Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със задна чистачка на Фронтера Б

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Проблем със задна чистачка на Фронтера Б

    Разгледай някъде дали не е замасило ;

    Коментар


    • #32
      До: Проблем със задна чистачка на Фронтера Б

      Първоначално публикуван от wsi4koznaj Преглед на мнение
      Колеги, от къде си купувате задната чистачка? На КБА е 29см. От един месец питам във всички авто магазинчета и не мога да намеря нищо под 36-38 см. При представители на Опел ме е страх да питам, да не струва колкото Жигули с две чистачки
      За чистачки отиди от околовръстното по пътя за Горни Лозен и 200м нагоре свий в ляво за бившия стопански двор , навътре е пълно с фирми вносителки на различни неща , последната фирма накрая на пътя се занимава с внос на части , гуми и аксесоари , продават чистачки на Шампион(може и на бройка) абсолютно оригинални белгийски , като ценита са на половина от тези по магазините или бензиностанциите .
      Поздрави !

      Коментар


      • #33
        До: Проблем със задна чистачка на Фронтера Б

        Първоначално публикуван от kiriko Преглед на мнение
        Разгледай някъде дали не е замасило ;
        Ми така като го гледам всичко е в ред,но какво го командва пластини вътре в него/моторчето/ или електронен блок както писаха колегите по-напред в темата?Това ми е по-интересното и така по-лесно би се локализирал проблема?
        Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

        Коментар


        • #34
          До: Проблем със задна чистачка на Фронтера Б

          Да съживим малко темата въпроса си ми остава от предния пост?
          Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

          Коментар


          • #35
            До: Проблем със задна чистачка на Фронтера Б

            Вижте за лоша маса или изпаткал предпазител ако е пускана на замръзнало може да се е претоварил и изпушил.И един нездравословен съвет дай напрежение от самия акумулатор.
            OPEL Frontera В 2.2 DTI ДБ
            Polaris Sportsman 800 EFI

            Коментар


            • #36
              До: Проблем със задна чистачка на Фронтера Б

              Първоначално публикуван от falkongp Преглед на мнение
              Вижте за лоша маса или изпаткал предпазител ако е пускана на замръзнало може да се е претоварил и изпушил.И един нездравословен съвет дай напрежение от самия акумулатор.
              Значи аз разглобих моторчето в него на зъбното колело има пластинки 3 бр. които са си на место и си работят ,но при мен е откачена буксата която захранва мототорчето и като я включа чистачката започва да се върти без да спира което ме навежда на мисълта че се управлява от електронен блок които е изгорял и пуска постоянен плюс към моторчето!
              Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

              Коментар


              • #37
                До: Проблем със задна чистачка на Фронтера Б

                Може да залепнало релето чистачките се управляват от релета.
                OPEL Frontera В 2.2 DTI ДБ
                Polaris Sportsman 800 EFI

                Коментар


                • #38
                  До: Проблем със задна чистачка на Фронтера Б

                  Не позна. Има електронен блок .
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #39
                    До: Проблем със задна чистачка на Фронтера Б

                    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                    Не позна. Има електронен блок .
                    Да и аз мисля че има електронен блок но къде се намира тои?
                    Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

                    Коментар


                    • #40
                      До: Проблем със задна чистачка на Фронтера Б

                      При мен мисля, че е в самата врата, но твоята не знам. Проследи снопа и ако не е във вратата, сигурно е зад кората в калника.
                      П.П. Звънни на Лозан и го питай, да не се луташ. И направо си говорете в цифри
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #41
                        До: Проблем със задна чистачка на Фронтера Б

                        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                        При мен мисля, че е в самата врата, но твоята не знам. Проследи снопа и ако не е във вратата, сигурно е зад кората в калника.
                        П.П. Звънни на Лозан и го питай, да не се луташ. И направо си говорете в цифри
                        Не е във вратата а и зад кората не се вижда но сигурно ще звънна на Лозан за справка!
                        Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

                        Коментар


                        • #42
                          До: Проблем със задна чистачка на Фронтера Б

                          Първоначално публикуван от herkules Преглед на мнение
                          Да и аз мисля че има електронен блок но къде се намира тои?
                          Зад кутията за документи- жабката.
                          Последно редактирано от Косьо; 31-03-10, 11:34.
                          JEEP KJ 3.7 V6

                          Коментар


                          • #43
                            До: Проблем със задна чистачка на Фронтера Б

                            Първоначално публикуван от Косьо Преглед на мнение
                            Зад кутията за документи- жабката.
                            Благодаря!
                            Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

                            Коментар


                            • #44
                              От: Проблем със задна чистачка на Фронтера Б

                              Здравейте, някой от колегите в София знае ли сервиз да ремонтира въпросния електронен модул . Някъде в форума в подобна тема бе смпоменато за ремонт на модула с смяна на реле някакво в него.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Проблем със задна чистачка на Фронтера Б-може би основното решние на проблема

                                Здравейте, след четене,питане, смяна на модули и еднакви реакции на чистачката след проучване на ел.схемата стигнах до извода за кабелен промлем. Защото логиката на дейсвие начистачката се следи отположението на нейният механизъм,който подава сигнал на модула(затова няма постоянен плюс на буксата на моторчето)Та попътя на логиката кабел може да прекъсне ако е изложен на механично въздейсвие,а това е прехода на задната врата.Снопа кабели обслужващи механизмите на задната врата има два куплунга за свързване намиращи се в задната лява колона на купето до блока на задните светлини. След като свалих корите на задната врата и лявата срана на багажника разединих куплунзите и прозвъних кабелите от снопа за чистачката.Оказа се че два от кабелите са прекъснати. Свързах прекъснатите от куплунг до куплунк с паралелни и имам нормално работеща чистачка плюс резерен модул и механизъм за нея. Извода повредата първо трябва да се търси кабелите.А вероятното мястото е едно . Дано съм полезен с "откритието".

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X