Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

    Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
    За тебе знам, аз обяснявах на колегата recaro_7
    Момчета колата се покара на бензин 80-90 км. и се пооправи.
    Вчера изчистихме и стъпковото моторче за празен ход.
    Дебитомера също е ОК.
    В Благоевград ултра звук няма.Има в Дупница с 1 месец предварително записване.
    Един приятел /майстор/ ги носи неговите дюзи в "Бош" Дупница.
    Отпушиха ги и работата заспа.
    След време пак се запушиха и си ги свали сам.
    Кисна ги в корселин за няколко часа.Като се махат двата думени прустена да не се разядът и се потапя само върховете на дюзите.
    Във ваничка 2-3 см. височина на течноста/корселина/.Дюзите седят изправени.
    И казва,че ефекта е сащият.
    Сега като се оправи що-годе фронтерката се чудя дали да пробвам този номер или да сложа добавка и да се покара още 150 км на бензин?
    Няма лош автомобил.В повечето случаи има лош собственик ;)

    Коментар


    • #62
      До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

      Първоначално публикуван от recaro_7 Преглед на мнение
      Момчета колата се покара на бензин 80-90 км. и се пооправи.
      Вчера изчистихме и стъпковото моторче за празен ход.
      Дебитомера също е ОК.
      В Благоевград ултра звук няма.Има в Дупница с 1 месец предварително записване.
      Един приятел /майстор/ ги носи неговите дюзи в "Бош" Дупница.
      Отпушиха ги и работата заспа.
      След време пак се запушиха и си ги свали сам.
      Кисна ги в корселин за няколко часа.Като се махат двата думени прустена да не се разядът и се потапя само върховете на дюзите.
      Във ваничка 2-3 см. височина на течноста/корселина/.Дюзите седят изправени.
      И казва,че ефекта е сащият.
      Сега като се оправи що-годе фронтерката се чудя дали да пробвам този номер или да сложа добавка и да се покара още 150 км на бензин?
      Ефекта не може да е същият... а дюзте включва ли ги към емулатор, защото във ваната с ултразвука дюзите са потопени целите и са включени към емулатор които им подава импулси и те реално си работят във ваната и течността от ваната минава през тях.
      0877 83 30 90 - Жоро

      Коментар


      • #63
        До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

        Айде и аз да се похваля...Днес счупих задната кора дет е долу под колата на що годе първото ми истинско офроуд каране.Тия пичове от Опел сложили няква пластмаса дет освен от вода май от друго не може те предпази, но важното е, че останах супер доволен от това как риине Фронтера Б в снега...Е т'ва е баси кефа!
        Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

        Коментар


        • #64
          До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

          Аз пък каталясах... от 9:30 до 5 следобед....
          свалих всички маркучи по моторния отсек, свалих дебитомера и филтърната кутия, отдушника на картера, кабели свещи, и всичко с обезмаслител. Направо падна над кило горяло масло и сажди. Почистих и всумателния колектор. Смених няколко скоби и леко закъсани маркучи. Изведох шнорхела на задния диф. в кухината на задния стоп. Смених задни накладки. Измих и целия двигател, не знаех че има жълти и червени буксички.
          Сложих филтърче на шнорхелчето, смених въздушен филтър и такъв на газовия клапан. Мисля, че за лятото съм готов.
          no signature no problems

          Коментар


          • #65
            До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
            Аз пък каталясах... от 9:30 до 5 следобед....
            свалих всички маркучи по моторния отсек, свалих дебитомера и филтърната кутия, отдушника на картера, кабели свещи, и всичко с обезмаслител. Направо падна над кило горяло масло и сажди. Почистих и всумателния колектор. Смених няколко скоби и леко закъсани маркучи. Изведох шнорхела на задния диф. в кухината на задния стоп. Смених задни накладки. Измих и целия двигател, не знаех че има жълти и червени буксички.
            Сложих филтърче на шнорхелчето, смених въздушен филтър и такъв на газовия клапан. Мисля, че за лятото съм готов.
            А какво е това филтърче

            Коментар


            • #66
              До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

              Пък аз я окопах в кишата на коловозите пред Алеко и легна на левия праг.... След 15-20 минути чоплене с една лопатка, псуване и почесване, дойдоха едни момци(огромни благодарности, не можах да им го кажа лично, щото докато се върна и си бяха тръгнали) та ме побутнаха и излетях с цЕлата газ. Иначе пътя до горе си е нормален, ама точно над паркинга за автобусите пред хижата се натресох на едни готини ями. После в мойте коловози затъна и пикапа на планинските спасители, та ги вадиха на буксир. Бе, шоу си беше, даже успях да ги снимам с камерата, ама мене нямаше кой, да се видя каква картинка съм отстрани. Децата много ми се радваха, като ме гледаха с лопатата...
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #67
                До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                Първоначално публикуван от kole6anski Преглед на мнение
                А какво е това филтърче
                Бензиново за мотоциклет.
                no signature no problems

                Коментар


                • #68
                  До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                  Х22ХЕ двигател -Предстои ми да сменям термостат и се замислих да не вземе да се скъса някой от двата болта като ги развивам. Така ми се получи при С20NE на другата фронтера и за това искам да попитам дали често се късат тези винтове при смяната на термостата при Х22ХЕ? Щото и тук главата е от алуминии, а винтовете са стоманени и ръждясват. Някой патил ли и от подобно нещо? И как бих могъл да го избегна, скъсването на винтчетата?

                  Коментар


                  • #69
                    До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                    Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                    Х22ХЕ двигател -Предстои ми да сменям термостат и се замислих да не вземе да се скъса някой от двата болта като ги развивам. Така ми се получи при С20NE на другата фронтера и за това искам да попитам дали често се късат тези винтове при смяната на термостата при Х22ХЕ? Щото и тук главата е от алуминии, а винтовете са стоманени и ръждясват. Някой патил ли и от подобно нещо? И как бих могъл да го избегна, скъсването на винтчетата?
                    С чук,ако няма място-някакво дистанционно удължение-да чукаш с него по главата на болта,без да строшиш нещо друго.
                    Резбата/боклуците,ръждата и сулфата между витките да ги "охлабиш"/ да натръпне и ще тръгне,дори да поразмажеш шестограма и да го развиеш с 11,галванизираните болтове не са се свършили.Съмнява ме да стигнеш до там.
                    Почукваш/не много нежно/ 5/6 пъти-проба и така.Ще се отвият-пробвано нееднократно,както и за термостата на моята.

                    Коментар


                    • #70
                      До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                      Благодаря, мисля че ще има място за чука като махна и акумулатора. WD40 май няма смисъл дя пръскам. Има гарнитура и ми се червенее май и силикон и май няма как WD40 да проникне до резбата.
                      А това с чука е супер дето ме подсети. Така съм развивал болтове на шайбата на колянов вал и даже се саморазвиха почти сами. Благодаля.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                        Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                        Благодаря, мисля че ще има място за чука като махна и акумулатора. WD40 май няма смисъл дя пръскам. Има гарнитура и ми се червенее май и силикон и май няма как WD40 да проникне до резбата.
                        А това с чука е супер дето ме подсети. Така съм развивал болтове на шайбата на колянов вал и даже се саморазвиха почти сами. Благодаля.
                        Силикона после с права отверка и полечка ще разлепиш термостата,WD-40 няма как да проникне в глуха резба.
                        Може и да не махаш акумулатора-с удължение ще си спестиш една хамалогия повече.
                        Аз понеже нацепих 100А/23кг/,та от моята камбанария препоръчвам да си стои на място.
                        Ти-както прецениш,че е по-удобно в твоя случай.

                        Коментар


                        • #72
                          До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                          Има ли C20NE-то температурен датчик на мотора, който дава инфо на компютъра за да затваря/отваря дросела? и ако има къде е? Нещо май ми намирисва, че прави проблем. Студена гасне на бензин, като я вкарам в авариен режим пали нормално, като загрее няма проблеми нито на газ нито на бензин.
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #73
                            До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                            Има ли C20NE-то температурен датчик на мотора, който дава инфо на компютъра за да затваря/отваря дросела? и ако има къде е? Нещо май ми намирисва, че прави проблем. Студена гасне на бензин, като я вкарам в авариен режим пали нормално, като загрее няма проблеми нито на газ нито на бензин.
                            Само за охл.течност,друг не съм чувал.
                            Другото е трмпература на въздуха/осезателя в дебитомера/.
                            Като е студена,що не ги замериш-трябва да ти покажат 3,3/3,6 кОм.
                            Едно съпротивление-имитатор 2кОм,забито в куплунга на датчика за водата пак ще те ориентира.
                            Другото знаеш-моторчето за ППХ,но след като топла се оправя,е слабо вероятно.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                              Има ли C20NE-то температурен датчик на мотора, който дава инфо на компютъра за да затваря/отваря дросела? и ако има къде е? Нещо май ми намирисва, че прави проблем. Студена гасне на бензин, като я вкарам в авариен режим пали нормално, като загрее няма проблеми нито на газ нито на бензин.
                              Този двигател по принцип няма моторче, което да отваря дросела. Стъпковото моторче го заобикаля и подава газовете след дросеа. И май компютъра си "говори" със моторчето като взима данни и от топлинния датчик. Аз съм забол 2.3 килоома съпротивление на мястото на този датчики и при топъл двигател държи на газ и малко по-високи обороти, защото си мисли, че двигателят е 20 градуса. Предполагам ги държи моторчето. Занчи по-студен двигател по-високи обороти като на смукач. А смукача в случая е и стъпковото моторче, което получава данни от компа, който е приел данни и от топлинния датчик. Иначе датчикът се намира на главата отпред, отляво точно над алтернатора.

                              Коментар


                              • #75
                                До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                                Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                                Х22ХЕ двигател -Предстои ми да сменям термостат и се замислих да не вземе да се скъса някой от двата болта като ги развивам. Така ми се получи при С20NE на другата фронтера и за това искам да попитам дали често се късат тези винтове при смяната на термостата при Х22ХЕ? Щото и тук главата е от алуминии, а винтовете са стоманени и ръждясват. Някой патил ли и от подобно нещо? И как бих могъл да го избегна, скъсването на винтчетата?

                                Здравейте,
                                аз сменях термостат преди една седмица,закупен от София Ауто (не им правя реклама,исках просто да съм по сигурен в него) мотора е точно Х22ХЕ 136 кс.Нямаше никакви проблеми с ръжда на болтовете и се отвъртяха съвсем нормално.Термостата се продава с гарнитура.Цената е 43 лв.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X