Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Симптоми за авария на раздатка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Симптоми за авария на раздатка?

    Първоначално публикуван от volokiN Преглед на мнение
    Колега, не искам да изпадаме в конфронтаций, но мисля, че натоварването върху полуоските по никакъв начин не зависи от оборотите на двигателя. Може би не им е хубаво на полуоските заради вибрацийте при нередовната работа на двигателя в ниските обороти, но силата която предават даже е по-малка заради по-малката мощност на ниски обороти на двигателя. Според мен неприятният звук може да идва от двигателя или (което е по-вероятно) съединителя.
    колега
    извинявай,но при 30км/ч на 4-та предавка оборотите на мотора са под 1000об/м,което в съчетание с 1800кг.автомобил кара чарколаците в трансмисията да се чудят кой път да хванат!
    ОФА 98г. ДБ Х22ХЕ-дал квото дал!
    Grand Cherokee 2.7
    GSM 0888148630

    Коментар


    • #32
      До: Симптоми за авария на раздатка?

      Първоначално публикуван от volokiN Преглед на мнение
      Колега, не искам да изпадаме в конфронтаций, но мисля, че натоварването върху полуоските по никакъв начин не зависи от оборотите на двигателя. Може би не им е хубаво на полуоските заради вибрацийте при нередовната работа на двигателя в ниските обороти, но силата която предават даже е по-малка заради по-малката мощност на ниски обороти на двигателя. Според мен неприятният звук може да идва от двигателя или (което е по-вероятно) съединителя.

      Прав си няма да изпадаме в конфронтации. Мисля че на кола с предно се усеща повече. Вземи една и с 1000 об. на пета настъпи педала и кажи какво става и от какво е този шум според теб. Иначе имах и Audi A 6 с 1.9 TDI и нямаше нито забавяне, нито шумене поне от 1500 нагоре, така че много зависи от конкретната кола и марка.

      Коментар


      • #33
        До: Симптоми за авария на раздатка?

        Първоначално публикуван от KOLEV G Преглед на мнение
        колега
        извинявай,но при 30км/ч на 4-та предавка оборотите на мотора са под 1000об/м,което в съчетание с 1800кг.автомобил кара чарколаците в трансмисията да се чудят кой път да хванат!
        Без лоши чувства но...
        ок, съгласен съм с първата част на твърдението за километрите, предавката и оборотите, но защо реши, че "чаркалаците в ТРАНСМИСИЯТА се чудят кой път да хванат"? натоварването е изцяло в мотора - според мен.
        [CENTER]OPEL FRONTERA 2.0 SPORT CABRIOLET![/CENTER]
        [CENTER]КЕФ ТИ ДЖИП, КЕФ ТИ КАБРИО![/CENTER]

        Коментар


        • #34
          До: Симптоми за авария на раздатка?

          Първоначално публикуван от volokiN Преглед на мнение
          Без лоши чувства но...
          ок, съгласен съм с първата част на твърдението за километрите, предавката и оборотите, но защо реши, че "чаркалаците в ТРАНСМИСИЯТА се чудят кой път да хванат"? натоварването е изцяло в мотора - според мен.

          Аз пак да повторя, че мнението ми е на лаик, но все пак - самите гуми, полуоските, джантите и т.н. тежат определени килограми, самото сцепление на гумите с настилката също оказва някаква тежест. За да се завърти общо това тегло трябва мощност, ако двигателят работи на малки обороти (т.е. малка скорост, голяма предавка) точно трансмисията е тази, която без мощност трябва да завърти полуоски и т.н. и тя се мъчи и се чуват тези звуци. Поне според мен е така

          Коментар


          • #35
            До: Симптоми за авария на раздатка?

            Първоначално публикуван от volokiN Преглед на мнение
            Без лоши чувства но...
            ок, съгласен съм с първата част на твърдението за километрите, предавката и оборотите, но защо реши, че "чаркалаците в ТРАНСМИСИЯТА се чудят кой път да хванат"? натоварването е изцяло в мотора - според мен.
            Ако трябва да сме точни най-голямото натоварване понася дифа,след това РК,СК,съединител,двигател.Никой няма да убеждавам в това,то е моето мнение.Също мое мнение е и,че да се кара един автомобил на висока предавка с ниски обороти,е също толкова противопоказно както ина ниска предавка и мах.обороти.
            ПП:Всеки сам решава как да кара автомобила си,но не трябва да изисква(изтисква) невъзможни неща.

            Поздрави!
            ОФА 98г. ДБ Х22ХЕ-дал квото дал!
            Grand Cherokee 2.7
            GSM 0888148630

            Коментар


            • #36
              До: Симптоми за авария на раздатка?

              Моето мнение, с което също не искам да ангажирам никой е, че килограмите на автомобила, сцеплението с пътя, предавателното число на диференциала, и раздатъчната кутия, си остават константни величини при споменатата скорост от 30 км/ч независимо от предавката на която е автомобилът. Ролята на трансмисията е да предава мощноста на колелата, тя сама по себе си не може да "завърти полуоските без мощност", дори мисля, че по-малката мощност генерирана от двигателя, ще се предава по-лесно през трансмисията, без да я тормози.
              [CENTER]OPEL FRONTERA 2.0 SPORT CABRIOLET![/CENTER]
              [CENTER]КЕФ ТИ ДЖИП, КЕФ ТИ КАБРИО![/CENTER]

              Коментар


              • #37
                До: Симптоми за авария на раздатка?

                Първоначално публикуван от volokiN Преглед на мнение
                по-малката мощност генерирана от двигателя, ще се предава по-лесно през трансмисията, без да я тормози.
                Бъркаш. Ниската мощност на ДВГ-то се опитва да завътри гумите в една посока. Обаче това става доста по-бавно, от колкото биха постигнали същата скорост в дадената посока с повече мощност. Момента на преодоляване на състоянито на покой (или ускорени при движение - по-ниската скорост на движение) и достигане на скорост при която вече джипа е набрал инерция и съпротивлението на зъбните колела в скоростната кутия е доста по-ниско от това при потегляне и ускорени (поддържането на равномерна скорост).

                Можеш да си направиш опит, за да стане нагледно ясно за какво говоря:

                Караш на която и да е скорост с обороти, който поддържат някаква точна скорост, без да ускоряваш или намаляваш. По време на движение, без да променяш подаването на газ и без да натискаш съединителя, изключи от скороста на която е колата (примерно 3-та с 45км/ч). След това включи по същия начин... Усилието върху зъбите е пренебрежимо малко от там и износването.

                Замисли се ако ускоряваш от 0 до 80 км/ч и ще поддържаш тази скорост 2км... кое е по добре? Да ускоряваш между 1000 и 1600 оборота и да ти отнеме условно 18 сек. или да ускоряваш в нормален режим за 10 сек.?...

                За съдинител, двигател, маховик... не говоря въобще...
                Светът на Владо

                Коментар


                • #38
                  До: Симптоми за авария на раздатка?

                  ОК момчета,
                  щом ставате двама значи сте прави. Може и да греша, и обещавам да се поуча от грешките си. В крайна сметка дано да сме били полезни. Надявам се колегата stroil да сподели решението на проблема ако някога го отстрани.
                  [CENTER]OPEL FRONTERA 2.0 SPORT CABRIOLET![/CENTER]
                  [CENTER]КЕФ ТИ ДЖИП, КЕФ ТИ КАБРИО![/CENTER]

                  Коментар


                  • #39
                    До: Симптоми за авария на раздатка?

                    При мен този проблем бе отстранен тотално със смяна на съединителя(притискателен диск, феродов диск и лагер).
                    0877 83 30 90 - Жоро

                    Коментар


                    • #40
                      До: Симптоми за авария на раздатка?

                      Провери си наистина каретата и по-специално онова гуменото каре на задния кардан. Да не си удрял кардана отдолу и да си го изкривил?

                      Коментар


                      • #41
                        До: Симптоми за авария на раздатка?

                        Сега виждам, че stroil е от Ямбол. Ако искаш база за сравнение дали е нормално (дали всички фронтери го правят на ниски обороти) обади се да се видим. 0888 63 78 66- Христо.
                        [CENTER]OPEL FRONTERA 2.0 SPORT CABRIOLET![/CENTER]
                        [CENTER]КЕФ ТИ ДЖИП, КЕФ ТИ КАБРИО![/CENTER]

                        Коментар


                        • #42
                          До: Симптоми за авария на раздатка?

                          Колега без да се имам за голям разбирач определено проблемът не е в рездатката, съединителя и т.н., а само от грешното използване на предавки в ниски обороти. Според мен 4-та предавка под 40-45 км/ч по равен път е близко до много високо натоварване на скоростната кутия, което рано или късно ще има последствия. Двигателят работи на много ниски обороти ("почива си"), докато натоварването изцяло пада на зъбните колела в скоростната кутия и й се "взима ъкъла". Ако двечките ( двигател и скоростна кутия ) не работят в синхрон
                          Opel Frontera 2000 [SIZE=3][COLOR=red][B]3,2[/B][/COLOR][/SIZE] V6 205 hp

                          Коментар


                          • #43
                            До: Симптоми за авария на раздатка?

                            Първоначално публикуван от asspida Преглед на мнение
                            Колега без да се имам за голям разбирач определено проблемът не е в рездатката, съединителя и т.н., а само от грешното използване на предавки в ниски обороти. Според мен 4-та предавка под 40-45 км/ч по равен път е близко до много високо натоварване на скоростната кутия, което рано или късно ще има последствия. Двигателят работи на много ниски обороти ("почива си"), докато натоварването изцяло пада на зъбните колела в скоростната кутия и й се "взима ъкъла". Ако двечките ( двигател и скоростна кутия ) не работят в синхрон
                            Не мисля, че е точно така.
                            Пробвах мойта фронтера А КБ с X20SE и на 3-та и на 4-та и на 5-та с 1100 1200 оборота и си върви мазно с леко и плавно подаване на газ. верно че е доста мудна щото нема никакъв въртящ момент в тия обороти но не тресе и не вибрира както преди да сменя съединителя (тогава имах същия проблем като stroil)
                            0877 83 30 90 - Жоро

                            Коментар


                            • #44
                              До: Симптоми за авария на раздатка?

                              Първоначално публикуван от stanlypld Преглед на мнение
                              Не мисля, че е точно така.
                              Пробвах мойта фронтера А КБ с X20SE и на 3-та и на 4-та и на 5-та с 1100 1200 оборота и си върви мазно с леко и плавно подаване на газ. верно че е доста мудна щото нема никакъв въртящ момент в тия обороти но не тресе и не вибрира както преди да сменя съединителя (тогава имах същия проблем като stroil)
                              същата фронтера, моята, се държи по същия начин, дори под 1000 об/мин
                              [CENTER]OPEL FRONTERA 2.0 SPORT CABRIOLET![/CENTER]
                              [CENTER]КЕФ ТИ ДЖИП, КЕФ ТИ КАБРИО![/CENTER]

                              Коментар


                              • #45
                                До: Симптоми за авария на раздатка?

                                Колеги, Вие с тия обороти ще го докарате до детско велосипедче
                                Сигурно сте прави ( все пак двама души го казват ), че може и проблемът да е от съединителя, но по мое мнение с тези нищожно ниски обороти не е нормално да се кара ...
                                Opel Frontera 2000 [SIZE=3][COLOR=red][B]3,2[/B][/COLOR][/SIZE] V6 205 hp

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X