двигатели с минимална електроника, според мен го е направил най-вече за собствено удовлетворение че има такъв двигател, така го усещам колегата
          И аз така мисля! А иначе не виждам много смисъл от подобно упражение... Относно заварката... дядо ми беше заварчик голям разряд и за съжалние си отиде преди да ми изскочи на мен мерака да заварявам! Скоро си купих малък електрожен, а чудовището на дядо ми седи в бараката... както и да е, много се отплеснах Искам да кажа, че не разбирам особено от заварки, но този дебел непрекъснат шев ми изглежда изключително здрав!
          ОФА КБ X20SE + метан

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
            Аз не споря. Изказвам гледната си точка. Не се смятам за стожер на обществото, нито за бавачка на възрастни хора. Всеки си носи последствията от действията си.
            Благодаря ! Оценявам отговора ти ! Отнсоно заварката (занимавам се със заваряване) и аз не мога да преценя по снимка дали е ок ,но за да съм спокоен бих (и съм ) го направил с болтова връзка - хем сигурно ,хем прегледно ! Относно карбуратора ,той е само пространство за газообразуване ,нищо повече ! Просто и надеждно ! Поздрави !
            Последно редактирано от fanatic; 11-03-15, 21:36.

            Коментар


            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

              Вече почти завършен шнорхел, оправена запалителна система (свещи, кабели, капачка) че нещо ми бягаха кончетата.
              Прикачени файлове
              Николай Георгиев 0+
              тел.0887357722

              Коментар


              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                Eй браво. Радост за моето око
                no signature no problems

                Коментар


                • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                  Здравейте колеги аз днес си свалих стълбите на моята ОФБ дб. и ги съставих отново от тръба Ф35 като заварих нови планки защото, старите бяха като паяжина.
                  Искам да попитам колегата с шнорхела какви тръби и колена е използвал, шнорхела е много добър.

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                    Ф63 е тръбата
                    Николай Георгиев 0+
                    тел.0887357722

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                      Първоначално публикуван от Nikolai Georgiev (turbo d) Преглед на мнение
                      Ф63 е тръбата
                      Много прилично изпълнение. Чудех се как се справяте със изолирането на дистрибуторната капачка при попадане в дълбоки води? Аз имам също и ОФА 2,4и увивах го с полиетиленово фолио ама резултата не е много добър.

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                        На 2,0и е по високо капачката горе на главата отзад.
                        Николай Георгиев 0+
                        тел.0887357722

                        Коментар


                        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                          Случвало ми се е след порой да карам по път със доста вода течаща по него и да се намокри. Трябва да измисля алтернатива за изолиранито му преди да монтирам шнорхел.

                          Коментар


                          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                            Първоначално публикуван от mehanika33 Преглед на мнение
                            Случвало ми се е след порой да карам по път със доста вода течаща по него и да се намокри. Трябва да измисля алтернатива за изолиранито му преди да монтирам шнорхел.
                            Пробвай колега с гумена еластична ръкавица,при мен има ефект голям.
                            Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                            Коментар


                            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                              Да за това не се бях сетил благодаря ще я "зачохля" със ръкавица, иначе скоро прегазих една река и започна купона с прехълцването и губене на мощност като се напръска делкото.

                              Коментар


                              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                                Проблема с прекъсваването не е само от дистрибутора , лулите също са слабо място ...
                                ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X